Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • fisorin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2006 Z1.7DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut am achizitionat acum 2 luni un opel astra clasic caravan 1.7 CDTI din 2006 70000km si sunt ingrijorat de tinuta de drum a masini, mai exact derapeaza foarte tare spatele, pe viraje bruste(evitant obstacole inopinante) Sad pe asfalt curat , pe drum cu noroi cu inclinare mica in coborare, pe drumuri acoperite cu apa(adanciturile din asfalt facute de circulatia densa a masinilor). Am verificat telescoapele spate, fata nu se vede nimic(urme de ulei) sunt curate nus umede bucse nimic uzat pneuri fata spate noi de iarna. Inainte de ami cumpara opelul am avut o dacie breack dar eram ,,regele soselelor' 'cu ea va dau un exemplu: in aceeas curba la 90' pe kre circul frecvent intram cu 90-100km/h dar cu opelul 70-80km/h mie frik sa nu pup vre-un parapet de pe mergine la cum sata pe drum. Poate nus invatat cu ea , cu servo cu volanul sau eu mai stiu cu ce(in 2 luni 7000km parcursi cu ea). Rolling Eyes
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Telescoapele se verifica pe stand nu ochimetric! Ele pot fi uzate chiar daca nu sunt curse.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Caravanul este mai usor de spate deci posibil un efect de derapaj.
Verifica in service telescoapele si bucsile.
  • S.Andrei

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ai putea verifica si presiunea in roti...daca este prea mare apare un astfel de effect,stiu pe cineva care a patit asa ceva...
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Clar telescoape, primul simptom pentru telescoape spate terminate este fundul masinii saltaret.
  • evilbrain

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Verifia si puntea spate sa nu fie stramba din cauza unui accident produs inainte de a cumpara tu masina. Fa o geometrie eventual.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR