Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nycku

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am vazut ca sunt unii dintre noi ar fi dispusi sa iasa in strada. Hai sa vedem aici ce o sa iasa. Eu propun ca pentru inceput sa scriem aici fiecare care ar fi dispus sa iasa, sa scrie numele si localitatea. In functie de asta poate iasa ceva.
Dragan Nicu - Timisoara
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
HAI SA IESIM IN STRADA. In 89 am iesit pentru un ungur, acum pentru un arab. Hai sa continuam cu protestul. In curand copii nostri ne vor blama pentru tacerea/frica de a ne cere drepturile.
Hai sa iesim odata si pentru NOI si pentru COPII NOSTRI.

Bucur Ciprian- Ploiesti
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu inteleg pentru care motiv numele si prenumele! Avem nik-uri, iar localitatea este la avatar!
Eu am fost local...cam 140 de persoane, manifestare linistita, fara incidente... impotriva BUBA!
Nu stiti care este BUBA actuala a romanicii?
"BUBA" = Basescu + Udrea + Boc + Anastase Smile
  • nycku

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am vrut sa fie ca un fel de sondaj, daca nu vreti nu trebuie numele, doar sa ne anuntam, si cand o sa fim destui sa stabilim o data si sa iesim in strada. Sa facem cat mai multe iesiri repetate. In Bucuresti cred ca ar fi bine sa se faca la hotelul unde sunt cazati parlamentarii ( cei care refuza sa plece de acolo si sa se mute in chirie, a fost la stiri un reportaj, sunt ~100 pentru care se plateste ~ 100.000 euro/luna pt cazarea lor), parerea mea. Daca aveti alte idee de organizare postati-le aici si sa hotaram impreuna cum sa facem, cerc e ca nu se mai poate asa,
Skip ads

  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Valentin-braila

Am 20 de ani,dar nu mai pot,nici bani pentru munca pentru care depun,si ma enerveaza cum unii castiga banii foarte repede si unii se chinuie sa scoata un ban ca sa traiasca de pe zi cu alta.
Nu mai pot sa suport cum "smecherii romaniei" sunt mana in mana cu politia si nu le face nimic.......
Si foarte multe taxe,si foarte foarte probleme ce mai am pe suflet...

ROMANIA TREZIREA...

MAINE 15.01.2012 ! TINERETUL IESE-N STRADA!
Cum poti sa te declari nemultumit de sistemul de azi,daca nu iesi in strada si te uiti pe TV cum ies altii?Fratilor scriu cu lacrimi!Maine la orele 20 ne vedem langa PRIMARIE , in capatul bulevardului INDEPENDENTEI! Nu ca sa facem scandal cu legea sanatatii,ci sa ne aratam nemultumirea si sa strigam ca vrem un viitor mai bun.Nu trebuie sa asteptam sa se stranga altii,noi suntem altii!Trebuie doar sa ne strangem acolo,sa fim pasnici si sa protestam impotriva sistemului,aratandu-ne solidaritatea fata de ROMANII DIN TOATA TARA!

Toti brailenii sa dea asta mai departe,iar cei ce nu o fac,sa le fie rusine sa comenteze despre situatia tarii atata timp cat nu se implica cu nimic

UN MESAJ CE CIRCULA PE MESS, IN ORASUL BRAILA..


Ultima modificare facuta de valy cu manta la Sam 14 Jan, 2012 11:50 pm, modificat de 2 ori in total
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
SI eu as fi dispus sa ies in strada pentru o viata mai legala, nu cum e acum. Pentru ca drepturile sa imi fie respectate in tara in care traiesc, pentru ca cei care muncesc sa poata sa isi puna o paine pe masa.
Florin - cluj
  • crisu rcd

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
DEMISIA, MOARTE LA TOTI Cenzurat hai sa ne trezim la realitate,sunt vietile noastre in joc hai in strada: jos BORBELY,BOC BASESCU,UDREA,ANASTASE,OTYLO, jos toti Twisted Evil
  • crisu rcd

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
SA moara Unguriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii k ne-au invadat Tara..........sa se duca in p......masi akolo la ei f......le muma-n c.r..........jos si cu unguriiiiiiiiiiiiii.............uhooooooooooooooooooooooooooooooo
cenzurat, iesiri xenofobe
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu prea inteleg de ce tocmai acum se agita spiritele. Sistemul sanitar e distrus aproape in totalitate de ceva vreme.
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca vreti sa ajungem mai rau ca Grecia hai la revolta!
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Subscriu la cele scrise de @forbidden27,daca facem o problema rasiala nu mai rezolvam nimic.

Ciprian "unguru" nu era si el cetatean al ROMANIEI?

Parca e undeva un document(constitutie parca Rolling Eyes )care zice ca indiferent de sex,nationalitate,etnie,convingere politica,religie,etc.

Un cetatean ROMAN,de nationalitate maghiara-Sfantu Gheorghe.

Si on-topic,DA as iesi in strada pentru viitorul meu si a copiilor mei in strada cu romani,turci,sasi,secui,rromi,arabi,francezi si ce minoritati o mai fii in tara.
  • Eugen Ripanu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Iesim in strada sa facem..... ce? Exista vreun program, vreo propunere de modificare a actalei stari de lucruri, niste nume credibile, neimplicate in cele petrecute in ultimii ani, vreo directie noua de urmat?
Tare mi-e teama ca am putea pati ca si alta data, cu vreun Dinca sau vreun Dinescu in frunte, buni numai de scandal si de profitat ulterior, fara niciun tel precis, urmand ca totul sa fie cum va da cel de sus.Gresesc cumva? A fost altfel in ultimii 20 de ani?
Pentru cei care mai tin minte, ce entuziasmati eram in "89. Si? Nu cumva ne-a trecut entuziasmul?
N-am fost in stare nici macar sa copiem lucrurile bune de la altii, de la acei spre a caror tip de societate pretindem ca ne indreptam.
Dati-mi un motiv rational sa ies in strada.
Skip ads

  • Pandelica

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ba chiar e si frig afara.
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Iesim in strada, cu astia nu se mai poate!
  • capatina danut

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1991 20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cam putini disponibili pe forum totusi; cand ma gandesc cati nemultumiti am vazut doar aici de, pretul carburantului, taxa auto si in genereal tot sistemut care ne 'hamueste si ne tine in frau' Crying or Very sad Vreti o schimbare? cred ca acum e momentul indiferent ce a fast la baza protestului, ca sa degenereze e nevoie si de noi. Sau stam acasa ca ne face guvernul autostrazi (cati va permiteti sa faceti ocolul Romaniei si sa margeti pe autostrazile lor?) Shocked
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
In strada! Pe ei! Toti!

Mie mi-e frica de ce-ar iesi de la o noua revolta, mi-e tare teama c-o sa fie iar un regim totalitar.
  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
eu,unu ma duc in seara astazi in fata primariei la braila,sa vad ce se intampla,am mai vorbit cu inca 4-5 insi si merg si ei,daca e sa fie sper ca braila sa fie alaturi de prostetari...

Desigur tot omul nevoias,omul ce isi rupe oasele pentru maxim 300-400 euro iese in strada,si nu ies aia cu bani..asta e ROMANIA...
  • nycku

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate sunt la lucru, dar deseara ies alaturi de timisoreni. PACAT ca s-a ajuns la violente, se poate si pasnic, ce vina au bunurile publice sau chioscurile de ziare? Fara violente, atunci o sa iasa si mai multa lume, multi nu iasa de frica
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
inteleg ca avem motive de iesit in strada dar de ce acum? Se leaga asta de protestele proSMURD sau proARAFAT dar nu cred ca este cazul sa strigam "jos!".

Sau ok, ii dam jos , ok,ok, dar fratilor, ce punem in loc? Situatia internationala, situatia Romaniei, criza in care ne scaldam cu totii nu se va atenua daca ii dam jos acum fara sa avem un plan B. Nu te apuci sa strici acoperisul casei in miezul iernii daca nu ai pregatit un acoperis nou si functional 100%. Au fost alte (multe) ocazii sa ii dam jos pe astia dar acum CHIAR NU E MOMENTUL! Daca se va face asta, chiar ne vom afunda in mocirla mai rau decat suntem. Ce a fost aseara in Bucuresti, este o dovada ca stim ce sa facem? Eu zic ca nu......
Sa ii mai lasam acolo si sa ii taxam la alegeri nu acum.La alegeri vom avea altii pregatiti sa le ia locul, acum nu avem.
-este opinia mea personala si va rog sa o luati ca atare.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
http://www.jurnalul.ro/obse...ndarmi-601457.htm

Jandarmii nostri:

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR