Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
da, se poate.
pe langa maneta si activare, mai trebuie sa verifici daca ai switch la pedala de ambreiaj.
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
am aruncat si eu o privire pe aici ,

1 comenzi pe volan , : bani aruncati degeaba , dupa ce le pui o sa vezi ca nu o sa le prea folosesti , in primu rand volumu de la muzica e facut prost , pana iti creste , descreste volumu te plictisesti mai degraba il folosesti pe ala dupa bord [ parerea mea ]

2 : pilot automat ; intreadevar daca mergi foarte mult pe autostrada merita daca iesi o data la nush cat timp pe autostrada nu prea ii vad rostu [ in special daca mergi cu viteza ] daca folosesti destul de dess autostrada chiar iti recomand , uitete pe okazii sau direct pe mihai bravu la dezmembrari si gasesti la 150-200 lei cam asa daca stii sa te tocmesti cu ala acolo montarea ii dai o bere la un coleg de aici si poate te ajuta . [ parerea mea ]

3 cotiera : e chiar buna , si vorba lu colegu aia originala se monteaza direct in scaun numai ca e o chestie asta nu stiu sigur , nu merge sa o dau mai in fata mai in spate jos sau sus si ma incurca foarte tare la schimbatu vitezelor . am inteles ca sunt niste cleme mam uitat dupa ele de miau iesit ochii din cap si nimic , oricum e buna credema .

4 si nu in ultimu rand proiectoarele : am un prieten ssi-a pus proiectoare da nu i lea pus bine a mai dat si vreo 7 -8 milioane total ceva de gen la nush ce service , etc pe scurt ia stricat electrica [ aia de acolo ia zic ca nu e de la ei avea el nush ce la masina ]


Acum u faci cum vrei asta e parerea mea ca daia suntem aici . primele 3 le poti face oricum nu o sa le prea folosesti , decat cotiera . da pentru niste proiectoare atatia bani si pana la urma poti sa mergi si fara ala te incurci degeaba , cu bani astia te duci u frumos si iti cureti , EGR , galeria de admisie , injectoarele prin ultrasunete sau nush cum ii zice [ 30-40 lei injector] o clapeta de acceleratie si sa vezi ce multumit o sa fii , ii mai faci chiar si un test asta ramane la aprecierea ta .

cu stima lucian
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pai ca sa iti raspund....
1) comenzile pe volan le-am pus si sunt foarte utile pentru mine,in sensul ca nu mai trebuie sa stau mereu sa ma uit dupa memoriile de la radio.Doar dau de butotn si mi le schimba in ordine.Foarte util!La fel cu schimbatul fisierelor de pe un cd mp3....
2)pilotul automat l-am pus si cred ca nu e zii sa nu-l folosesc.Eu stau la iesirea din bucuresti si nu e zii sa nu fie radar,asa ca il pun pe 60km/h si stau linistit.Nu mai zic ca am facut si cateva drumuri pe la munte,unde si-a dovedit din plin utilitatea.Iar la 150 lei cat am dat pe maneta parca nici nu prea merita sa nu ai!
3)cotiera tot vreau sa pun,dar as vrea originala nu "pelican" din ala de la armster.Si cum aia originala e cam greu de montat/adaptat am zis sa schimb scaunul cu totul cu unul cu cotiera.Am si bagat anunt si aici si pe alte siteuri,dar deocamdata nu gasesc...
4)iar la proiectoare,la fel am mare nevoie de ele.Cum am spus si mai sus,stau la iesirea din bucuresti si primavara si toamna cand se mai racoreste vremea ,dimineata e o ceata de o tai cu cutitul.La toate masinile care le-am avut pana la opel am avut si proiectoare si mereu le-am folosit...Ca si cost 170 lei proiectoare aftermarket + 150-200lei blocul de lumini.Ca UEC il am pentru proiectoare si am vazut ca sub bara am si mufele.....

Restul cu EGR si alte lucrari din astea mi le fac singur...Oricum multam de sfaturi!
  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
foarte bine ca leai pus . ai grija cu proectoarele alea . iti urez cati mai multi kilometri fara nicio problema [ se vede ca tii mooolt de tot la masina asta , so stapanesti sanatos ] multa sanatate si o zii cat mai buna
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc la fel!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR