Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • danny00

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Am un Antara 2007 cu car-kit instalat din fabrica, care are o problema cu conectarea bluetooth a unor modele de telefoane de generatie mai noua.
Simptomele ar fi urmatoarele: se conecteaza cu respectivul telefon pentru 3-5 secunde dupa care se deconecteaza automat. Acelasi telefon a mers perfect in momentul cumpararii, dar nu avea nici un numar in agenda si nici alte aplicatii instalate.
Este posibil sa existe un update la acest car-kit? La reprezentantele Opel nu se stie nimic despre acest lucru doar ca "e de vina telefonul".
Daca este cineva care ma poate lamuri, va multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
danny00 a scris:Salut,

Am un Antara 2007 cu car-kit instalat din fabrica, care are o problema cu conectarea bluetooth a unor modele de telefoane de generatie mai noua.
Simptomele ar fi urmatoarele: se conecteaza cu respectivul telefon pentru 3-5 secunde dupa care se deconecteaza automat. Acelasi telefon a mers perfect in momentul cumpararii, dar nu avea nici un numar in agenda si nici alte aplicatii instalate.
Este posibil sa existe un update la acest car-kit? La reprezentantele Opel nu se stie nimic despre acest lucru doar ca "e de vina telefonul".
Daca este cineva care ma poate lamuri, va multumesc.


Update de soft la modulul de telefon (UHP) !

CristianTM.
  • danny00

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc Cristian. Imi poti spune unde pot face asta in Bucuresti?
  • nelu_otmeteanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Antara 2007 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2012

  • Mesaj Privat
danny00 a scris:Salut,

Am un Antara 2007 cu car-kit instalat din fabrica, care are o problema cu conectarea bluetooth a unor modele de telefoane de generatie mai noua.
Simptomele ar fi urmatoarele: se conecteaza cu respectivul telefon pentru 3-5 secunde dupa care se deconecteaza automat. Acelasi telefon a mers perfect in momentul cumpararii, dar nu avea nici un numar in agenda si nici alte aplicatii instalate.
Este posibil sa existe un update la acest car-kit? La reprezentantele Opel nu se stie nimic despre acest lucru doar ca "e de vina telefonul".
Daca este cineva care ma poate lamuri, va multumesc.
Arrow Arrow Ca sa rezolvati problema de stabilitate a conectarii oricarui telefon la bluetuthul masinii trebuie sa mergeti la orice reprezentanta Opel si sa cereti o instalare de soft nou pt. bluetuthul masinii.Dureaza cca o ora si COSTA 100 Ron.(Eu atat am platit la reprezentanta Opel "RADACINI " din Braila) si acum nu mai am nici o problema cu conectarea.(Am Samsung Galaxi)Ca parere generala despre Opel antara Cosmo cred ca e o masina foarte buna dar conteaza cu cine o compari.Cred ca raportul calitate/pret e OK.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR