Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • DRobert

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut !
Am si eu o problema : de cateva zile, in mers la o viteza mai mare de 40 km/h se aude un huruit foarte ¨stresant¨din zona rotilor (in opinia mea). Nu cred ca este de la cauciucuri (profilul de iarna), deoarece am All Seasons si le am montate de vreo jumatate de an, iar huruitul a inceput de cateva zile. La viteza mica, sub 50 Km/h, nu se aude, insa cand depasesc 50 Km/h se aude un huruit fff deranjant. Sa fie vreun rulment ? Ma puteti ajuta cu un sfat va rog, eventual si cu ceva preturi functie de care ar pute fi cauza?

Va multumesc anticipat !
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da, e posibil sa fie un rulment. Se suspenda masina, si se invarte de roti pe rand, sa se vada care rulment e de bai
Iti mut eu topicul de la motoare benzina unde trebuie, insa pe viitor nu ar strica sa fii mai atent
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Huruitul se accentueaza cand maresti viteza? Daca da...sigur este rulmentul/rulmentii. Pentru preturi viziteaza sectiunea comerciala..sunt oferte destule Wink
  • DRobert

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Da, intradevar, cand maresc viteza, se accentueaza. O sa trec p la mecanic saptamana viitoare, momentan, nu am bani Sad. Daca sunt rulementii, pot s mai merg cu ea cateva zile ? Se poate intampla ceva, mai ales pe vremea asta (zapada, umezeala) ?
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mergi linistit..nu se intampla nimic cateva zile Wink
  • DRobert

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pt promptitudine !
Sper doar sa nu fie amandoi, am vazut c un set rulment cu ABS de la FAG(am inteles ca este mai bun) este 420 RON Sad.
.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am si eu un huruit ce se aude chiar de la cea mai mica viteza, acesta accentuandu-se pe masura ce viteza creste, am virat stanga dreapta la viteza mai marisoara si parca parca mai dispare, cand franez dispare aproape complet, se aude ca si cum ar freca sabotii pe un disc ovalizat cu pauze, are un punct inalt pauza si iarasi punct inalt
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR