Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • petre.claudiu28

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
vreau sa va cer si eu o parere deoarece astra mea nu mai merge cum mergea inainte,de exemplu daca am cu a4a 50 la ora si o calc la maxim dabia daca se misca acul la vitezometru,si nu mai prinde mai mult de 175 pe ceas! ce ar putea fi?sa fie catalizatorul infundat?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ca sa iti raspund la intrebarea pusa; posibil
ca sa iti raspund la ceea ce trebuia sa intrebi; incearca sa mergi la cineva, sa iti faca o diagnoza. Atentie, diagnoza, nu citire de erori. Cauzele pot fi multiple, poti sa ai un senzor care da valori nitel aiurea, suficient cat sa iti faca masina sa mearga alandala, insa nu suficient de aiurea ca sa isi dea sistemul seama ca ai o problema si sa se inregistreze o eroare.
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
apoi cu 50 la ora in a 4-a e nitzel subturata... iar daca calci la maximum pedala nu va tasnii de sub tine
175 km/h e o viteza bunicica... dar pana la vreo 205 mai este ceva..... chiar e nevoie sa mergi cu viteze mai mari?
cati km are masina?
  • petre.claudiu28

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
masina are 160 de mii de kilometri nu ma astept sa tasneasca de sub mine,dar mai tare se infige o dacie sincer,mi se pare mica viteza cred ca ar rade de mine astia cu logan sau solenza:))
Skip ads

  • petre.claudiu28

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
nu e neeaparat nevoie sa merg cu viteze mai mari dar cand am luat-o am mers cu 190 si mai putea,si acum la 175 era mortaciune,si mi-am dat seama ca ceva se intampla mai ales ca nu mergeam cu vantul in fata nu aveam greutate,si mai e ceva,la viteza nitel mai mare peste 150 simt ca nu mai am directie,sa fie duse amortizoarele pe fata si sa se salte de bot?voi ce parere aveti?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Claudiu, cateva sfaturi:
1- nu mai posta consecutiv. Foloseste butonul "Modifica"
2- tu habar nu ai care-i baiul cu masina ta, si te astepti sa dai peste nepoti de-ai mamei Omida pe aici? Ti-am recomandat sa mergi la cineva sa faci o diagnoza. Ai fost? te plangi ca nu mai ai directie, ce sa intelegem de aici? ca peste 150 la ora tu tragi de volan stanga si masina merge drept inainte? de ce crezi tu ca s-ar ridica masina de bot pentru ca ti-s duse amortizoarele?
  • petre.claudiu28

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
mersi de mistocareala,sal
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR