Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bob

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Omega 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2005

  • Mesaj Privat
are cineva idee ce modificari trebuiesc aduse motorului de omega b x30xe sa poata fi montat pe o vectra a ?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cand citeam mai dmult pe net gaeam tot felul de articole legate de aceste transplanturi, cauta dupa codul motorului ci masina unde doresti instalarea respectiv Vectra A.
Daca intra in baia motorului din vagile mele amintiri presupun ca trebuiesc modificate adaptate noi prinderi ale motorului, baia de ulei traseul de evacuare/esapament instalatia electrca a masinii/motorului posibil schimata i cutia de viteze pentru a face fata cuplului (F25/28 cred ca ar rezista) nu stiu daca este prevazut cu elice actionata de viscocuplaj
Sfatul englezului "buy an c20let" Razz
  • bob

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Omega 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am cautat iti dai seama, este un gagiu care a facut chestia asta uite aici http://www.extremblau.de/ problema este ca din cate vad eu acolo motorul arata altfel decat stiu eu ca arata x30xe-ul...
sunt curios daca sunt cunoscatori printre noi, sa ma ajute cu niste pareri pro sau contra, cat de fiabil este motorul ce ar implica modificarile, daca se merita...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sfaturi vei gasi la senatorc30se de la noi de pe forum ei am auzit ca se pricep.
Atentie cutia folosita este un F28 de pe motorul c20let si este destul de scumpa,,,
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR