Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Stiu ca este un tutorial destul de simplut, dar sper sa va ajute. Scuzati unele balbe.



Ultima modificare facuta de ksper la Lun 02 Apr, 2012 7:45 pm
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat

Ne place grila.
Ar fi fost buna o demonstrativa sa vedem cum sterg.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da. Cu siguranta o sa fie ''integrat'' aici.
Super tare ''GOOD JOB!''asta.
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Foarte bun tutorialul, de udne ia luat strgatoarele? daca sutn de pe net da-mi PM cu site-ul multumesc
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
O sa radeti, insa le-am gasit la Auchan cu 6lei. Puteti monta diverse tipuri de lamele stergatoare, esenta tutorialului este alta.
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
dar sunt bune isi fac treaba? nu sunt zgomotoase..? nu zgarie..
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Am eu unele luate din Real; cred ca mai au un pic si fac anul. Am dat 7 lei/bucata si sterg excelent in continuare, nu fac zgomot si nu lasa urme. La inceput, pana s-au "rodat" au sters cam prost (cateva zile), apoi s-au dat pe brazda. Nu mai stiu ce "no name" scria pe ambalaj ca l-am aruncat.

PS: ksper, felicitari pentru ideea de a face un mic tutorial de montare a stergatoarelor. Sunt convins ca multi/multe se mai incurca la schimbatul lor si asa au unde vedea ce si cum.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Aveti in video , functionarea lor. Cu siguranta o sa va dati seama singuri de acest lucru. Fiabilitatea lor o sa o vad in timp.

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ca tot ziceam aseara de stergatoare, la cealalta Vectra mi le-au furat azi-noapte... Stergeau bine, dar erau niste vechituri. Cine se mai preteaza la 2 stergatoare cand isi poate lua 2 noi cu 20 lei ?
De politie nici nu am ce sa mai zic... Si politia de circa si politia locala exista doar sa justifice pe hartie taxele si impozitele cetatenilor, altfel ... departe de ei scopul normal. Deja "siguranta si incredere" a devenit un fel de slogan al unui grup de comedianti
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca stergatoarele tale erau de firma DaiN-ai, chiar daca au fost ieftine uite ca s-au dus si astea... Laughing
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu mi-au disparut alea de care ziceam mai sus; alea sunt pe Vectra de 1.6. Inca rezista Laughing
Mi s-au ciordit alea de pe Vectra de 2.5, care mai aratau si jalnic si cred ca aveau cel putin 3 ani vechime. tind sa cred ca ciorditorul a fost un posesor de Vectra B sau de Opel ... altfel nu se explica cum dintro serie de minim 50 autoturisme, pe o raza de 50 m, doar mie mi-au disparut stergatoarele. E singura Vectra B stabila de aici (atunci cand pe cea de 1.6 o am in alta parte, cum a fost cazul acum). In rest, mai sunt Opeluri, dar toate au scapat (Tigra, Astra G, Astra H, Vectra C).
M-am gandit si la varianta sa fi fost un "prieten" ca sa imi faca o "bucurie", dar nu e cazul; n-am prin zona astfel de prieteni si ar mai fi facut si altceva daca era vorba de o razbunare. E exclusa varianta.
Oricum a fost lucrare facuta in graba pentru ca un brat era culcat si celalalt ridicat. Asta pentru ca la unul era spart plasticul de la prindere si iesea intro fractiune de secunda, dar celalalt stergator trebuia sa te chinui sa il poti scoate.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Esti OFF TOPIC
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR