Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
apropo...Eugen vad ca esti meseriash, dai lectii la multi mecanici, zi-mi si mie care este mufa la care se face acest test ,,agrafa", unde este pozitionata si ce culori au firele. Cum fac testul, este eficient? Opel Omega 1993 motor c20ne. Multam!
Skip ads

  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Pt testul cu agrafa si citirea codurilor de eroare citeste http://www.topbuzz.co.uk/in...s/fault_codes.htm
Cauta tipul tau de calculator care il are masina (probabil BOSH MOTRONIC 1,5) apoi vezi in poza care sunt pinii ce trebuiesc suntati, numeri de cate ori se aprinde becul galben si in final interpretezi codul (gasesti interpretarea nr in tipul tau de motor C20NE)
Succes Smile
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
merci! am vizionat informatiile de pe acest site insa nu stiu care este mufa respectiva, unde este amplasata la omega A si ce culoare au firele fiindca imi este teama sa nu fac vreao nefacuta.
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Mufa este situata in partea stanga a masinii ( cu capota ridicata stai cu fata la masina) catre geam. Astazi incerc sa-ti pun o poza. Firele le stergi cu o carpa uda si vei vedea culorile lor. Intra din nou pe http://www.topbuzz.co.uk/in...s/fault_codes.htm si vezi poza 3. Mufa de pe Omega este identica!
Succes Smile
Skip ads

  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ok astazi incerc sa o identific sper sa resusesc insa din cate stiu eu nu am nici o mufa care sa fie nepereche cele pe care le am au continuitate adica sunt mama-tata, trebuie cumva sa scot o astfel de pereche? Multam!
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Nu ma descurc......nu stiu care este. Eugen in tine imi este speranta, cu senzorul de temp tu ai fost cel mai clar asa ca te rog descurca-ma si cu mufa asta!
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Iti trimit niste poze cu localizarea mufei. Nu sunt f reusite, le-am facut acum seara cu tf. pe un Omega A care este pt dezmembrare. Dupa ce localizezi mufa, ii scoti capacul si vei observa exact pinii si culoarea firelor. Daca mai ai nelamuriri, te rog sa scrii pana maine la pranz, pt ca seara plec din nou in Germania
Succes



Smile
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salut Eugen, cred ca fotografiile sunt destul de relevante (cum m-ai obisnuit dealtfel) merci ptr. timpul alocat cu lamurirea mea si daca tot ai omega ptr dezmembrare da-mi mai multe detalii fiindca ma intereseaza un debitmetru ptr c20ne, carcasa oglinzii din dreapta, bandoul de pe aripa stanga fata, un eventual eleron etc.
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un Omega A pt dezmembrat. Este din 1991, dar este combi. Am debitmetru, dar trebuie sa-mi spui codul care este scris pe al tau pt ca eu am intalnit pe Omega A 5 tipuri de debitmetru. Acesta este pt C20NE cu aer conditionat. Oglinzi am complete st dr, dar bandoul nu cred ca se potriveste daca masina ta este inainte de 91.
Da-mi MP cu ce ai nevoie si te ajut Smile
Iit voi raspunde doar in wekend-ul urmator pt ca astazi plec.
Succes la testul cu agrafa!
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
am sa fac o evaluare si iti trimit un pm.
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Eugen, chiar iti este greu sa imi raspuinzi la pm. Ai zis sa iti lansez o oferta si ti-am trimis 2 pm. Nu vreau sa cred ca esti neserios..........spune omule da sau ba ca doar de aceea exista cai de comunicare!
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Nu stiu daca este cazul sa faci afirmatii gratuite!!!
Evil or Very Mad
Cat si cand am avut posibilitatea am ajutat. Ai MP.
Cu bine!
Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR