Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • lucky69boy

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16exl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
prietene nu te mai da rotund ajuta daca poti si nu mai fi tu atat de cultivat citeste tu cum a scris omu de la inceput:''Pe rezervorul de lichid de racire '' aste a au fost cuvintele lui eu am incercat sa mi spun parerea si sa l ajut nu cred ca te am jicnit cu nimic fii tu mai pertinent ca am vazut ca aici pe club unu e mai destept ca altu si sunt si altii care mai rad de unii care nu stiu unele lucruri citeste tu mai bine cum s a exprimat si trage concluziile daca ajuti bravo tie si nu te mai ofensa atat ca imbatranasti repede am zis si eu o parere daca te simti ofensat imi cer eu scuze ca asa e politicos
Skip ads

  • Doar Cãtã

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
da... dar alea sunt in plus...
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Se accepta scuzele si cu asta basta,oricum omu a înțeles despre ce e vorba si asta e tot ce conteazã .
  • DJ_Speedy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ce de prieteni p-aici.
+1 @ lucky. Si eu tot la aia de MID m-am gandit prima data.
Skip ads

  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Se pare ca am fost singurul care am citit primul post in care citez:nu pare sa fie legata de nimic:inchei citatul.Eu cred ca nu era asa incepator omul sa nu-si dea seama ca mufa de pe capacul rezervorului lichid racire ARE SANSE mari sa fie legata de ceva fiindca se vede asta(dpdv electric)cu atit mai mult sa fie un senzor ,deci se putea trece usor cu vederea peste aceasta greseala de exprimare,in plus cealalta mufa(cea in cauza) este foarte aproape.Eu nu m-am gandit deloc la mufa de pe capac deoarece la masina mea nu exista.
  • freenolf

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2007 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru interes. Atasez o poza luata de pe net cu o imagine asemanatoare a motorului. Sper ca se vede clar despre ce mufa e vorba
  • freenolf

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2007 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2012

  • Mesaj Privat
poate te va ajuta :
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=96538
  • DJ_Speedy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
@freenolf: stai linistit, ne-am dat seama pana la urma de ce mufa vorbeai.

@astraopel: si daca pe masina ta nu exista, nimeni nu are, nu-i asa? Mufa de care vorbeste el e conectata la un senzor (ii zicem asa, chiar daca e de fapt o rezistenta). Exprimarea lui originala "NU pare conecatata la nimic" ma duce cu gandul la o masina care are instalatia de MID trasa, dar nu are senzorul vasului...motiv pentru care mufa aia NU ar fi conectata.

Chiar si cu intelesul stramb tot nu aveai motiv sa te ratoiesti/sa te iei de lucky. Spor!
Skip ads

  • freenolf

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2007 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Btw....am DID nu MID..... Smile si imi place sa fiu original Laughing Glumesc.....
Raman dator pentru raspunsuri
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
DJ_Speedy
Eu inteleg ca tu te simti cumva "lezat "si vrei sa ai ultimul cuvant,daca vreis a faci pe avocatul altora citeste toata exprimarea mea si mai ales a lui,intr-un final esti cumva tardiv si mai ales partinitor.
Eu ma opresc aici ca devin offtopic rau si nu as vrea sa intervina un moderator sa imi explice asta.
  • lucky69boy

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16exl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
stii ce e culmea ca ar fi pacat sa ne tot certam pt o prostie e bine ca mai aflam lucruri noi eu chiar nu auzisem de asa ceva pana acum. eu am incercat sa ajut si am mai spus o in unele posturi unii colegi chiar sunt luati la misto chiar daca te amuza ce prostii spun suntem aici sa ne ajutam asta e parerea mea. desi postul lui ''astraopel'' parea destul de complex am crezut ca face un pic de caterinca si am subliniat un pic intentia lui care era una buna. greseala mea mergem mai departe happy new year Smile)
  • 0va

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
In mod sigur e o improvizatie. Urmareste furtunasele alea doua care ies din "device" si spune-ne unde merg, hai ca unul din ele im dau seama ca se leaga la furtunele de vacuum, dar celalalt care coboara in jos nu se mai vede.
Mai o chestie ce poti face e sa te uiti pe "device" si sa scrii codul de pe el ca observ ca ar avea o eticheta daca nu ma insel.
Skip ads

  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal...si eu am tot Opel 1.4i motor C14NZ AN 93,dar chestia aia din partea dreapta langa vasul de apa nu o am, numai vacumuurile alea de langa capul de injectie,ti-am facut niste desene cum e la mine si poate iti faci o idee.fiind acelasi an ,motor ,etc cred ca ar trebui sa fie la fel......
am uitat cu verde e desenat cum sunt la mine dispuse furtunasele alea de vacuum.....daca nu intelegi ceva da un post si poate te mai pot ajuta cu ceva
  • Doar Cãtã

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
e de la GPL , cel mai sigur Very Happy
  • chiuariu

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
nu cred k e de la gpl o am si eu si masina nu a avut niciodata gpl ...la mn furtunul de duce la ea lam avut crapat si dum cauza lui trepida motorul acum lam inlocuit si merge ceas
  • ph87alm

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
a 2 mufa este de la antena sigur prima insa nu stiu este prima oara cand vad asa ceva legat la instalatia masinii
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Probabil cineva a avut montat vreun car PC primitiv.
Ia da numerele acelea de pe mufa.
  • stefan_pn

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Pe o parte scrie asa:

CC6045
30D02570Z01
Pe cealalta: E22
  • ph87alm

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
este un vacuum , nu are legatura cu gpl , inauntru are o membrana subtire de cauciuc la mine era ciupita relantiu instabil si aer rece pe mijloc , dupa reparare schimbarea membranei relantiu stabil caldura si pe aerisire din jimatatea consolei . astra f c14nz
  • avolocaru

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salutari, de curand am schimbat o instalatie electrica a unui Opel Astra F din '94 cu motor de Isuzu. Pana acum toate bune sa zicem, doar ca instalatia noua este pentru masina cu 2 airbaguri. instalatia noua are cateva mufe care nu stiu cu ce ar trebui sa se conecteze, poate se gaseste cineva sa-mi elucideze misterul.


Ultima modificare facuta de avolocaru la Sam 03 Nov, 2012 6:40 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR