Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Stimati colegi, vreau sa va cer o parere! Dupa mai multe cautari pe net, am ramas nelamurit in legatura cu Mid-ul de vectra b, Omega, in fine, in sensul ca multi zic ca vine cu Mufa Gri, altii au la vanzare cu Mufa Galbena, acum, care din cele 2 se potriveste pe o astra g, care are doar Tid. Care e diferenta dintre cele doua mufe? Pot sa zic ca am vazut un mid de vectra b cu mufa gri si 32 de pini? Cealalta? Conteaza daca mid-ul vine de pe un benzinar sau diesel, in cazul meu avand diesel? Astept o parere!
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Revin tot eu cu un raspuns, se pare ca aia gri e cu 32, iar cea galbena cu 26! Ce a mai ramas neelucidat! Conteaza daca mid-ul vine de pe o motorizare diese sau benzina, eu unu am diesel, ma afecteaza daca pun unul ce a fost pe benzina?
  • adrian.petrea

  • Mesaje scrise: 376
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am o veste proasta pentru tine: nu are sens sa pui mid de vectra B pe motorizarea ta (Y17DT) deoarece pe vectra B nu a existat acest tip de motor si in consecinta nu-l vei putea calibra in ceea ce priveste consumul, range-ul, etc. Iti spus asta pentru ca si eu am vrut sa pun mid de vectra si am renuntat din acesta pricina in ideea ca vreau sa am mid nu doar de frumusete ci sa imi indice CORECT informatiile pe care le stie furniza.
Eu zic sa incerci sa-ti pui mid de astra daca tot vrei BC, chit ca e mai sensibil la uzura (pixeli care mor subit). Succes in cautari.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Si trebuie sa fie tot de pe un motor diesel? Sau nu conteaza?
  • adrian.petrea

  • Mesaje scrise: 376
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu conteaza de pe ce motor a fost atata timp cat acel tip de motor exista in lista de motorizari pentru Astra G; toate astea pentru o calibrare corecta a mid-ului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR