Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt posesorul unui Opel Vectra c 2005, motor 1.9, 110kw, 150 cai si am o nelamurire in ceea ce priveste luminile de pozitie. Luminile de pozitie nu se aprind decat cu faza scurta. Nu merge sa le aprind doar pe ele singure fara faza scurta. Si as dori sa aud alte pareri de la alti posesori de astfel de model daca tot la fel functioneaza si la ei sau eu am o defectiune la sistem. Nu mar fii interesat daca nu ma oprea politia si nu imi spunea sa las masina cu pozitiile aprinse fara faza scurta. Eu iam explicat ca nu merge si ca asa este facuta masina, lasandu-ma pana la urma in pace Astept pareri. Multumesc!
  • bogdan_ pop

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
luminile de pozitie functioneaza singure la prima pozitie a blocului de lumini,daca nu merge inseama ca ai un defect,verifica cu un alt bloc de lumini poate e stricat sau mergi la un electrician
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Subscriu.
Ori defectiune, ori umblat undeva si legate cu faza scurta.
Un electrician rezolva rapid.
  • stalone21

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfat. O sa merg la un electrician sa vad care e treaba
  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
stalone21 a scris:Salut! Sunt posesorul unui Opel Vectra c 2005, motor 1.9, 110kw, 150 cai si am o nelamurire in ceea ce priveste luminile de pozitie. Luminile de pozitie nu se aprind decat cu faza scurta. Nu merge sa le aprind doar pe ele singure fara faza scurta. Si as dori sa aud alte pareri de la alti posesori de astfel de model daca tot la fel functioneaza si la ei sau eu am o defectiune la sistem. Nu mar fii interesat daca nu ma oprea politia si nu imi spunea sa las masina cu pozitiile aprinse fara faza scurta. Eu iam explicat ca nu merge si ca asa este facuta masina, lasandu-ma pana la urma in pace Astept pareri. Multumesc!


Ai rezolvat ceva? ca si a mea face la fel si sunt curios cum ai reperat-o...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR