Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • danny_redman1

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare la toata lumea! Am un vectra c gts, an 2003 ,1.8 benzina. Am vazut ca s-a mai discutat problema dar nu am gasit un raspuns la aceasta problema. E a doua oara cand mi se intampla in timpul mersului la o turatie relativ mare de peste 3000 tinuta in mod constant mai mult timp sa se aprinda becul de nivel la ulei. Data trecuta cand s-a intamplat bagasem 5w 40 iar eu in mod normal am bagat numai 0w 40. Culmea e ca nivelul e in parametri normali deci se intampla numai in mers la turatii mari. Mentionez ca niciodata nu a mancat nici un gram de ulei de la un schimb la altul. Daca a rezolvat cineva problema sau poate sa mi dea cateva raspunsuri care ar fi cauza......................
  • FLV

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Daca zici ca nivelul de ulei e ok, incearca sa verifici mai intai firele de la senzor, poate de la vibratii se intrerupe undeva (e pe principiul normal inchis - cand totul e ok bucla trebuie sa fie inchisa, daca se deschide ca iti deschide senzorul sau se intrerupe un fir, ti se parinde martorul ).
Daca firele sunt bune vizual, incearca cu un alt senzor (poate e dus ala).
Bafta
  • danny_redman1

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ma gandesc ca daca ar fi un fir intrerupt sau ceva ar face si prin oras in gropi sau curbe dar nu se intampla decat la turatii mari tinuta mai mult timp
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR