Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • Cristi15

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut!
Am si eu niste intrebari sa va adresez si sper sa ma ajutati. Am o zafira B, din 2006 si nu am computerul de bord activat, dar am butonul BC. Am vazut aici pe site ca il pot activa si singur daca detin un OP-COM (si pe langa aceasta mai pot face si unele lucruri interesante cu el). Aici e o problema si de aici incep intrebarile (mentionez ca nu am OP-COM dar probabil o sa-mi achizitionez.

1. Ce contine un pachet total OP-COM (toate componentele...intelegeti voi) ?
2. Am luat de pe net, de pe siteul lor ala cu diag, OP-COM -RO Professional 120309c (l-am downloadat). Este bun? Il pot folosi daca imi achizitionez acel cablu care leaga masina de PC meu (prin USB) ?

Ar mai fi si alte intrebari dar intai sa mi-l achizitionez si apoi sa mai vad. Dar important este sa imi spuneti daca este bun acela descarcat de pe net si ce mai imi trebuie. Si de unde as putea sa le achizitionez?

Multumesc mult. Very Happy
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Bun venit in grupul zafiristilor. Activarea BC-ului nu cred ca se poate face cu OP-com . Sigur se activeaza cu TECH 2. Daca ajungi prin Bucuresti cauta-l pe MAIANDREI. De achizitionat OP-com poti lua legatura cu DB77AAA. Iti atasez un link cu ce se poate verifica cu OP-com. https://www.clubopel.com/lin...ly.com/utile.html . Pentru alte informatii ia legatura cu EDWIN.
Succes.
  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR