Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • vlad.popescu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Am un Astra H din 2011 si as vrea sa fac un upgrade sistemului de sunet. In acest moment am CD 30 MP3 cu 7 boxe si as vrea sa adaug un subwoofer activ cu specificatiile de mai jos:

Subwoofer 8” (20 cm)
Putere (RMS) 150W
Rãspuns în frecvenþã 25 -120 Hz
Filtru trece-jos 12dB/octave @ 50 - 120Hz
Filtru subsonic 24dB/octave @ 25Hz
Inversare fazã 0°/180°
Nivel scãzut 125mV-5V
Nivel ridicat 250mV-10V
Amplificare KickEQ™ + 6dB @ 40Hz
Înãlþime incintã 7,94 cm
Lungime incintã 35,2 cm
Lãþime incintã 23,8 cm
Greutate 4,3 kg

Am ales un subwoofer activ pentru ca are partea de amplificare incorporata si acest model in speciala datorita dimensiunilor reduse/putere - se poate instala din ce inteleg sub scaun si nu ocupa loc in porbagaj.

Inainte insa de achizitie am cateva intrebari la care sper ca ma puteti ajuta voi cu un raspuns:

1. Este ok modelul de subwoofer ales ? Smile (se va observa o imbunatatire majora?)
2. Ce implica partea de conectare electrica pentru alimentare cu curent si pentru semnalul care vine de la CD MP30 catre subwoofer?
3. Masina este inca in garantie si as vrea sa fac montajul la dealer (Dibas). Ei se pricep sa faca asa ceva?
4. Este posibil sa pierd garantia pe partea electrica?
5. Chiar daca nu se pierde garantia pot aparea probleme de natura electrica pe viitor?

Multumesc pentru ajutor.
  • SB46MRS

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Ce firma e? Pune un link eventual ...

Acum m-am interesat sa imi instalez si eu. Pai in principal e destul de simplu. Ai asa..

1 cablu pana la baterie 5 m, cu siguranta langa baterie. siliconat cu diametru de 10 mm (pana la 300w Rms ajunge atat)
1 cablu minus ce se leaga de caroserie in portbagaj pe acolo 1 m
Daca e activ trebuie sa iei semnal de la boxele spate pana la statie.
Si cablu de remote ce am inteles ca se gaseste in pragu fata stanga, pinul 37 Laughing ( cand scoti cheia sa se inchida si statia ca sa nu`ti goleasca bateria. )

Probabil cei de la dibas iti vor da o suma mai mare, dar daca e montat la ei nu prea ai probleme cu garantia.
Probleme nu o sa fie cat sunt facute contactele bine.


Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR