Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pai parca legea spune ca politistul trebuie sa fie in uniforma, sa aiba chipiu cu stema, sa fie intr-un loc unde sa-l poti vedea clar atunci cand it face semne (adica in mijlocul drumului), etc. Pe noapte parca trebuie sa aiba vesta si baston reflectorizant ca sa te opreasca.
Skip ads

  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Cum vreti voi sa va raspunda omu daca acu da cu subsemnatu
Avand in vedere ca s-au montat camere pe cam toate masinile de politie presupun ca a durat ceva pana s-au uitat pe inregistrari si pana a ajuns plicul cu INVITATIA (ce marfa suna) acasa la el.
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pe mine unul ma irita maxim personajele care intra intreaba ceva..apoi dispar din senin...Imi pare rau pentru el...daca intr-adevar a fost vizitat de Politie..imi pare rau pentru clipa lui de ratacire...dar..unde este respectul fata de noi?
Pacat....
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am patit o data asa. A vrut unul sa ma opreasca in ditamai rampa, pe un drum cu 2 benzi in padure, noaptea cred ca era aproape 2.
Eu nu am oprit ca mi-a fost frica ca ar putea sa nu fie politisti. Very Happy
I-am dat in goarna totodata parandu-ma imediat la 112 ca o sa ma "ascund" la sediul Politiei din localitatea urmatoare. Comic a fost la 112 ca aia ma era interesata daca aia sunt politisti sau nu decat ca am fugit eu de ei. Ma intreba daca am vazut numarul masinii. A venit politistul din comuna care dormea pe el, m-a intrebat daca am baut, daca masina e furata etc etc.
A vrut sa imi dea amenda insa vazand ca sunt cam reticent la primit amenda si am chef de comentat sau poate temandu-se ca adoarme cand scrie P.V. mi-a dat drumul.
Skip ads

  • thevyk

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca nu am mai raspuns Smile) Vreau sa va spun ca nici pana in ziua de azi nu am patit nimic ! Smile Nici o notificare din parte politiei rutiere .... Dar acuma mi-am luat permisul si aseara cu parere de rau in prima zi cu permis am luat amenda pentru viteza 74km/h ....
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,468
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Intelegem din ce scrii ca mataluta "stimabile" rulai pe drumurile patriei fara a avea dreptul LEGAL sa faci asemenea fapte. Pai uite un viteaz de asta ca tine ma loveste intr-o zi si dupa aceea facea temenele...
Pentru ca suntem pe forum nu pot sa-ti dau o dedicatie!
Sper sa continui cu faptele si sa ramai fara abecedar.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cu calm, ca nu se rezolva nimic cu nervi...

Omul si-a luat carnetul, se va tempera el la un moment dat, ori daca nu... pana la urma il vor forta imprejurarile sa o faca.
Toti am fost tineri si am facut prostii in trafic, unii unele mai mari, altii unele mai mici si unii ai zice ca deloc (?).

@thevyk
Ai avut noroc, insa nu forta mana destinului ca norocul nu este o stiinta.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR