Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
azi am verificat iarasi nivelul la antigel si deocamdata nu a mai scazut Very Happy .nu vreau sa ma bucur inca ca...... Oare sa fi fost ca am completat cand era motorul cald si cand am completat a doua oara era motorul rece? totusi nu exclud varianta spusa de crybabyro. la ce pret dai galeria daca o sa am nevoie de ea? ca niciodata nu se stie
Skip ads

  • bpinsignia

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2013

  • Mesaj Privat
O dau cu 600 ron (cea noua am luat-o cu 1300ron) dar eu nu-ti doresc sa fie de la galerie..
Du-te si fa-i o diagnoza si sa se uite un mecanic cu experienta la ea, chiar la doua service-uri pt. ca e o lucrare costisitoare si sa fii sigur ca aia-i problema (numai manopera e in jur de 500ron).
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
ok. o sa mai urmaresc sa vad daca mai scade nivelul, si daca da atunci ma duc sa o pun pe tester. si eu sper sa nu fie galeria, ca am inteles ca se mai schimba si distributia, etc...(mai ales ca la mine distributia e schimbata de 10.000 km). o sa mai revin cu detalii
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cat ai dat pe sport tourer? si cu cati km ai luat-o?
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
11 100 euro adusa acasa din germania pe platforma. masina are 154 000 km, cutie automata, carte service, serviceul facut numai la opel, distributie schimbata la 143 000 km, co o gramada de optiunui pe ea
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ai luat-o bine..sa te bucuri de ea...la toamna plec si eu in Germ dupa o insignia, dar sunt in dilema:Sport Tourer sau Berlina?Vad ca pe mobile si alte siteuri de profil predomina breakurile.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
depinde de ce ai nevoie, daca iti trebuie spatiu mai mare pt bagaje, cumparaturi mai multe, etc... opteaza pt tourer ca-s si mai ieftine un pic. daca nu ai nevoie de atata spatiu de depozitare i-a limuzina. daca vb de gusturi eu am preferat tourerul ca m-i se pare mai frumoasa. repet, depinde de gusturile fiecaruia. ca si performante nu e nici o diferenta pe care sa o simti; putere, consum, etc.....
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Si mie parca imi place mai mult Sport Tourer-ul....e mai impunatoare.....dar voi vedea ce gasesc la fata locului....va fi o masina de familie
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@guliver : numa de familie nu e Sports Tourerul Very Happy. Pare ea mare dar te fura. Comparativ, Octavia Tour hatch, aia avea un portbagaj IMENS.

Azi am fost cu masina pe la doctoru Autohaus Huber. Diagnosticul cu zgomotul nu e dat, se va face RMN/EKG/CT la cutia de viteze; acolo se pare ca e problema. Tare is curios cum se va finaliza. Masina are 29000km, doi ani jumatate. Sincer incep sa fiu dezamagit de ea; in astia doi ani au fost cam asa : trei rezistente de la scaune, senzor ABS, galerie de admisie fisurata, pinion pompa de inalta presiune fisurata, placute+discuri fata si acum cutia de viteze.
Pentru o masina care e varf de gama la Opel si se considera a fi "premium" e cam frustrant.

In rest...numai de bine.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
crybabyro se pare ca esti mai ghinionist Very Happy , sper sa nu fiu si eu la fel Smile . revin; daca ar fi sa pierd antigel (nu stiu sigur pt ca de doua zile nivelul e acelasi), poate nu vad eu pe unde curge. si daca e sa fie galeria.....asta e, o sa o schimb, am vazut ca are cineva pe form de vanzare
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Borsy. ce consumuri ai ? oras si afara? eu din ce am obs cam 6.5 afara si 10.3 oras , aceeasi masina ca a ta .
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
8.1 in oras iar afara 5.8
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@borsy : doar faptul ca zeama se consuma indica pierderea. Doar faptul ca am insistat la revizie ca e ceva in neregula cu pierderea de zeama i-a facut sa sape. Sunt sigur ca se stie clar cauza pierderii de antigel; el se pierde cate putin in tim si scurgerea se evapora cumva si nu raman urme.

Prea multe coincidente; in 2010 masina era cruda, atat break-ul cat si berlina/hatch-ul. La cum a fost exploatata masina, prea repede devin unele piese consumabile in 30 000 km.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
te inteleg crybabyro, dar sa ramanem optimisti Very Happy dupa nor vine si soare, asa ca......capul sus Smile
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
masina mea este din 09. 2010, deci bolile copilariei ar cam trebui sa fie rezolvate
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Poate daca o iei de noua acum...In fine, conteaza mai putin asta. Problema e ca inainte am mai avut de noi doua masini, mult sub pretentiile pe care le are Opel pentru masina asta dar cu care am fost in service DOAR PENTRU REVIZII sau avarii din accidente. Asteia insa ii place mult sa stea la dealer insa!
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Borsy - consumurile pe computer de bord sau la pompa?
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
acum am vazut ca tu ai 131 CP...poate de aici si consumuri mai scazute Smile
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Automata si 8.1 in oras. Poate daca o duce pe platforma sau si-a pus si pedale Smile). Acelasi motor manuala sub 9.5 nu am vazut in oras.
Oricum, CB minte cam cu 0.5(in minus bineinteles).

Consumul il faci la pompa, clar.
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Deci nu trebuie sa ma sperii de 10.3-5 pe care il scot eu in oras cu automata 160 CP ....in Constanta. in general fara clima.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR