Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
kraxx a scris:revin cu ultimul scor, reconditionare turbina + inlocuit vacumatica sau cum so fi chemand smecheria aia de langa turbina 1846 lei tva inclus asta e la Brasov deci practic eu mai raman cu carcasa din cea veche restul e inlocuit cu nou si am garantie 12 luni

Afiseaza aici datele de contact al celor care au reconditionat turbina--adresa, mail ,telefon.
Poate ajuta la vreun coleg Buzoia sau chiar lui Victor Multumim
Skip ads

  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
multam lui victor inca o data a dat dovada de profesionalism si rabdare cu masina mea care de azi are amortizoare si flanse noi pe fata si un nou cablu de frana de mana. Amortizoarele vechi sau lasat cu greu despartite de arcurile masinii pana la urma le-am "convins" cu flexul Smile
  • kraxx

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y 17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Baietii astia (www.turbocenter.ro), adresa Brasov , str. Nucului nr. 28 tel:0268336196 m-au rezolvat cu turbina, in conditiile in care acum doua zile pe la 16.30 am pus-o la curier si acum o am langa mine cu factura 1847 lei Tva inclus plus 100 transportul cu plata ramburs. Garantie am 6 luni. Ce pot sa le reprosez e ca mi-au trimis-o fara prezoane, asta e boala lor, uita sa le mai dea si pe alea innapoi, doar mi-a zis Victor, dar am sunat si sper sa mi le trimita si pe alea ca asa au promis. De schimbat au schimbat tot,inclusiv vacumatica (smecheria aia cu tija legata de turbina, numai aia e 400) mai putin carcasa da nici la aia nu bag mana in foc ca e cea veche, prea arata bine.
Una peste alta decat 300 E pe o turbina sh (eu asa am gasit in scurt si cu garantie 30 de zile) mai bine mai pui ceva si stii ca e ca noua ( e fro 24 modelul asta)
  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cred ca dau si eu o fuga la Victor pt ca vad ca e recomandat de toata lumea.am niste probleme cu motorul la vectra B X16XEL si chiar nu stiam la cine sa ma duc.acum ca am citit aici pe forum ca toata lumea e multumita m-a determinat sa merg la el sa vad ce si cum...salutari tuturor opelistilor... Wink
Skip ads

  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
vezi ca a fost plecat, nu stiu daca a ajuns acasa. incearca de mai multe ori sa iei legatura cu el, nu e usor de contactat Mr. Green
  • crysty83

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
din cite stiu vine pe 20-23 septembrie! sper sa nu ma insel!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Victor , duminica iese din serviciu , si va veni si la intalnire , deci este in tara.
  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ok gabiopel...multumesc frumos... Wink
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Întradevar, service FOARTE BUN in Buzau! Multumesc Victor pentru timpul acordat si bineânteles pentru rezolvarea problemei. Un OM deosebit...
  • laur_zuzu

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Sunt "boboc" pe aici... asadar acordati-mi "o perioada de gratie" sa ma obisnuiesc. Mai intai de toate nu am stiut ca sunt atat de multi dintre posesori de Opel din BZ inregistrati si organizati pe acest forum, pentru toate acestea... CELE MAI SINCERE FELICITARI! Spre rusinea mea, am inceput "sa sap" doar in momentul in care "s-a ivit nevoia", respectiv "au aparut diverse problemute" si mai vine si iarna! Sunt posesorul masinii din semnatura si cred ca trebuie "s-o duc la doctor"! M-ar ajuta foarte mult si v-as fi recunoscator daca mi-ati indica un "doctor bun" din toate punctele de vedere. La Domnul Victor? Contact? P.S.: N-as vrea s-o duc oriunde, masinuta a avut la ultimul TUV 117500km / 29.03.2011 si pe 09.04.2011 am "adoptat-o"! Va multumesc anticipat si o zi calduroasa, evident in CASA!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:Service-- pai pot spune ca de cand l-am cunoscut pe Victor ,masina mea cat si a celorlalti membri de pe forum numai la el s-au reparat si chiar ff bine.Un mecanic care acorda atentie mare la ceea ce face.RECOMAND.Aici se pot face diagnoze ale motorului,freonizari,tot ce tine de mecanica.
LOCATIE
Comuna POSTA CALNAU(pe drumul E85 spre RAMNICU-SARAT)---vis a vis de postul de politie din comuna , inainte cu 20 de metri sa faci dreapta spre comuna Bobocu, tot pe dreapta e service-ul la niste porti albastre


telefon-0742127035=Victor


Uite aici detalii de contact ale domnului "doctor" in opel , Victor.Recomand cu cea mai mare caldura !O zic de cate ori am ocazia -Alt mecanic masina nu va sti--decat pe Victor
Of-topic--Ca sa vezi cum ne organizam te asteptam si pe tine sa ni te alaturi la intalnirirle organizate la Buzau.Urmareste topicul "intalniri club opel la Buzau" si inscrie-te acolo si vino printre noi!
  • laur_zuzu

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Va multumesc Domnule "gabiopel" pentru promptitudinea si pentru amabilitatea dumneavoastra!
Se pare ca ultima intalnire am ratat-o! Sper sa n-o ratez pe urmatoarea! O zi cat mai placuta!
Skip ads

  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
te ateptam la urmatoarea si sa nu iti faci griji in privinta "Doctorului Victor" masina vafi pe maiini excelete.
  • laur_zuzu

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru amabilitate!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc domn doctor pt ajutorul dat astazi . .urmeaza sa schimb valva egr si automat va veni si o curatare a admisiei la turbo tot la domn doctor. Very Happy
  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
MULTUMESC si eu lui nenea doctoru' pt tot. Masinuta functioneaza impecabil.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc , domn doctor pt ajutorul dat in montarea valvei EGR si curatarea aerotermei (problema de contact la regulatorul de turatie al caldurei)
  • deceneu63

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Bine v-am gasit posesori de opel din Buzau,eu acum intr-o comuna de pe malul bratului Borcea,dar sunt cu parinti in Buzau asa ca ajung des in oras cand va mai adunati sa ma anuntati si pe mine,tel 0722462923.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
deceneu63 a scris:Bine v-am gasit posesori de opel din Buzau,eu acum intr-o comuna de pe malul bratului Borcea,dar sunt cu parinti in Buzau asa ca ajung des in oras cand va mai adunati sa ma anuntati si pe mine,tel 0722462923.

Bine Ai Venit pe Club Opel . Urmareste acest topic si cand ai posibilitate te asteptam la intalnirile noastre
https://www.clubopel.com/vie...p=1224910#1224910
  • kraxx

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y 17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Mmmm, Borcea......mmmmm Dunare.......mmmmm Pescuit........mmmm bors de peste........... cred ca dam si noi o fuga pana la tine sa punem asa de o intalnire pe malul Dunarii la un pestiutz mic ca ceva pescari sunt pe aici.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR