Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • bbbogdannn

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cam asta ar fi. Mai tare de 170 nu am mers niciodata in rest... Nefacuta asta am facut-o in 2012 pe autostrada Arad-Timisoara si imi era defect un senzor ABS

Motorizare: 1.7CDTi 80cp Laughing


Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Care face pariu cu mine ca duc o astra stock z1.7dth de 101cp la peste 200km/h,asta pe gps.Acum ca o fii 201km/h asta e,dar e peste 200!
Care se risca la un pariu mai mare?Ca vad ca sunt multi "umoristi" pe aici!
Ca idee,ia incercati niste jante pe 18' ,masina goala (doar soferul),intr-o zii senina,fara vant (sau cu vant din spate,asta asa ca ajutor) si cu niste motorina (sau benzina,dupa caz) mai de calitate!O sa ramaneti surprinsi de rezultat!
Dar e foarte greu pentru unii sa accepte unele chestii.....Culmea e ca daca sunt si ei de fata devin imediat "credinciosi"!
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Confirm si eu ca merge, si eu am avut jante de 16, nu de 18! Aveam si portbagajul aproape plin si 2 persoane in masina si tot am atins 100% sigur 200 km/h reali, imi pare rau ca n-am avut inspiratia sa ma uit pe GPS atunci, dar pe kilometraj erau cam 210.
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
astra h,2007,breck,z19dt,120 cai manuala,210 KM/H,pe ceas,2 persoane in masina pe A1
vectra c,2007,sedan,z30dt,184 cai manuala,240 KM/H,pe ceas,buton sport activat,2 persoane in masina pe A1
corsa d,2008,z 13 dth,90 cai,manuala,180 KM/H,pe ceas,3 persoane in masina pe E85,bucuresti-urziceni
Skip ads

  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
lasati-o bah frate mai usior cu testele astea ca o sa deschideti topicuri pe la intretinere/reparatii....Smile))...
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
bbbogdannn a scris:Cam asta ar fi. Mai tare de 170 nu am mers niciodata in rest... Nefacuta asta am facut-o in 2012 pe autostrada Arad-Timisoara si imi era defect un senzor ABS

Motorizare: 1.7CDTi 80cp Laughing



poti sa mai pui poza asta de 10 ori si eu tot nu te cred...ceva este in neregula, am avut si eu motorizarea asta pe Astra H Caravan...mai mult de 180 km/h pe ceas nu a vrut niciodata. Turatia era cam tot aia ca si la tine. Pana pe la 160 km/h pe ceas ajungea ea cum ajungea...de acolo si pana la 180km/h trebuia ceva distanta..am incercat de vreo cateva ori, rotile erau pe 16', motorina din aia normala...masina nu avea absolut nimic defect...Eu zic ca daca aveam vreun GPS cei 180 km/h se transformau in 170 km/h...asa ca cei 210 km/h de pe ceasul tau nu sunt reali. Parca 165 sau 168 km/h are masina viteza maxima constructiva...
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
nu mai bagati in seama viteza constructiva.....totul depinde de atmosfera(cald,rece)si de drum...el a facut o poza sau filmare ce are dar noi nu stim daca nu cumva era intr-o vale...si iar si cel mai important este motorina...depinde si ce motorina avea.......ma credeti ca eu cu supernova dupa ca am alimentat in austria,intr-o vale dinspre viena spre linz l-am depasit pe un prieten care circula cu 215........care e viteza constructiva la dacia supernova?asa ca nu mai bagati in seama vitezele constructive
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu cumva dadeai flash-uri la Porsche cu Supernova cand ai ajuns cu ea la 240 km/h...si faza lunga, nu-ti batea putin intr-o parte din cauza vitezei...? Smile. Tu in ce "atmosfera" circulai la viteza aia cu Dacia...probabil in stratosfera...Smile. Eu zic colegu'.. ca, prin postarea asta ai reusit performanta sa te aberezi chiar ceva mai tare decat cel cu Z17DTL care mergea cu 210 km/h...Smile
Skip ads

  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Fiecare au in viata intamplari ciudate....dak mai continuam 500 m probabil sarea motorul....oricum in linie dreapta supernova se ducea pana la led...adik vreo 190.....probabil nu ai mers cu benzina de austria si tine cont ca eram intro vale ....nu-mi sta in fire sa spun povesti....nu ajunsesem la 240 ...am zis ca am depasit un prieten care avea 215 cu opel vectra 220....probabil 220....precizez ca fata de alte supernove asta nu taia benzina
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Colegul cu 210 crezi ca nu putea prinde viteza asta intr-o vale cum e cea spre sibiu...pana in cristian?
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
sorindf2000...vad ca locuiesti in strainatate si ca ai si motor pe benzina.....ia zi-mi...nu e diferenta intre a noastra si aia de acolo?daca nu cumva esti prin grecia:D......nu trage mai bine cu benzina din afara?
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Mda...ciudate intamplari...mai mult comice...Smile...cica benzina asta de Austria o baga mai nou si astia cu Boeing 787, e mai buna ca kerosenul...prind si Mach2 daca il tin asa...cu botul in jos...asa am auzit...
Eu cu Z18XE...roti pe 15' am prins 137 km/h...pe GPS, pe ceasuri imi arata 138 km.h... mai avea pedala...daca o mai tineam asa ajungeam sigur la 145 km/h dar...erau rotile cam dezumflate si am zis sa nu risc aiurea...A..sa nu uit..benzina de 95 de la Aral, 15 litri in rezervor, portbagajul full si eram singur in masina ...nu este remapata, adica, masina stock...sa zic asa...are doar un actibild cu "Don't forget Namibia" pe luneta...da nu cred ca a influentat ceva

PS...sunt doar glume colegu'...sper sa nu te superi...
Skip ads

  • Theo P

  • Mesaje scrise: 422
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris:
bbbogdannn a scris:Cam asta ar fi. Mai tare de 170 nu am mers niciodata in rest... Nefacuta asta am facut-o in 2012 pe autostrada Arad-Timisoara si imi era defect un senzor ABS

Motorizare: 1.7CDTi 80cp Laughing



poti sa mai pui poza asta de 10 ori si eu tot nu te cred...ceva este in neregula, am avut si eu motorizarea asta pe Astra H Caravan...mai mult de 180 km/h pe ceas nu a vrut niciodata. Turatia era cam tot aia ca si la tine. Pana pe la 160 km/h pe ceas ajungea ea cum ajungea...de acolo si pana la 180km/h trebuia ceva distanta..am incercat de vreo cateva ori, rotile erau pe 16', motorina din aia normala...masina nu avea absolut nimic defect...Eu zic ca daca aveam vreun GPS cei 180 km/h se transformau in 170 km/h...asa ca cei 210 km/h de pe ceasul tau nu sunt reali. Parca 165 sau 168 km/h are masina viteza maxima constructiva...



Autostrada Timisoara - Arad toate e urcusuri + coborasuri, vale, deal , vale , deal, nu cred ca ai 2km drum plan, iar la vale...se intelege cum a ajuns la 210
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
A...si daca gasesc si eu un coboras mai lung...asa...inseamna ca am toate sansele sa ma dau si eu cu a mea cu vreo...300km/h...hai, nu 300 la ora, dar vreo 270 km/h cred ca tot pot sa prind...Smile. Sa nu uit sa-mi iau in vara asta cauciucuri din alea cu Y indice de viteza sau....W...care-i mai mare...ca valea aia tot o gasesc eu si le dau cu fum la aia cu Ferrari...Smile sa ramana masca cand trec cu H-ul pe langa ei la mai 300 la ora...
  • misublu89

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2011

  • Mesaj Privat
masina e ridicata pe rampa , are rotile in aer deaia are abs-ul aprins , si a prins viteza asta Wink
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Cred k ia-i ghicit smecheria....ai dreptate....daca e suspendata i se aprinde abs-ul
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
.... 1,9 cdti- 150 ponei, lejer 200 km/h. Si cand s-a ma minunez mai tare,... a zburat antena de la statie, de erea sa raman si fara un geam lateral! De atunci nu am mai trecut de 170 km/h.
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ca posesor de 150 de ponei (chiar 200 daca activez butonul magic) confirm ca 1.9 cdti-ul de 150 de cai urca destul de repede la 200km/h, de la 200 la 225 mai greu dar merge (cel putin la mine) iar mai mult nu mai vor calutii sa traga de nici o culoare, orice mancarica le-as da (normala/premium/aditivi). Turometrul pur si simplu nu trece de 4200 rpm iar vitezometrul de 225km/h.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris:
bbbogdannn a scris:Cam asta ar fi. Mai tare de 170 nu am mers niciodata in rest... Nefacuta asta am facut-o in 2012 pe autostrada Arad-Timisoara si imi era defect un senzor ABS

Motorizare: 1.7CDTi 80cp Laughing



poti sa mai pui poza asta de 10 ori si eu tot nu te cred...ceva este in neregula, am avut si eu motorizarea asta pe Astra H Caravan...mai mult de 180 km/h pe ceas nu a vrut niciodata. Turatia era cam tot aia ca si la tine. Pana pe la 160 km/h pe ceas ajungea ea cum ajungea...de acolo si pana la 180km/h trebuia ceva distanta..am incercat de vreo cateva ori, rotile erau pe 16', motorina din aia normala...masina nu avea absolut nimic defect...Eu zic ca daca aveam vreun GPS cei 180 km/h se transformau in 170 km/h...asa ca cei 210 km/h de pe ceasul tau nu sunt reali. Parca 165 sau 168 km/h are masina viteza maxima constructiva...


In treapta a 6-a poate ajungi la raportul asta turatie/viteza...dar la mine mai mult de 190km/ora si 4000 rot/min nu s-a dus...
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Un benzinar ( nu Opel ) de 75 cai, nu trece de 180km/h in vale ! cu benzina cea mai scumpa ! Dar 1.7CDTi 80cp cum naiba trece de 200 ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR