Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cred ca era poli Timisoara cu Shahtior

PS In orice caz, jos palaria pentru CFR - au un manageriat foarte destept, nu se lacomesc la bani sa vanda imediat, aduc jucatori cu potential pe sume de 2 lei si dupa ii vand pe milioane, au scouteri buni.

Vezi Alvaro Pereira,

Staua meci usor aseara cu amatorii de la ecrane
Dinamo in nota obisnuita adica dezamagitoare
Vaslui din pacate a dat peste cine nu trebuie
Rapid - vai mama lor ( desi teoretic tin cu Rapid) anul asta nu fac nici o performanta
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
>>cred ca era poli Timisoara cu Shahtior...""

a jucat si dinamo cu ei mai inainte de TM. imi amintesc ca a fost scandal cu un articol despre bucuresti scris de gazetarii ukrainieni in care spuneau de statuia lui Patzaichin ca e a unui neanderthalian Smile). iar la bucurestiul era ""tziganie"".

LE:

Cupa UEFA 2003-2004

» In primul tur al competitie "alb-rosii" au intalnit o fosta participanta in UEFA Champions League, Sahtior Donetk, din Ucraina. Dinamo a invins la Bucuresti cu 2-0 si la Donetk cu 3-2, reusind o calificare superba.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Da asa e , cu doaua victorii si acasa si in deplasare , era Bernd Schuster antrenor la Șahtior Donețk in 2003 , 2-0 la Bucuresti si 3-2 la Donețk pentru Dinamo ........... ce vremuri ........
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sa speram ca CFR a invatat ceva din lectia pe care le-a dat-o Rapid.
Si Steaua are de invatat acelasi lucru.
Dinamo si Vaslui pot sa urmeze exemplul Rapidului si sa nu creada ca meciul e pierdut.
Skip ads

  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
pai sunt aproape 10 ani de atunci si sahtior abia facea echipa......acum nici nu ajung la poarta cu ei nici in amicale ....dovada meciul de aseara cu petrolul unde au dat 2 goluri cu largul concurs al portarului care vrea la dinamo de vreo 5-6 ani si nu ajunge saracul...poate acum dupa ajutorul dat pepe bornescu ajunge in groapa de catei ...
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Dupa rationamentul tau, se pare ca Balgradean vrea la Petrolul.
Sa fie coleg cu Printul...
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fabuloasa saptamana pentru pariori Smile) . Rapid -CFR 2 pauza 1 final . Osasuna - Barcelona 1 pauza 2 final . Getafe - Real Madrid 2 pauza 1 final . Smile)
Fabuloasa saptamana . Cineva a avut noroc a facut bani frumosi .
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Deja gabrield e in Insulele Seychelles cu banii castigati in weekend!
Daca mai citesti pe aici, te salut!
Skip ads

  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Are dreptate EL-GABRY , probabil ca Balgradean vrea la Petrolul, cum face unul o gafa ne gandim la blat .......... asa suntem noi ......
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
pai pepe bornescu viseaza la dinamo de cand era la raposata Universitatea Craiova...nu spun ca a fost obligatoriu blat dar a avut 2 goluri mai mult decat parabile.....de balgradean sau pufi nu sunt comentarii de facut...este un portar mult prea slab si gras pe deasupra si sincer nu este de valoarea lui dinamo.....pana sa culcat la sutul aluia de la petrolul au trecut 2 ore....se vede ca-i depasit la greutate.....veti mai vedea gafe mari la pufi daca continua in poarta lui dinamo( urat nume dinamo)...
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
De ce e urat numele Dinamo ?
Sau ai o antipatie pentru ei ...........
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
fishman a scris:pana sa culcat la sutul aluia de la petrolul au trecut 2 ore...veti mai vedea gafe mari la pufi daca continua in poarta lui dinamo( urat nume dinamo)...


si tu vei fi greu de urmarit cu asemenea exprimari. E simplu, daca nu iti place ceva eviti sa mai ai tangente cu subiectul respectiv. Dinamo este un nume folosit chiar si de aia de peste ocean, adversari feroce a ceea ce inseamna valorile estului, si nu mai stramba din nas ca ar fi urata denumirea.

Daca urmam rationamentul tau, de teoria conspiratiei, si bietul Stanca se vrea la Vaslui, la ce cadouri le-a facut moldovenilor aseara. Portarii fac greseli, si au nesansa ca daca o fac, sa nu prea mai fie vreun coechipier prin preajma sa repare ce a facut el. La jucatorii de camp este mai simplu, daca gresesc, mai sunt altii, inclusiv portarul, care il pot ajuta.
Skip ads

  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
domnule CristiNistor nu inteleg de ce va luati de ceea ce scriu cand nici dumneavoastra nu sunteti mai breaz...analizati singur textul pe care l-ati postat si dupa aceea vb....aici discutam de fotbal si despre ce inseamna fenomenul asta...fiecare scrie ce vrea si cum vrea .....daca doresti gramatica te rog deschide un topic separat...ne mai grabim,ne mai sucim mai gresim fiecare ca doar nu suntem george pruteanu toti... apropo virgula se aseaza inainte sau dupa si ori deloc ( de teoria conspiratiei, si bietul Stanca)......sa trecem la fotbal

aseara am vazut un meci ce in prima repriza nu anunta atatea goluri(sa pun sau nu virgula) si totusi am avut o repriza a doua excelenta...stanca are si el o valoare dar cu mult sub tatarusanu parerea mea...felicitari vaslui fiindca a sperat pana in ultimul minut la victorie si au accelerat atunci cand au vazut steaua in dificultate...in rest asteptam ca panduri sa arate pe ce au bagat milioanele de euro a lui condescu
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Greselile flagrante sar in ochi mai abitir decat o virgula in plus sau in minus.

Una e sa ai o parere despre fotbal, alta este sa fii ostentativ. Daca tot vezi atatea blaturi da-ne si noua niste argumente care sa iti sustina afirmatiile. Atlfel, mai bine te abtii sa mai faci afirmatii belicoase.
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
avea dreptate gabrield ca unii dintre voi sufera de orice altceva decat de ce ar trebuii.....cristinistor intru-un cuvant,de azi un te mai bag in seama fiindca as devia de la subiectul acestui topic adica discutiile libere despre fotbal si nu despre gramatica,ortografie,caligrafie sau mai stiu eu ce prostii....este vacant postul la tvr unde activa raposatul pruteanu si poate doresti sa-i iei locul....punct

nu am spus ca-i blat x sau y doar am scris o parere despre un portar care are anumite afinitati fata de un club la care poate odata si odata va ajunge.....ca tu sau altul a dezvoltat ca ar fi fost blat bornescu este treaba voastra dar eu nu am folosit cuvantul blat la pepe bornescu.....chiar este greu gramatical vorbind fenomenul fotbalul pentru unii dintre noi chiar daca este doar privit ...sanatate si priviti diseara calificarile CL...sa vedem cine este eliminat gramatical si nu fotbalistic... Very Happy Very Happy Very Happy
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dupa cum am spus tu esti OSTENTATIV in exprimare. Ai aceeasi meteahna ca aia din presa, se discuta despre un eveniment sportiv dar nu despre cum s-a desfasurat si mai mult speculatii despre ce a facut nevasta jucatorului X sau ce slapi cu fermoar are tatal jucatorului Y. Hodoronc tronc ai aparut si tu sa discuti despre fotbal, spunand "urat nume dinamo" sau ca Bornescu se visa la Dinamo de pe vremea cand era la echipa fanion a Olteniei. Fara supare, dar bati campii cu nonsalanta.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Fishman, nu ca tin cu Dinamo, dar ca sa fiu sincer... tu ai inceput cu un usor flame! Stii ca e un subiect care inflameaza repede spiritele, asa ca sa vorbim doar de fotbal si sa lasam speculatiile.
Fazele astea cu scrisul numelui echipei pe care nu o sustii, deja tine de altceva.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Chiar, unde e gabrield? Laughing
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am spus unde e, mai sus. Lasa-l, ca se simte bine...
Ziceam sa scrim numai despre fotbal, sa nu se supere gradatii.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Astazi, intr-o emisiune la un post tv de sport, a fost invitat Gabi Balint (printre altii) sa comenteze etapa care a trecut. Referindu-se la portari (apropo de gafele lui Bornescu si Stanca) a spus ca acestia au antrenor separat si de cele mai multe ori se antreneaza cam cum vor ei nu cum le spune antrenorul. Adica ei impun antrenamentul (ex.: acum arunci la coltul din dreapta, acum dai pe sus, etc) si de aici lipsa evidenta de mobilitate si constanta in partide. Ba mai mult zicea ca antrenorii de portar sunt proveniti tot portari iar antrenamentul consta in ce crede fiecare fara a urmarii o tactica anume (zicea ca nu stiu ce antrenor l-a pus pe unul vinerea sa faca numai degajari iar sambata la meci nu putea sta in picioare din cauza febrei musculare).
Problema in continuare este faptul ca atunci cand o echipa pierde pe gafele portarului, vinovat este antrenorul principal pentru ca a pierdut meciul, nefacandu-se referire la antrenorul portarului care, de fapt, este raspunzator pentru starea fizica a portarului.


Ultima modificare facuta de dorin-b la Mar 28 Aug, 2012 11:21 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR