Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mihai_pm

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am un vectra A, dar votul meu merge categoric spre vectra B! E o masina superba parerea mea... Smile
Skip ads

  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
toate sunt frumoase ,dar nu se pot compara niciuna cu b2 hatchback
iar la fiabilitate este Opel, nu este nici Dacie nici Mercedes, este pentru buzunarele nostre a celor care isi cumpara Opel,ca daca stateam mai bine cu bugetul acum scriam pe forum la Audi sau BMW. Very Happy
  • mihai_pm

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2009

  • Mesaj Privat
adrian terinte a scris:toate sunt frumoase ,dar nu se pot compara niciuna cu b2 hatchback
iar la fiabilitate este Opel, nu este nici Dacie nici Mercedes, este pentru buzunarele nostre a celor care isi cumpara Opel,ca daca stateam mai bine cu bugetul acum scriam pe forum la Audi sau BMW. Very Happy

ai perfecta dreptate, insa chiar si la opel sunt unele chestii care cateodata, cel putin pe mine, ma depasesc!
dar sa nu deviem de la tema propusa...
  • Gigi Ionescu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1995 Isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut, desi i-mi pot permite un Vectra B eu raman Indragostit de vechiul meu A Hatchback din 95 pe care acum din respect ca m-a slujit cu credinta 7 ani o revopsesc, adaug niste praguri, masca sport, faruri angels eye un eleron finut si la jante bbs un vopsit artistic... sa vad care e mai aratoasa atunci....
Skip ads

  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu am si A si B si am votat A.
Are un aer aparte masinuta asta.
Printre ultimele masini bune care s-au mai produs.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si oare de ce au scos Vectra C? Razz Eu tin cu Vectra C la care au luat tot ce a fost bun de la A si B si au mai pus inca putin in plus: confortul. Au incercat sa faca ceva mai mult, si le-a iesit Insignia
Am Vectra C si sunt foarte multumit, dar daca nu-i faceau fundul ala de Logan, eram chiar incantat Sad
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Hmm,fiecare cu gusturile lui,dar chiar atat de mult sa semene spatele de Vectra C cu cel de Logan? Laughing
Mie spatele imi place foarte mult si totusi...prima Vectra C a fost fabricata in 2002,iar primul Logan in 2004,deci cei de la Opel chiar n-aveau cum sa prezica in cel mai rau caz cum va arata fundu' Loganului.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Toate modelele noi se copiaza daca piata cere. Supararea mea este ca si Dacia foloseste acest spate mai inalt, si a avut suces pe segmentul ei de piata. In rest, Vectra C nu suporta comparatie cu dacia Logan, si din experienta (am condus) nici cu ultimul model de Megane. Poate cu ultimul model de Laguna, care totusi bate orice model Vectra. Insignia se poate compara cu brio.
Skip ads

  • Mihai Popescu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
In 8 ani am parcurs 280000 km cu vectra B in Romania
  • silviuslv

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 1996 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am avut toate modelele de vectra,a,b2,c si actualmente C facelift,deci cred ca as fi in masura sa fac un clasament.Pe locul 4 vectra a,locul 3 vectra c (fara facelift),locul2 vectra b2 si locul 1 vectra c (facelift),care dupa parerea mea e bestial de frumoasa,mai ales daca-i pui niste jante de gtc pe18.
  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
silviuslv a scris:Am avut toate modelele de vectra,a,b2,c si actualmente C facelift,deci cred ca as fi in masura sa fac un clasament.Pe locul 4 vectra a,locul 3 vectra c (fara facelift),locul2 vectra b2 si locul 1 vectra c (facelift),care dupa parerea mea e bestial de frumoasa,mai ales daca-i pui niste jante de gtc pe18.


Exact Very Happy Very Happy Very Happy
+100
  • marius_mrs27

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
eu am si A si B2, dar B cred ca ramane inca o masina dupa care intorci capul Smile
Skip ads

  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da, da doar daca are toba sparta
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Conform rezultatului votului doar 1 din 3 votanti are vectra C, ceilalti 2 prefera Vectra B Very Happy inclusiv cu toba nesparta. Unor colegi cu vectra C Embarassed la e greu sa accepte acest lucru si fac comentarii rautacioase (vezi postul anterior).
Sa lasam cifrele sa vorbeasca Smile si sa admiram aceste superbe masini numite scurt B2.
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
desi topicul este deschis de vreo 5-6 ani, daca tot s-a obosit cineva sa-l aduca in fata, am votat vectra B. arata bine, aerodinabica si performante excelente (am mers cu vectra b 2diesel, 1.6 si 1.8 benzina si vectra c 1.6 benzina).

pacat insa ca vectra A GT si 4x4 au fost date uitarii, iar opel a ucis spiritul sportiv si spartan al unei masini de strada. din pacate comercialul s-a infiripat incet si ni zona asta.
  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
stocariu a scris:Conform rezultatului votului doar 1 din 3 votanti are vectra C, ceilalti 2 prefera Vectra B Very Happy inclusiv cu toba nesparta. Unor colegi cu vectra C Embarassed la e greu sa accepte acest lucru si fac comentarii rautacioase (vezi postul anterior).
Sa lasam cifrele sa vorbeasca Smile si sa admiram aceste superbe masini numite scurt B2.


dap, asa e, si strugurii sunt amari de acri ce sunt, si o masina din 97 arata mai bine decat o masina din 05, 06, dar asta e, peste vreo 4-5 ani, cand cei cu B o sa si permita C, o sa vede-ti ca atunci C iese aia frumoasa, cei cu A o sa treaca la B samd.
Si da, Insignia e de jde ori mai frumoasa ca C, poate peste un an, maxim doi, sper, am sa o cumpar, dar asta nu inseamna ca acum imi place mai mult C, nu.
Totodata in acest "top" e votata masina din dotare, si nu exista gram de obiectivitate, asemenea top ar trebuia facut pe alt site, poate pe dacia, sau undeva unde nu are legatura cu opelul

"sa lasam cifrele sa vorbeasca" muhahaha care cifre? e clar ca sunt mai multi posesori de B, pentru ca sunt mai ieftine, e absolut logic, astea sunt cifrele vorbitoare

Am incheiat subiectul,
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mai ieftine sunt vectra A,oare inseamna ca sunt mai multe? Daca citesti tot topicul o sa vezi ca sunt posesori de Vectra A care au votat B si am auzit si posesori de vectra C care apreciaza B-ul. Si ca sa fie mai realista comparatia compara Vectra C 2002 si Vectra B 2001 ca sa fie la aceeasi bani.
Revin cu concluzia: Sa lasam cifrele sa vorbeasca Very Happy si sa admiram aceste superbe masini numite scurt B2. Cool
PS- de obicei subiectul il incheie Moderatorii.
  • onix69

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
vectra B . desi am o vectra A care i-mi place si am condus si C 1.8 benzina tot vectra B i-mi place. nu am condus numa 1.7 dar imi place la nebunie
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
vectra b e sigur cea mai frumoasa eu am 32 de ani mi-am luat-o abia de un an dar visez la ea din 1996 cand am vazut una pentru prima oara
cand eu aveam doar un vectra A iar C ma dezamagit de la inceput 2002 cu aspectul si acum si mai mult ca e copiata si de Toyota si de Chevrolet
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Zenith a scris:Totodata in acest "top" e votata masina din dotare, si nu exista gram de obiectivitate, asemenea top ar trebuia facut pe alt site, poate pe dacia, sau undeva unde nu are legatura cu opelul

"sa lasam cifrele sa vorbeasca" muhahaha care cifre? e clar ca sunt mai multi posesori de B, pentru ca sunt mai ieftine, e absolut logic, astea sunt cifrele vorbitoare

Daca n-ai timp sa citesti toate mesajele, cel putin nu mai incerca sa pari inteligent. Mai bine citeste restul mesajelor din topic, nu doar ultima pagina si ai sa vezi ca foarte multi din cei care au votat Vectra B sunt posesori de Vectra C. Pe langa asta, ai putea sa (mai) rasfoiesti un pic si cartea de gramatica.
Iar la faza cu saracimea care poseda Vectra A sau B si bogatasii care isi permit Vectra C ... numai unul care si-a vandut pana si soneria de la usa ca sa isi ia masina ar putea sa debiteze asemenea tampenii.
Pana una alta, topicul asta e facut ca lumea sa isi expuna punctul de vedere si nu pentru replici venite de la rozatorii de dosuri.

PS: Daca tot ai incheiat subiectul, fugi si vezi-ti de scumpa ta Vectra C si lasa "sarmanii" posesori de Vectra A sau B sa isi roada unghiile de ciuda ca nu s-au realizat ca tine si sa priveasca lung in viitorul negru, unde nu se intrevede nicio speranta de a-si putea achizitiona un bolid ca al tau (fratica, parca vorbesti de cine stie ce Bugatti, nu de o Vectra C...). Uite, daca promitem ca suntem cuminti, ne lasi sa ne pozam langa masina ta ? ...Sa avem si noi ce arata la nepoti...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Chestionar

Care model de Vectra vi se pare cel mai reusit?
Vectra A 18%
Vectra B 53%
Vectra C 28%
631 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR