Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • poxxxery

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ok, suna ma maine Wink
Skip ads

  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Da dany am rezolvat cu asta sunt bucuros mai ramne lupa da la ce ploaie a fost nu prea am reusit sa fac poze clare am facut unele dar ... o sa incerc sa pun 2-3 sa vezi da sunt slabe .





Se vede ceva....sincer e jale... Embarassed dar pe acel far tu ai prins acea rotita alba de reglaj sau lupa misca in toate directiile ca asta nu inteleg eu.... altfel nu stiu ce sa zic....
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Probabil lupa a cedat cu tot sistemul ei si daca a cedat s-a dus in spate cu totul inauntru si a iesit si cu rotita care sta in locul motorasului probabil de asta era slabit ... si eu am strans rotita aia asa acolo si probabil a blocat lupa si mai tare . Da e cam jale Sad nu imi place deloc dar asta e . De blocat lupa era blocata si cand miscam de ea cand era rotita slaba si cand am stranso .
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cand miscam de rotita aia care era agatata de u se misca cat de cat cat era prinsa rotita acolo . De fapt era slaba da nu facea asa rau nu juca se misca foarte putin da vizibil .
Skip ads

  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa cred...am desfacut farurile vechi si singura explicatie logica e ca baietii* au strans la maxim suruburile de reglaj iar tu cand ai incercat sa pui rotita ai fortat putin si ai rupt suportul lupei(daca probezi surubul de reglaz nu ai impresia ca nui la locul lui....se misca in toate directiile..? )daca e asa te sfatuiesc sa nu mai umbli la nimic...lasal asa cum e daca nu deranjeaza in trafic...ca de nu strici altele...
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Cand miscam de rotita aia care era agatata de u se misca cat de cat cat era prinsa rotita acolo . De fapt era slaba da nu facea asa rau nu juca se misca foarte putin da vizibil .


Azi mi-au ajuns xenoanele de 55w.... Laughing diferenta se vede si cum...super...doar ca 6000k e un alb cald...pt alb rece trebuia sa iau 6500k....dar e bine si asa....
Sa revenim la lupe...am facut multe probe in seara asta cu noile xenoane si am descoperit problema ta...si sunt sigur 100% pt ca am vazut fotografiile ce le-ai pus cu farurile tale in fata zidului.Tu cand ai reglat farurile leai centrat prea tare...adica de la acel surub de reglaj L-R (stanga dreapta ai exagerat cu reglaju) am facut proba la mine sa le centrez asa ca a tale si motorasele parca se blocau cand faceam sus si jos...si lupa era ca a ta-blocata mult in interior...am ralentat suruburile si totul a revenit la normal.Centrat' vreau sa zic ca lupele tale le-ai reglat prea in interior sa bata(farul stang si farul drept se unesc spre zid in un V) tu trebuie sa le departezi putin sa deschizi acel V...asa lupa isi revine si poti regla bine si inaltimea farului...cred ca ai inteles ce vreau sa zic ...am luato babeste" Very Happy ....incearca si dupa spune-mi daca ai rezolvat... Rolling Eyes
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Maine plec la tara o sa pun in practica ! Multumesc Dany :d
  • poxxxery

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Dany sunt hotarat sa pun xenon de 55w 5000k, cred ca o sa vad bine cu ele, u crezi k e mai bine 6000k?
Skip ads

  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Maine plec la tara o sa pun in practica ! Multumesc Dany :d
Si eu fac la fel de obicei....in weekend imi dau de lucru cu opelu...Smile))...Fa cum ti-am zis...eu asa am rezolvat.Daca ai probleme anunta-ma...
  • poxxxery

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Pai 5000k sau 6000k?
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
poxxxery a scris:Dany sunt hotarat sa pun xenon de 55w 5000k, cred ca o sa vad bine cu ele, u crezi k e mai bine 6000k?
Salut.Depinde de gusturi....alea de 55w sunt super recomandate....cu 5000k nu gresesti in nici un fel....6000k dupa gusturi...eu mi-am pus pe faruri 2 kituri H1 55w de 6000k si sunt super multumit...deja testate pe ploaie si e ok...alea de 5000k bateau putin spre galben de aia le-am schimbat toate 4 cu 6000k....acum in sfarsit am pace* cu xenoanele...Smile) ...dar in curand incep cu altele(Op-Com si altre modificari)...Smile)
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Da inainte sa dau din suruburile alea trebuie sa mai desfac si rotita , ea e fixata acum cum e lupa mai in spate deci daca ii dau drumu la reglaje sa se duca lupa in fata nu o sa poata din cauza rotitei aleia Very Happy o sa incerc sincer nu prea cred ca rezolv ceva .
Azi am dat si camanda de folie transparenta de protectie si paia o sa o pun eu da sa vedem ce rezolv Very Happy
Skip ads

  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ce vrei sa ii faci cu OP com ?
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu ma gandeam sa ii dau jos sigla si inscriptiile de la motorizare si model de pe spate . Imi place cat mai simpla Clean zic ca ar da bine . Folie neagra pe stopuri e frumoasa o face chiar frumoasa da cand ma gandesc ca se vad destul de greu uneori in soare semnalizarea si luminile de pe spate si noaptea cu folie pe luneta neagra am nevoie de mansarier ... mai bine stau cuminte si vad ca s-au pus si astia pe treaba politaii .
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Da inainte sa dau din suruburile alea trebuie sa mai desfac si rotita , ea e fixata acum cum e lupa mai in spate deci daca ii dau drumu la reglaje sa se duca lupa in fata nu o sa poata din cauza rotitei aleia Very Happy o sa incerc sincer nu prea cred ca rezolv ceva .
Azi am dat si camanda de folie transparenta de protectie si paia o sa o pun eu da sa vedem ce rezolv Very Happy
Ai inteles perfect cum se face...scoti rotita si dupa treaba cu reglaju...pt folie....m-ai gandestete...ce am citit pe alte forumuri dupa un timp se ingalbeneste plastica...
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Ce vrei sa ii faci cu OP com ?
Ha...ha....op-com..? Faci tot ce vrei tu cu masina...activezi tot ce poti din optiona(full optional)daca ai REC pe masina si tu din 2005 sigur ai....Smile)) Dar vorb.pe PM ca ne amendeaza moderatorii...Smile)
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris:Eu ma gandeam sa ii dau jos sigla si inscriptiile de la motorizare si model de pe spate . Imi place cat mai simpla Clean zic ca ar da bine . Folie neagra pe stopuri e frumoasa o face chiar frumoasa da cand ma gandesc ca se vad destul de greu uneori in soare semnalizarea si luminile de pe spate si noaptea cu folie pe luneta neagra am nevoie de mansarier ... mai bine stau cuminte si vad ca s-au pus si astia pe treaba politaii .
Am incercat-o si pe asta dar cu folia nu mi-a mers nu sunt meserias...in schimb la moto cu spray-u....ok...doar ca ziua nu se vede bine si probl.cu politia,dar am vazut ca au facut ceva folii noi ...vezi tu...Smile)
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Nu gasesc surub de reglare stanga dreapta doar sus jos.ma ajuta careva?
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
In spatele farului unde se baga*lampile sunt doua suruburi(unde folosesti o surubelnita in cruce)unul fara semne*care ridica si coboara lupa(e primul surub) al doilea are langa un semn-o linie curba cu doua sageti (L-R) adica stanga dreapta...Ala e...dar nu exagera cu stransu ca blochezi lupele ca flavor...
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Ms mult, cand ai timp sa imi pui o poza
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR