Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pai cauta topicul respectiv, posteaza acolo vin-ul si probabil o sa ti se raspunda!
Skip ads

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Masina nu are Dpf !
  • Dytzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru imformatie , deci excludem aceasta varianta , incet incet ma apuca disperarea , inca am speranta ca ma poate ajuta cineva cu o solutie pe acest forum. Multumesc!
  • Dytzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Azi am curatat si evacuarea , era putin imbacsita insa nici vorba sa fiie infundata , masina se comporta la fel , dupa cum am spus si mai sus si au spus si colegi masina nu are filtru de particule , insa ceea ce am sesizat ieri dupa ce am facut cateva drumuri in jur de 30 de km ca temperatura lichidului de racire nu depaseste 86 de grade. Va astept parerile cu speranta ca ma veti ajuta sa rezolv problema , ma bazez pe toti cei care au trecut prin situatii de genul si stiiu ce inseamna sa ai o defectiune careia sa nu ii dai de cap , orice parere e bine venita . Va multumesc .
Skip ads

  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
daca masina nu se tureaza in gol mai ales in treptele superioare nu are nicio problema cu ambreiajul.verifica furtunul de la turbo.era un coleg pe forum care schimbase toate piesele si era hotarat sa dea masina,pana cand a schimbat furtunul de la turbo si a remediat problema relativ ieftin(parca pana in 100-150 lei),dar dupa ce schimbase jumatate de motor.verifica cu atentie sa nu traga aer fals pe undeva,iar mai bine ar fi sa studiezi parametri reali ai motorului.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ceva vesti? Astazi am intalnit aceeasi problema la o cunostinta. Nicio eroare, in schimb treptele 1 si 2 sunt lesinate, iar restul treptelor sunt mai vioaie, dar mult subt ceea ce ar trebui sa fie. Am verificat pedala de acceleratie si este in parametri, debitmetru de asemenea i-am scos mufa si a mers mult mai prost motorul, semn ca nu este de vina debitmetru, iar furtunele de la turbo nu par a fi fisurate, deoarece nu se aude niciun fasait pe nicaieri si le-am si verificat, dar nu exclud treaba de a omite fisura. Voi incerca zilele urmatoare sa ii scot clapeta de acceleratie sa vad daca este mizerabila, iar daca este mizerabila, probabil si galeriile de admisie si de evacuare sunt la fel de imbacsite. Totusi intre timp astept ceva sfaturi daca ai remediat problema, sau daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema si a rezolvat-o.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR