Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur, in ordinea asta :
1) Soferii de pe autobuzele RATB. Evil or Very Mad
2) Vatmanii de pe tramvaiele RATB (astia sint chiar Cretini) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
3) TOTZI soferii de Taxi (incepand cu cei de la Cobalcescu) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
4) Unele femei (98 %) care sint crispate la volan si te obliga sa Twisted Evil pastrezi 20 metri distanta fata de ele
5) Soferii de Duminica!!! Mad Mad Mad
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
RATB-istii,
taximetristii,
tupeistii si teribilistii care merg pe contrasens

nu sint sigur de ordine.... cred toti sint pe locul 1.
totusi nu as fi de acord cu spinzuratul. oricum nu de git ci de ... . Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • Al3xius

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2004

  • Mesaj Privat
1. SOFERII DE OT
2. SOFERII DE OT
3. Taximetristii , Soferii de Maxi Taxi si de Autobuze(in ordinea asta Laughing )
4. Femeile(nu toate... Wink 99%)


Sa va spun o faza...acum 3 ani ma duceam la mare ...tata la volan eu in dreapta si la un momentdat in fata vedem ....ghiciti ce ? ...cosmarul oricarui sofer : trabant(albastru Laughing ) cu numere de OT si femeie incepatoare la volan ... a fost dezastru mergea baba pe mijlocu strazii cu 50 la ora(in afara localitatii) si noi faceam spume in spate ...claxoane blitzuri si bla bla ...ea nu s-a simtit sa se dea la o parte pana a venit unu cu un microbuz din fata si a trebuit sa se dea ca sa treaca ala ! Laughing
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
soferii de OT chiar ca sunt pericol.
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cred ca trebuie sa ma pun si eu pe lista Shocked
in ultimul timp nu mai sunt atent deloc Crying or Very sad
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cred ca toti avem perioade in care "ni se mai urca la cap" si facem greseli. cei care isi dau seama si se corecteaza sint demni de stima. ceilalti merg in mai rau, devin teribilistii soselelor si ii vedem seara la stiri.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
sunt deacord cu voi primii ar trebui cãsãpiþi ºoferii de tir ºi maxi-taxi Very Happy
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
trebuie sa mai adaug ceva: trebuie spinzurati TOTI cei care intra din stradute laterale pe floreasca.
ieri am scos fum din cauciucuri de 2 ori in 30 de secunde ca sa evit cretini din categoria respectiva. zilnic am parte de asa ceva, dar fum nu am scos pina acum. aveau macar bunul simt sa nu iti iasa in fata in ultima clipa, ci in penultima.
sa mai spun ca de cind ma dau sofer ('95) am avut 3 accidente, toate in primavara asta, la 1 luna distanta unul de altul, toate pe floreasca, toate fiind oprit la trecere de pieton sau semafor, toate lovituri din spate ale unor nemernici?
Skip ads

  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
kata a scris:Mai mult ca sigur, in ordinea asta :
1) Soferii de pe autobuzele RATB. Evil or Very Mad
2) Vatmanii de pe tramvaiele RATB (astia sint chiar Cretini) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
3) TOTZI soferii de Taxi (incepand cu cei de la Cobalcescu) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
4) Unele femei (98 %) care sint crispate la volan si te obliga sa Twisted Evil pastrezi 20 metri distanta fata de ele
5) Soferii de Duminica!!! Mad Mad Mad


Subscriu la aceasta ierarhie:))
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
aveti dreptate multi tâmpiþi pe ºoselele din Ro
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
acum e o frenezie mare la facut scoala si luat carnetul pina in decembrie, ca se schimba modul de examinare de anul viitor. sa veedeti din decembrie ce o sa apara pe sosele... Sad
  • Tony

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Bai nene.... cei mai prosti soferi (adik cei "care ar trebui spanzurati") sunt cei care te enerveaza pe tine in trafic foarte tare si te uiti la ei cum arata , ce masina au, de ce sex sunt si ce nr au la masina ca sa le dai o explicatie de ce au facut manevra respectiva si de ce sunt atat de PROSTI.
Locul 1 il au rezervat femeile...CLAR! 2 taximetristii (nu conteaza orasul) si 3 toti cei de mai sus. Exclamation


Exclamation pt cel care a intalnit un prost ce semnaluiza in curbe Exclamation : asta-i bine! mai rau e cand nu semnalizeaza niciodata! mai eles taximetristii.

Se mai spune sa te feresti de soferii pe PraHova si de cei cu palarii in cam (majoritatea sunt Moldoveni).
Cand mergeti prin "moldova" aveti grija la BICICLISTI, CARUTASI SI PIETONII DIN MIJLOCUL STRAZII Smile k era sa se rastoarne un tir pe mine din cauza unuia din asta care plecase noaptea beat la cules de flori pe sosea... si alt tir care depasea pe contrasex era sa intre in mine ptr ca unu din VraNcea (focshani-moldovean) nu ma lasa sa intru pe 1 banda... de! avea Dacia NAsolenza noua!

aaaaaaa si azi tot unul care nu ma lasa sa trec pe banda a doua de pe banda 1 (k erau oprite masini pe 1 si sa nu raman acolo) , cu o treishparnitza (D 1310).... sa imi rashcheteze masina nu alta.... NERVI!!!! L-am lasat sa treaca de mine.... am bagat a 2-a... zzzZZZZzzzTTTT!!! pe langa el pe contrasex.... sa-l bag in banda 1 dar nu vroia sa se dea pe banda 1 ca erau masini si nu vroia sandwich Smile) asa ca l-am dapasit si i-am pus o frana in fatza sa-i dau palpitatii.... si apoi Blannaaa TaTaaa!!! Smile Si asta nu era nici oltean nici moldovean... era bucurestean!!!!![/b]
Skip ads

  • Tony

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Bai nene.... cei mai prosti soferi (adik cei "care ar trebui spanzurati") sunt cei care te enerveaza pe tine in trafic foarte tare si te uiti la ei cum arata , ce masina au, de ce sex sunt si ce nr au la masina ca sa le dai o explicatie de ce au facut manevra respectiva si de ce sunt atat de PROSTI.
Locul 1 il au rezervat femeile...CLAR! 2 taximetristii (nu conteaza orasul) si 3 toti cei de mai sus. Exclamation


Exclamation pt cel care a intalnit un prost ce semnaluiza in curbe Exclamation : asta-i bine! mai rau e cand nu semnalizeaza niciodata! mai eles taximetristii.

Se mai spune sa te feresti de soferii pe PraHova si de cei cu palarii in cam (majoritatea sunt Moldoveni).
Cand mergeti prin "moldova" aveti grija la BICICLISTI, CARUTASI SI PIETONII DIN MIJLOCUL STRAZII Smile k era sa se rastoarne un tir pe mine din cauza unuia din asta care plecase noaptea beat la cules de flori pe sosea... si alt tir care depasea pe contrasex era sa intre in mine ptr ca unu din VraNcea (focshani-moldovean) nu ma lasa sa intru pe 1 banda... de! avea Dacia NAsolenza noua!

aaaaaaa si azi tot unul care nu ma lasa sa trec pe banda a doua de pe banda 1 (k erau oprite masini pe 1 si sa nu raman acolo) , cu o treishparnitza (D 1310).... sa imi rashcheteze masina nu alta.... NERVI!!!! L-am lasat sa treaca de mine.... am bagat a 2-a... zzzZZZZzzzTTTT!!! pe langa el pe contrasex.... sa-l bag in banda 1 dar nu vroia sa se dea pe banda 1 ca erau masini si nu vroia sandwich Smile) asa ca l-am dapasit si i-am pus o frana in fatza sa-i dau palpitatii.... si apoi Blannaaa TaTaaa!!! Smile Si asta nu era nici oltean nici moldovean... era bucurestean!!!!![/b]
  • Tony

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2004

  • Mesaj Privat
scuze k l-am pus de 2 ori
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
tony, ai sa te superi, dar prin ultimul paragraf te-ai incadrat singur-singurel in titlul acestui topic.
  • Tony

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2004

  • Mesaj Privat
cu ce m-am incadrat "singur singurel"? cu faptul ca sunt si eu din bucuresti sau ca l-am facut pe ala de biala copiilor (cu un motiv, firesc Laughing ) si probabil k el gandeste despre mine ca fac parte din categoria din topic?
Ala cu siguranta face parte din categoria "ar trebui omorati USOR da' LENT" Laughing
sau poate nu ai citit bine tot msg-ul... Am spus ca: soferii care se incadreaza in topic-ul asta sunt TOTI CARE NE ENERVEAZA PE NOI IN TRAFIC!!! deci implicit noi la randul nostru ne incadram in acest topic atunci cand ii suparam pe altii, CU sau fara motiv.
Nu-mi spune ca tu nu ai gresit in trafic Surprised sau mai ales sa te razbuni pe unul ca asta peste care am dat eu...

Nu ma supar nici dak ma injuri Wink .... CU respect!
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In trafic ar trebui sa incercam sa fim toleranti unii fata de ceilalti, eu unul as spanzura toate animalele care se urca la volan cu gandul ca au si ei ceva de demonstrat... creatori de stres Smile
cateodata ma gandesc ca ar fi trebuit sa fiu si eu spanzurat de altii...
  • dollar

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: ORADEA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
In Oradea e alta chestie...e orasul full de masini cu nr. de Ungaria...te omoara ce le debiteaza capul la unii....mai rau decat taximetristii care ocupau pana acum locul I la mitocanie si nesimtire(maxitaxi nu avem...slava domnului).
Deci atentie de veniti pe aici...ungurii sunt in cautare de magazine pentru aprovizionare...si cum vad unul..cum vireaza brusc parca ar fi sfarsitul lumii:))...asta e de cand cu intrarea in UE a Ungariei:)))
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
tony: te-ai incadrat singur prin reactiile pe care le-ai avut: goana pe contrasens, incercarea de a-l impinge intr-o banda ocupata, frina brusca in fata lui. au fost constiente si intentionate, nu greseli.
am gresit si eu in trafic. nu sint perfect, dar nu am facut asa ca tine. am gresit in special cind am luat masina. nu condusesem de 2 ani si in nici un caz opel. cite claxoane si injuraturi am luat .... asta e, eram vinovat si a trebuit sa suport. mai tirziu am incetitnit o data in fata unuia care a facut niste lucruri urite si aproape m-a lovit (incetinit=40 in zona in care se merge cu 60 de obicei) si mi-a parut rau ca m-am coborit la mintea lui. in general incerc sa respect legile, dar mai mult decit legile bunul simt la volan. vreau sa circul in conditii de siguranta si inteleg sa contribui la crearea acestei atmosfere. desi uneori imi vine (si inca foarte tare) nu ma razbun (decit verbal, uneori, dar imediat imi pare rau ca m-am lasat dus de val).

ps: sa te injur???? n-ai sa vezi.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
[quote="Sezran"] mi-a parut rau ca m-am coborit la mintea lui. in general incerc sa respect legile, dar mai mult decit legile bunul simt la volan. vreau sa circul in conditii de siguranta si inteleg sa contribui la crearea acestei atmosfere. desi uneori imi vine (si inca foarte tare) nu ma razbun (decit verbal, uneori, dar imediat imi pare rau ca m-am lasat dus de val).
.[/quote]
subscriu,
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR