Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Poate ca aceasta suspendare va aduce inca o schimbare in gandirea romanului: nimeni nu poate fi sigur de functie. Nici chiar Presedintele Romaniei. Trebuie doar sa gasesti sustinerea necesara si poti trimite acasa pe oricine.
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Observ ca toti de pe aici sunteti PROBase. Problema problema este pe cine votam noi? Sincer, nu prea am simtit mari miscari cu Base la putere, dar am simtit jigniri ale neamului roman cu Base la putere, lipsa de respect fata de cetatean (in raportul direct). Dar decat Becali... chiar sunt in mare dilema de la ora 15...
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pai si pe mine nu ma iei in calcul Shocked
eu il vreau la Rahova pt dosarul in care este pus sub INVINUIRE.

sa nu ne speriem de Becali, zic eu, am mai avut o gogorita de asta in 2000,
povesti nu iese acum Becali cum nu iesea nici atunci Vadim.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu sunt pro Base avand in vedere alternativele actuale
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@botosule te-am omis, mea culpa. Embarassed Dar acu serios, daca Base nu, atunci cine? Ca daca ajunge Becali o sa ajungem toti nebuni. Nu ca nu am fi.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
'om trai si 'om vedea... ca daca va spun acum tot nu ma crede nimeni si mai imi iau si bolovani in cap pe strada Mr. Green
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ahaha, ce marsav esti! Mr. Green Arunci pastila si fugi! Scuipa tot.... "noi suntem alaturi de voi". Very Happy
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu sunt fan al lui Basescu(are si el pacatele lui nu zic) dar ceea ce s-a intamplat o consider o lovitura de stat. DE ce? Sa spunem ca cei de la curtea constitutionala sunt corupti. Ok , dar v-ati uitat pe televizoare(recte antena 1, 2 ,3) si la diferite tipuri de sondaje populatia era deacord ca base va reveni la conducerea tarii, si erau cam 77% dintre cei care sunasera. Asta spune ceva. Mai spune ceva faptul ca acum vor sa modifice legea electorala astfel incat basescu sa nu mai poata candida daca a fost suspendat. Chiar asa de bau bau o fi? Nu vi se pare trasa de par? Au intrat in panica rau de tot sacalii( parlamentariii) daca s-au aliat ungurii cu prm-ul, pnl cu psd numai sa il inlature definitiv. Acu' fiecare intelege ce vrea.
Daca dupa referendum Basescu revine presedinte as vrea sa-i vad pe cei care au considerat ca nu merita sa fie presedinte ca isi dau demisia in bloc di parlament si se fac alegeri anticipate, iar daca nu iese presedinte sa-l judece. Cineva vorbea mai sus de dosarul flota, oare PSD-ul nu l-ar fi bagat la puscarie timp de 4 ani cat au fost la guvernare, daca ar fi avut ceva concret? Adevarul e undeva acolo, noi muritorii de rand nu il vom sti niciodata. Fiecare va vota dupa liberul arbitru, dar parca mi-as manca unghiile daca dupa vot vad ca am gresit. Si sincer simt ca am gresit in ceea ce priveste alianta asta de rahat. Dar am votat impotriva psd si astia sunt din nou la putere.Jur ca nu mai votez in veci, si ca plec in Canada.
Skip ads

  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Tzine-i prezedinte? ... hac ... Nicu cum? ... hac ... Niculae Paharoiu? .. hac .. Da yo cu tzine votez ?!?...
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Basescu e un "jucator", pacat ca a 'blufat' cam mult
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Vorba unui cantec tziganesc : Tiganie,Romanie...... .(sa ma scuze cine se simte jignit de asociere,dar asa a ajuns tara aceasta din cauza celor care-i terfelesc in zilele acestea imaginea,care si asa era destul de sifonata)
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Azi baieti astia de la radio 21 au bagat o melodie, cred ca Pasarea Colibrii care le spune pe nume "astia HOTI, aia HOTI...."

Tare as vrea sa vad daca iese Basescu la vot, ce se va intampla.
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Basescu va iesi. Aici pe forum, 90% sun pro Base, 90% din toti prietenii mei sunt pro Base. Taranii sunt cu el. Sunt sigur ca el va iesi din nou.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
popescu iulian a scris:Nu sunt fan al lui Basescu(are si el pacatele lui nu zic) dar ceea ce s-a intamplat o consider o lovitura de stat. DE ce? Sa spunem ca cei de la curtea constitutionala sunt corupti. Ok , dar v-ati uitat pe televizoare(recte antena 1, 2 ,3) si la diferite tipuri de sondaje populatia era deacord ca base va reveni la conducerea tarii, si erau cam 77% dintre cei care sunasera. Asta spune ceva. Mai spune ceva faptul ca acum vor sa modifice legea electorala astfel incat basescu sa nu mai poata candida daca a fost suspendat. Chiar asa de bau bau o fi? Nu vi se pare trasa de par? Au intrat in panica rau de tot sacalii( parlamentariii) daca s-au aliat ungurii cu prm-ul, pnl cu psd numai sa il inlature definitiv. Acu' fiecare intelege ce vrea.
Daca dupa referendum Basescu revine presedinte as vrea sa-i vad pe cei care au considerat ca nu merita sa fie presedinte ca isi dau demisia in bloc di parlament si se fac alegeri anticipate, iar daca nu iese presedinte sa-l judece. Cineva vorbea mai sus de dosarul flota, oare PSD-ul nu l-ar fi bagat la puscarie timp de 4 ani cat au fost la guvernare, daca ar fi avut ceva concret? Adevarul e undeva acolo, noi muritorii de rand nu il vom sti niciodata. Fiecare va vota dupa liberul arbitru, dar parca mi-as manca unghiile daca dupa vot vad ca am gresit. Si sincer simt ca am gresit in ceea ce priveste alianta asta de rahat. Dar am votat impotriva psd si astia sunt din nou la putere.Jur ca nu mai votez in veci, si ca plec in Canada.


Ce lovitura de stat frate ? Stii definitia ?
Definmitia 1 - Puci violent, provocat de un grup de complotiºti nesusþinuþi de mase
Definitia 2 - Încercare a unui grup politic militar de a rãsturna prin violenþã un regim politic, o ordine statalã

Ce legatura are lovitura de stat cu miserupismul lui Basescu vis-a-vis de forma de organizare a unui stat , de organul suprem al unui stat democratic , fata de legislatia unui stat ?
Sondajele din Romania mie nu-mi spun nimic . Ca sa-mi spuna ceva , trebuie sa acord cat de cat credit cetatenilor acestei tari . Cum pot tine cont de un popor care principalele activitati sunt manelele sambata la pranz , gratarele in fata blocurilor de 4 etaje , etc. Cum pot acorda credit cetatenilor unei tari , in care cartile sunt pe ultimul loc la hobby-uri ? In cazul asta prieteni , Basescu este presedintele lor , nu si al meu . Eu sunt din alta tara . Printr-o conjuctura proasta locuiesc in Buzau , insa ma consider strain .
Ati ascultat vreodata versurile unei manele ? te rog frumos , intra de curiozitate pe taraf tv timp de 5 min. si te asigur ca o sa te ingrozesti ! Iti jigneste inteligenta ce se intampla acolo ! Si nu-i nici o problema daca ar fi un caz izolat acest post de televiziune , insa nici nu va imaginati cati romani " pun botul " . Nu tigani ! Pt ca vorba lui ACM , noi facem manele pe care le asculta romanii in masa . Nu tiganii !
Pai baieti , acesti idioti care habar n-au sa citeascfa un text de lege si sa inteleaga niste mecanisme democratice dupa care functioneaza institutiile unui stat , il vor alege pe Basescu , pt ca este o nedreptate ce i-au facut acestui baiat de mahala pe care vine costumul cum imi vine mie un tricou fara maneci si tatuaje pe piele Laughing .
Din punctul meu de vedere e clar : Basescu n-a dat doi bani pe legi , pe Constitutie si acu' s-a ars exact cu atitudinea lui. Se incadreaza exact la expresia " te pisi contra vantului " .
Si hai sa fim seriosi ! Dosarul Flota nu s-a vrut finalizarea lui pe timpul psd-ului . E de publicitate asa . Cum n-o sa i se intample nimic nici lui Nastase , nici lui Iliescu , nici lui sechelariu , nimanui . Pt ca expresia Vin ai nostrii pleaca ai nostrii se aplica perfect in Romania .
dar prostii ce fac ? Pai ce safaca , ies la Univesitate ca au impresia ca o sa schimbe ceva , au iesit la revolutie ca au avut impresia ca o sa se schimbe ceva . C'mon ! Mad
Judeci patimas . E clar , faci semecherii , oricine face in functiile lor , insa respecta legea macar din gura . Te umfli ca tu esti unsul lui Dumnezeu pe aici si este inevitabil sa nu-l fi suspendat . Toti isi bat joc prin atitudine , insa Base si-a batut joc si din declaratii de Constituite .
Si eu am votat impotriva PSD . Si stii de ce ? Pt ca lucrand in administratia publica locala am simtit cel mai bine dintre toti si direct pe pielea mea expresia lui Nastase " ciocul mic "!
Si am fost in ultimele 5 min sa votez , cu toate ca imi prpousesem niciodata sa nu mai votez , am fost de frica ca o sa iasa Nastase . Si l-am votat pe Basescu . Si am venit iar la servici . Si mi s-au schimbat sefii . A venit unul smecher cu functie in PD . Si am invatat alta expresie , pe langa aia citata mai sus . Stii care : Cat partidul e in floare , pe noi in p. ne doare ! "
S-a schimbat ceva ? Nu atitudinea . Ci numai oamenii .
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sunt dezolat si dezamagit de mine si de acest popor sau de o parte a lui atunci cand aud spunandu-se: "Pe cine sa punem mai bun in locul lui base?". Daca acest popor a ajuns in stadiul in care nu mai are lideri care sa-l depaseasca in intelect, comportament si buna-cuviinta pe acest om, am ajuns cu adevarat intr-o situatie critica. Un om care prin imprejurari "suspecte" a ajuns presedinte (minicuna furtului alegerilor), votat de putin peste un sfert din populatie, un presedinte iresponsabil care afirma de la inaltimea functiei sale ca Rusia imperialista are interese distructive asupra poporului roman, un om mahalagiu care a adus un scandal perpetuu in politica romaneasca, un destabilizator al guvernelor trecute si actuale, un om fara prea multa onoare atunci cand afirma ca demisioneaza si apoi gaseste motive sa n-o faca, un om care ca fost primar general a produs la fel de multa destabilizare politica cu efecte concrete in Bucuresti prea putin vizibile, un presedinte care cu siguranta foloseste serviciile secrete in lupta politica, un presedinte care stie sa dea bine la popor insa cu rezultate mai mult decat mediocre.....merita din nou sa fie presedinte...pot sa cred ca pana la urma poporul roman isi merita destinul.
Consider ca un presedinte in actuala configuratie constitutionala trebuie sa fie un abil politician in privinta politicii externe si un adevarat mediator al clasei politice interne. Insa Base nu poate supravietui politic doar din scandaluri. Daca optati in continuare pentru scandal politic in romania este alegerea dumneavoastra.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
intrucit am o mare sila fata de politica si politicieni, o sa scriu un singur mesaj in acest topic.

pina la aceste evenimente basescu imi era neutru, poate putin spre o imagine favorabila (foarte putin). am fost putin rupt de evenimente pina cind am vazut transmisia din piata universitatii. basescu mi s-a parut mai rau decit jalnic acolo. a scos spp-ul sa blocheze centrul capitalei ca sa poata el sa plinga ca va fi suspendat. ati vazut fetele celor care erau acolo? sint mereu aceiasi. au fost si la actiuni ale pnt, si pnl, si psd. sint vesnicii participanti la acest tip de evenimente. si ceausescu daca ar veni in piata universitatii ar beneficia de sprijinul lor.

suspendarea s-a facut conform legilor si procedurilor in vigoare. adica legal. daca e corecta sau nu? e morala sau nu? ce importanta are? e o manevra politica, facuta de politicieni, iar pentru ei nu are niciodata importanta altceva decit interesul propriu. basescu si i-a facut pe toti inamici, inamicii s-au unit si au obtinut pe moment forta sa aplice o procedura legala. asa cum pnl si pd s-au unit la alegerile anterioare pentru a le cistiga. asa cum psd si pc si udmr s-au unit in trecut etc. e un joc in care aliantele se fac si se desfac, cei ramasi momentan in minoritate pierd. mi s-a parut semnificativ momentul din parlament in care vadim a obtinut citeva minute in plus de la psd sub amenintarea ca isi scoate "voturile" din sala.

daca nu ar fi fost momentul jalnic din piata universitatii poate ca acum il sustineam pe basescu.

becali. chiar crede cineva serios ca becali are vreo sansa? poate ajunge in turul 2, cum a ajuns si vadim, dar nu mai departe. nici macar nu merita discutata varianta asta.

"nu e altul mai bun" = mi se pare cel mai jenant motiv pentru o alegere. ar tebui sa se aleaga pe baza meritelor/capacitatii candidatului, nu te teama altora.

numarul de mesaje/telefoane/sms-uri la diferite emisiuni radio sau tv nu are nici o relevanta. pentru orice cauza se poate obtine un procentaj similar, mai ales daca exista o forta care sa sustina o campani (mai ales daca are deja experienta in domeniu). cei care flutura astfel de "argumente" in presa stiu asta dar spera (de fapt stiu sigur) ca putini isi dau seama. cei mai multi pun botul la procent si gata.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Deci... vom deschide o filiala a "OP_Clubului" in Kongo Question Embarassed
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Deci... vom deschide o filiala a "OP_Clubului" in Kongo Question Embarassed

up!!!! Razz
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
un mare filozof spunea ca intotdeauna in politica se alege dintre 2 rele, asa e peste tot nu numai la noi. este singura ratiune cu care trebuie sa te duci la vot. cine se duce sa voteze politicieni cu sufletul e .... cum sa spun? fraier e putin spus. TU CA ALEGATOR TREBUIE SA FII MAI "RECE" DECAT EI. atunci cand ei, escrocii de politicieni, te cheama la vot lasa-ti inima acasa si fa-ti calcule reci despre ce-i mai bine (a se intelege mai putin rau) pentru tine. fa-ti aceste calcule atent si VOTEAZA RAUL CEL MAI MIC.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce lovitura de stat frate ? Stii definitia ?
Definmitia 1 - Puci violent, provocat de un grup de complotiºti nesusþinuþi de mase
Definitia 2 - Încercare a unui grup politic militar de a rãsturna prin violenþã un regim politic, o ordine statalã

Ce legatura are lovitura de stat cu miserupismul lui Basescu vis-a-vis de forma de organizare a unui stat , de organul suprem al unui stat democratic , fata de legislatia unui stat ?
Sondajele din Romania mie nu-mi spun nimic . Ca sa-mi spuna ceva , trebuie sa acord cat de cat credit cetatenilor acestei tari . Cum pot tine cont de un popor care principalele activitati sunt manelele sambata la pranz , gratarele in fata blocurilor de 4 etaje , etc. Cum pot acorda credit cetatenilor unei tari , in care cartile sunt pe ultimul loc la hobby-uri ? In cazul asta prieteni , Basescu este presedintele lor , nu si al meu . Eu sunt din alta tara . Printr-o conjuctura proasta locuiesc in Buzau , insa ma consider strain .
Ati ascultat vreodata versurile unei manele ? te rog frumos , intra de curiozitate pe taraf tv timp de 5 min. si te asigur ca o sa te ingrozesti ! Iti jigneste inteligenta ce se intampla acolo ! Si nu-i nici o problema daca ar fi un caz izolat acest post de televiziune , insa nici nu va imaginati cati romani " pun botul " . Nu tigani ! Pt ca vorba lui ACM , noi facem manele pe care le asculta romanii in masa . Nu tiganii !
Pai baieti , acesti idioti care habar n-au sa citeascfa un text de lege si sa inteleaga niste mecanisme democratice dupa care functioneaza institutiile unui stat , il vor alege pe Basescu , pt ca este o nedreptate ce i-au facut acestui baiat de mahala pe care vine costumul cum imi vine mie un tricou fara maneci si tatuaje pe piele Laughing .
Din punctul meu de vedere e clar : Basescu n-a dat doi bani pe legi , pe Constitutie si acu' s-a ars exact cu atitudinea lui. Se incadreaza exact la expresia " te pisi contra vantului " .
Si hai sa fim seriosi ! Dosarul Flota nu s-a vrut finalizarea lui pe timpul psd-ului . E de publicitate asa . Cum n-o sa i se intample nimic nici lui Nastase , nici lui Iliescu , nici lui sechelariu , nimanui . Pt ca expresia Vin ai nostrii pleaca ai nostrii se aplica perfect in Romania .
dar prostii ce fac ? Pai ce safaca , ies la Univesitate ca au impresia ca o sa schimbe ceva , au iesit la revolutie ca au avut impresia ca o sa se schimbe ceva . C'mon ! Mad
Judeci patimas . E clar , faci semecherii , oricine face in functiile lor , insa respecta legea macar din gura . Te umfli ca tu esti unsul lui Dumnezeu pe aici si este inevitabil sa nu-l fi suspendat . Toti isi bat joc prin atitudine , insa Base si-a batut joc si din declaratii de Constituite .
Si eu am votat impotriva PSD . Si stii de ce ? Pt ca lucrand in administratia publica locala am simtit cel mai bine dintre toti si direct pe pielea mea expresia lui Nastase " ciocul mic "!
Si am fost in ultimele 5 min sa votez , cu toate ca imi prpousesem niciodata sa nu mai votez , am fost de frica ca o sa iasa Nastase . Si l-am votat pe Basescu . Si am venit iar la servici . Si mi s-au schimbat sefii . A venit unul smecher cu functie in PD . Si am invatat alta expresie , pe langa aia citata mai sus . Stii care : Cat partidul e in floare , pe noi in p. ne doare ! "
S-a schimbat ceva ? Nu atitudinea . Ci numai oamenii .[/quote]

Se pare ca am fost inteles gresit, chiar nu-i tin partea lui Basescu, dar modalitatea m-a lasat cu o scarba in suflet. As prefera alegeri anticipate si la presidentie si in parlament, si atunci chiar ca as vota cum a spus un coleg cu capul si cu sange rece. Nu isi va da Basescu demisia asa ca ne vedem la referendum. Din pacate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR