Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu m-am uitat la oferta de la opel site general si as fi ales pachetu family ( ac, inchidere cu telecomana, scaun reglabil pe inaltime, volan reglabir ) si pachetul drumuri grele dar tot despre el am inteles ca nu ai o stabilitate asa buna la viteza si cu pachetul electric ( oglinzi si geamuri fata electrice ) nu am avut suficienti bani acum si asa ca pana in aprilie se mai aduna si sper sa nu intervina nimik si sa pot cumpara am configurat un model echipat cu cele mentionate anterior pe la 12300 si cu rabla o sa ramana 11150 aprox sper sa aibe cv oferta sau sa faca dealeru am inteles ca se poate cel putin la Dacia un prieten a luat 2 loganuri si a obtinut o reducere de 4000 euro deci 2000 per model a ales cv logan de 9000 si i lau dat la 7000 la opel sper sa se poate cv pana in 1000 de euro
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu m-am uitat la oferta de la opel site general si as fi ales pachetu family ( ac, inchidere cu telecomana, scaun reglabil pe inaltime, volan reglabir ) si pachetul drumuri grele dar tot despre el am inteles ca nu ai o stabilitate asa buna la viteza si cu pachetul electric ( oglinzi si geamuri fata electrice ) nu am avut suficienti bani acum si asa ca pana in aprilie se mai aduna si sper sa nu intervina nimik si sa pot cumpara am configurat un model echipat cu cele mentionate anterior pe la 12300 si cu rabla o sa ramana 11150 aprox sper sa aibe cv oferta sau sa faca dealeru am inteles ca se poate cel putin la Dacia un prieten a luat 2 loganuri si a obtinut o reducere de 4000 euro deci 2000 per model a ales cv logan de 9000 si i lau dat la 7000 la opel sper sa se poate cv pana in 1000 de euro
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
TeddyKGB a scris:Si pana pe 31 decembrie au avut oferta cu rabla si era destul de echipata, la vreo 10000 si ceva de euro. De la anul prima de casare o sa fie de 4000 ron. In general pe oferte masina este echipata cam cu tot ce este foarte necesar.
Aer condiþionat, ABS, airbag-uri frontale ºofer ºi pasager, închidere centralizatã cu telecomandã, geamuri electrice faþã, oglinzi electrice cu încãlzire, servodirecþie, scaun ºofer reglabil pe înãlþime ºi volan reglabil în înãlþime.
Si eu am luat-o la oferta si mai avea inclus pachetul "drumuri grele". Masina este mai inalta cu 3 cm si are scut de tabla sub motor. Pachetul nu e scump si face toti banii. Eu am mai pus doar alarma din fabrica pt. ca nu am vrut sa-mi desfaca romanii masina de noua si sa vad ca nu le mai aseaza calumea asa cum se plangea cineva intr-un post.
Mai poti adauga multi info display daca vrei sa vezi consumul, lucru destul de neinteresant zic eu. Volanul de piele e frumos dar tot rotund e si asta stock Smile. Tempomatul daca nu faci drumuri pe afara pe autostrazi nu cred ca-si merita banii. Nu avem sosele pe care sa mergi cu 120 sa zic mai mult de 2 minute ca sigur se iveste ceva. In oras e total inutil.
Tu ce ti-ai mai dori?


Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme abia astept sa mi-o iau si eu mai am 4 luni si 23 de zile pana incepe programu Sad
Si acum la obiect.
1-M-am plimbat de curand cu un renault noul clio cu motor de 1,4 tot pe benzina si era mai antifonata decat a mea.
2-Frate-miu care are Logan pe motorina 1,5 a zis ca a mea e mai putin zgomotoasa decat a lui.
3-Un prieten care are tot astra G hatchback dar cu mototul y20dth a zis ca a mea e silentioasa decat a lui.
concluzie: Clasicul II polonez pe benzina 1,4 e in standardele normale pt pretul ei. nici foarte galagioasa dar nici foarte antifonata. Parerea mea.
Sad
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Azi am fost la dealer'u local si are o oferta de 10840 5 usi 1,4 + gratuit pachetu Family sper sa ramana si oferta asta cand incepe programu rabla
Cine are informati despre programul Rabla 2008 sa mi le trimita pls . Ador masina asta pana in aprilie mai e mult mult Sad abia astept sa o vad in curte Wink
Skip ads

  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Roaga-te sa scada euro si sa ramana la acelasi pret in euro. E ceva diferenta intre 32.000lei/euro si 36000.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate pacat ca nu am putut sa iau masina in 2007 prin martie ca era fix oferta asta. Nu stiu dar oare pretul nu se va schimba daca euro va creste incontinuare pana la 40000 rol. Si inca ceva pretul dpp include si taxa de prima inmatriculare si daca nu cat e aceasta taxa?
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Daca euro va atinge pretul 4 lei asa am auzit la tv ieri dealeru nu isi modifica preturile adik daca masina era 10000 euro ( cand euro era 35000 ) iar daca euro va atinge pragul de 40000 , nu se scade pretul la 8750 ( ar trebui ) dar fie 9000 euro sau indiferent nu setine cont de acest lukru ? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu conteaza cursul...pretul in euro va ramane acelasi...fiindca dealer-ul platest la producator in EUR ...
si eu cand am luat-o am stat cu ochii pe curs ca pe butelie ...si am avut noroc Very Happy o scazut cursul cu 1800 ROL in 6 saptamani Very Happy
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cine mai are ceva de spus despre classic II sa zica sau sa imi recomande alta masina noua nu fac decat vreo 15000 km / an si as vrea benzinar nuami sa fie masina noua
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
EU AM DIESEL 1,7 DIN 2006 SI VREAU SATI SPUN CA SANT MULTUMIT DE MASINA. AM PANA IN PREZENT 42000 KM SI NAM AVUT PROBLEME. CAT DESPRE ALTA MASINA CAND AM CUMPARATO TREBUIA SA MA HOTARASC INTRE EA, DACIA SI HYUNDAI ACCENT. LA DACIE AM RENUNTAT DIN CAUZA TABLEI SUBTIRI IAR LA ACCENT AM RENUNTAT DIN CAUZA AERODINAMICII(la 90 km la ora facea mai rau ca astra la 120km la ora). SANT FOARTE MULTUMIT DE MASINA MEA. MULT NOROC IN ALEGEREA MASINII CA O MASINA NU E DE AJUNS SA FIE NOUA DAR MAI ARE NEVOIE SI DE UN PIC DE NOROC.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mrs cum is costurile ulterioare ma refer la astea obligatorii reviziile la opel etc ( eu nu stiu exact ce si cum e ) sunt scumpe ?
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
NU SANT SIGUR 100 LA 100 CA NAM FACTURILE DAR AIA DE LA 15000 AM FACUTO IN BRASOV LA DEALER SI MA COSTAT MANOPERA SI CONSUMABILELE DE LA EI IN JUR DE 4,5 MIL. LEI VECHI IAR CEA DE LA 30000 AM FACUTO IN AFARA TARII.DAR DIN CATE AM INTELES DE LA COLEGII DE PE SITE PUTEM CUMPARA CONSUMABILELE NOI DE LA MAGAZINE SI SA PLATIM LA SERVICE NUMAI MANOPERA SI IESIM MULT MAI IEFTIN. SI SA STII CA AU DREPTATE. DE EXEMPLU CAND MERG LA DRUM LUNG IAU TOT TIMPUL CU MINE 1 LITRU DE ULEI CA NU SE STIE NICIODATA CAND ITI TREBUIE, MAM DUS LA UN REPREZENTANT OPEL DIN ALTA TARA CA SA IAU ULEI RECOMANDAT DE OPEL CA MASINA ESTE IN GARANTIE SI SA NAM PROBLEME, AM PLATIT PE UN LITRU DE ULEI 13 EURO IAR DUPA CATEVA ZILE CAND AM INTRAT INTRUN MAGAZIN DE PIESE AUTO(unul destul de mare) am vazut acelasi ulei marca GM 5W30 LA 7,5 EURO.DECI DIFERENTA E DESTUL DE MARELA 1 LITRU DE ULEI.
Skip ads

  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pai stai nu am inteles eu bine masina noua sa pape ulei adik daca vreau sa merg la drum lung sa imi iau ulei cu mine nu am mai auzit asa cv cum poate chiar fi posibil doar nici la dacia lui tata din 89 nu papa ulei ? Question Question Question
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
scuzama dar daca tu vrei sa prajesti ceva si lasi tigaia pe foc ce se intampla cu uleiul din tigaie? asa cred cai si cu masina. daca tu o forjezi dei sar pistoanele ce crezi ca uleiul ramane tot ala? de ce crezi ca trebuie sa controlezi tot timpul joja de ulei? si sa stii ca trebuia sa fac un drum de 3000 km. deci trebuia sa iau macar 1l de ulei cu mine? oricum mai bine sa am decat sai duc dorul.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sunt de acord cu tine ca mai bine ca ai prevenit si ti-ai luat ulei la tine dar ce nu mie se pare normal e ca tre sa tot completez stiu ca la orice masina verifici periodic nivelul la ulei dar daca mergi relativ normal nu cred ca e necesar sa completezi depinde daca nu faci curse si forjezi motorul
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca la o masina noua nu ai sa ai pierderi. La mine dupa primii 10.000 uleiul pe joja era de la nivelul maxim la inceput, la nivel de mijloc intre minim si maxim. Adica din 3,5 litri de dusesera probabil 100ml.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ma miram eu nu mi se parea deloc normal
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu de cand am cumparat masina si pana la primul schimb am completat cu 250 gr. de ulei. si oricum daca nu ma insel la masina mea 1,7 cdti intra 5l la schimb nu 3,5. precizez ca inainte de astra conduceam o dacia mai veche ca mine care inca o mai am,si obisnuit la aia sa pun in jur de 1l la 5000km. am cumparat si cand am luat opelul. chiar daca numi trebuie dar poate vreodata intalnesc un coleg care are nevoie de ulei si atunci fac si eu o fapta buna.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
La motorina nu ma pricep deloc eu unu ma refer la benzinare mai precis 1,4 cantitatea de 250 ml nu este foarte mare dar cum spun la diesel is completamente pe dinafara
  • alc2

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2005

  • Mesaj Privat
TeddyKGB a scris: Clasicul II polonez pe benzina 1,4 e in standardele normale pt pretul ei. nici foarte galagioasa dar nici foarte antifonata. Parerea mea.


Dar care este motorizarea/modelul cel mai silentios din toate modele Astra fie G fie H ? Ma refer la benzina vs benzina sau diesel vs diesel , nu logan diesel vs astra benzina, cum am vazut o comparatie mai sus .

Off topic : La Astra H am vazut ca nu toate modelel au acel cheder de etansare la nivelul pragurilor mai exact de la enjoy in jos el nu mai este prezent . La G tot asa e ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR