Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Saab-ul fuse si duse. Voi face schimb cu varu-meu(cu diferenta bineinteles din partea mea) cu un C 200K Kompressor din 2008. Nu pleca insa C-ul a fost achizitionat la un pret foarte bun(prin urmare si diferenta mica). Urmeaza instalatia GPL, remaparea la 204 CP si o sa ii dau bataie pana la 600.000 de km(acum are aproape 190.000).
Plusuri: look-ul, sportivitatea si faptul ca e turbata la 200 CP.
Minusuri: consumul destul de mare si insonorizarea. Ca a mai cazut una alta nu se pune.
Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cu siguranta as alege saab! dar e greu cu ea in romania! sant putine si automat putini mecanici care sa stie cum se repara in caz de necaz! e o masina smechera rau! am adus una din germania si am fost placut surprins de cat de bine merge! prea tare fata de vectra c!
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ca posesor de vectra b sincer raspund ca saab-ul este cea aleasa.Cu toate ca acest topic dateaza din epoca faraonilor imi spun si eu parerea, dar si sabul are un bot de te doare capul.Eu propun cand se mai fac versus-uri sa vb cu cineva care are prichindei si sa faca versus-ul la gradinita pentru ca cei mici nu pot face diferenta de ani intre o masina si alta, intretinere si pret si sunt sinceri.Vectra c e frumoasa dar nu prea, eu unu nu mi-as cumpara.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vectra c este o masina buna! sub masina cu care e comparata in acest post! parerea mea! am adus un singur saab din germania si mia placut foarte mult cum sa comportat si la viteza si la mers bara la bara! cofort la superlativ! nu stiu ce costuri de intretinere are ca nu ma interesat! vectra c am adus multe! nu ma dat pe spate ca ar fii ceva deoasebit! dar aricum peste renault ,peugeot,citroen,ford!
este strict parerea mea!
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,681
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nici mie nu-mi place Vectra C, prea spartana. Dar SAAB 9-3 e pe gustul meu, avem una in parcare e... a unui vecin arata incredibil la anii ei, de vre-o 5 ani tot trec iernile peste ea - nicio urma de rugina. Pare tanc, e pe benzina, masina pleaca dimineata si vine spre seara in fiecare zi, nu am vazut-o cu capota deschisa sau sa-i faca ceva.

O Vectra C nu mi-as lua, dar un SAAB 9-3 (sau chiar mai cool, un SAAB 9-5) mi-as lua.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Culmea toti care au Vectra B nu vor Vectra C ci vor Saab , cred ca cel mai bine isi pot da cu parerea cei care au avut Saab sau Vectra C , dar mai mult vorbesc cei care nu au avut nici una nici alta
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la urma urmei SAAB si OPEL sunt (sau erau) sub umbreluta GM
GM a luat decizia de a inchide SAAB.

uite ca eu sunt mai conservator si imi place cum arata vectra c cea fara face-lift...
la face-lift nu imi place ca s-au scos anumite chestii (maruntisuri ca display-ul multifunctional de sub vitezometru, amortizorul de la capota, etc).
dupa cum am spus in foarte multe topic-uri "gusturile nu se discuta"

daca ar fi sa aleg (si daca mi-ar permite bugetul) intre saab 9.5 si insignia as alege insignia fara sa ma gandesc prea mult...
intre 9.3 si vectra c cred ca as alege tot vectra c insa nu din motive "ca e mai patratoasa" ci din cauza faptului ca am la dispozitie acest forum unde pot gasi aproape orice informatie vreau in legatura cu vectra c...
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca ai vrut sa spui de sub turometru , chiar ce arata pe acel display?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR