Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • crystyxcw

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Foarte tare site-ul din Polonia!
Sa inteleg ca am Vectra C cu serie de Corsa C?
OPEL
VIN: W0L0ZCF6931047155
COUNTRY OF ORIGIN GERMANY
MANUFACTURER ADAM OPEL AG
MODEL WITHOUT SPECIAL DESTINATION
CODE GENERAL MOTORS Error or lack of data
MODEL CORSA-C
EQUIPMENT CODE GENERAL MOTORS DEFINED BY GM
BODY STYLE SEDAN 4-DR, 4 WINDOWS
YEAR RESULT AVAILABLE IN COMMERCIAL VERSION
ASSEMBLY PLANT RUSSELHIEM, GERMANY
SEQUENCE NUMBER SERIAL NUMBER
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:DA... se fac multe magarii cu masinile noi (vorbesc in cunoastinta de cauza si vorbesc la general nu doar de un dealer anume pt. ca toti o fac din lipsa de oameni respectiv economie de bani, totul se rezuma mai devreme sau mai tarziu la asta) si nu, stai linistit, ca un dealer nu iti da km inapoi doar scoate o mufa prin care km nu se mai inregistreaza. La unele masini aceasta metoda duce la aparitia unei erori (ramane aprins check engine) dar nu-i bai... se pune pe tester se sterge eroarea, se conecteaza mufa si voila... ai cumparat o masina noua cu 4-15 km la bord (cel putin asa vezi tu) dar ea in schimb are cam intre 50-150 km reali... nu e mult dar e dearanjant sa stii ca nu e chiar noua, ca i-a mai dat unul in gura inaintea ta (de obicei ala sunt eu, mai fac cate un test drive cu cate o masina noua)
Cat despre partea cu loviturile... s-ar putea sa ai dreptate (masina aia "suna c-ar fi fost lovita") se mai intampla neplaceri in timpul transportului si atunci se face o reduce se se vinde masina dupa ce o repara (tine cont ca masina e tot noua)

Cat despre datele "de nastere a masini" aflii tot dupa codul VIN, vezi link-ul lui libra!


Aceeasi chestie a fost facuta de un dealer Audi chiar in Germania. 20 bucati Audi A6, noi noutze, foliate, bagate la taxi 150.000 km dupa care data folia jos rezolvat kilometrajul si bagat masinile la vanzare ca fiind noi. Politia a dat peste ei pt ca cineva din interior a ciripit cui nu trebuie la un paharel si astfel masinile au fost scoase de la vanzare iar dealerul bagat la bulau.

Deci mare atentie cu masinile noi pe care vreti sa le cumparati!
  • Brutus

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Scuze Mark, dar la 150000 Km cu toata folia, si bunica mea vede ca masina nu e noua. Adeca 150k km neatinsa pe afara, nespalata, fara urme de perii, tapiterie si scaune impecabile? Cum naiba au facut-o ca vreau s-o fac si eu. A mea are 61000 cu toata ingrijirea si zau ca se vede din avion ca nu e noua...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tapiteria o scoti, hai ca scoti si vopseaua la un polish. Dar ce faci cu plasticele zgariate, pragurile cre sunt sigur lovite de picioarele celui care urca in masina si nu in ultimul rand, rondelele sub forma de zgarieturi de pe parbriz? Nu mai zic ce atentie trebuie sa acorzi detaliior ca sa faci o masina sa para noua: praful adunat in locuri inguste, trimm-uri zgariate, urme langa butoanele geamurilor electrice, etc
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu as zice sa incetati cu introducerea datelor(seriilor) pe diferite site-uri,asa apar actele false si tot felul de prostii.Este la fel ca introducerea ip-urilor pe diferite pagini si apoi te trezesti cu radmin,spy-uri instalate in computer.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Oricum site-ul ala nu functioneaza corect.
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Luton este in anglia din cate stiu acolo sa fie facuta ? si livrata in spania de unde am achizitionat-o ...?
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ma bag si eu eu amWOLOJBF19Y1093538 si nu inteleg ce este cu Y dupa f19 ce an de fabricatie o fi?
Skip ads

  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
si unde este fabricata
  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@marius-anton:
W0L = General Motors
0 = Not Special Vehicle
J = Vectra
B = Vectra-B
F19 = 4 Door Saloon
Y = 2000
1 = Rüsselsheim
093538 = SERIAL NUMBER
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
din cate stiam eu nu este indicat sa dai numarul VIN pe net si nici pe siteuri de'astea...se pot falsifica acte foarte usor dupa ele
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
de ex. daca lovesc pe cineva si ii dau copie dupa asigurare, ce nu imi poate falsifica actele masinii?
Skip ads

  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salutare
asdhj-si eu am cumparat vectra mea tot din spania si tot in anglia este facuta,dar sunt multunit de ea.
as vrea sa te intreb daca motorul tau se aude ca la alte vectra tot cu acelasi motor,ca la mine acel ''croncanit'' pe care il are dieselul se aude mai tare decat la o vectra cumparata din germania,de altfel la 90% din vectrele pe care leam vazut in spania se aude motorul la fel ca el meu ,adica mai tare.am fost cu ea la service ,am crezut ca are vreo defectiune si mi-au zis ca totul e ok ,doar ca difera producatorul pompei de injectie.
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
da si eu m-am speriat la fel , am zis ce naiba croncane asa rau
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR