Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
bluehearth a scris: ...cum e vba aia 'am fugit de dracu si am dat de tasu ...

Pai chiar asa este, pentru ca sunt unii si aceeasi.
Skip ads

  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Am deschis acest subiect dupa ce ieri am fost la Targoviste pentru o reparatie generata de un mic incident;

Per total am avut urmatoarele:
*aripi, stanga+dreapta de indreptat+vopsit,
*grila cromata radiator, de inlocuit
*grila cromata + sigla opel, de inlocuit,
*bara fata primerizata de vopsit si inlocuit
*far dreapta de inlocuit.

Pe langa aceasta reparatie, am facut si revizia de 45.000 km, (facuta mai devreme, la 43.000) filtre + ulei + tester + verificari;

Dimineata, in jur de ora 9 au inceput activitatile, iar la ora 15:00 eram deja in drum spre Bucuresti.

Ma declar in totalitate multumit de serviciile oferite de catrei cei de la Expocar pentru ca:
*au reusit sa imi termine masina, fara compromisuri, in 6ore, revizie+reparatie
*in toate aceste 6h, am putut sa stau fie langa tinichigiu, fie langa mecanicul care a efectuat revizia, in atelier.
*intreaga echipa se comporta cu tine extraordinar, orice detaliu de care esti interesat iti este prezentat amanuntit si cel mai important, NU esti tratat cu aroganta tipica meseriasilor din service-urile obisnuite (vezi GTT).
*rezultatul vopsitoriei este impresionant, Z17DTH-ul in varsta de 2 ani juma' este negru, , deci foarte pretentios, dar culoarea a iesit EXACT aceeasi pe toate partile vopsite, fara impuritati, fara diferente etc.
*manopera pentru revizie este undeva in jurul a 175 de lei, bani pe deplin justificati avand in vedere ca se face si testarea cu Tech2.
*oamenii merg pe principiul - sa iasa treaba bine, sa stii unde s-a intervenit la masina ta, sa te simti bine la ei si sa fii per total multumit.

Recomand tuturor sa apeleze la acest service, chiar daca sunteti din Bucuresti si va este incomod desi sunt doar ~160km dus-intors iar drumul este perfect. Incercati sa sunati inainte la ei, pentru o programare, si verificati in cat timp se poate finaliza lucrarea, poate reusiti o prioritizare.

cenzurat de jE, ca prea suna a reclama. Cine vrea, da cu praf de google si ii gaseste in 2 secunde

Octav
  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am pus si datele de contact pentru ca am mai vazut pe forum userii care cereau un nr de tel, o adresa de mail...

nu vreau sa exagerez vizavi de acest subiect, insa din partea mea au toata stima pentru lucrarea de ieri, iar membrii acestui grup de discutii, de fapt...orice posesor de masina merita sa fie tratat cum te trateaza cei de la expocar;

e a 3a oara cand merg la acest service, si de fiecare data am mai schimbat cate o vorba cu alti clienti, prin sala de asteptare si am observat ca lumea ii cunoaste bine...am dat si de alti bucuresteni...prahoveni sau brasoveni...care apeleaza la ei datorita preturilor si calitatii.

multumesc inca o data Expocar!
  • LAZAR COSTIN

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
expocar constanta este plin de hoti si profitori...eu sunt un posesor nemultumit de tratamentul de care am avut parte aici...evitati pe cat posibil...caut un service normal dar cu oameni profesionisti si care nu incearca sa te jecmaneasca si sa te fure pe fata...
Skip ads

  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am notat si acest lucru;

insa la targoviste, daca mergi si vei discuta cu seful de service, Dl Manea, sau cu Adi, directorul de vanzari, vei constata ca ei chiar tin la munca facuta in service corect, nu "la norma".

astazi am constatat cum imi bate o roata, trecand mai tare peste limitatoarele de viteza, probabil de la un crater luat ieri noapte pe soseaua de centura cu vro 110km/h...si ma gandesc sa merg tot la ei, chiar si pentru o chestie minora...
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ati primit bani pentru reclamele astea,baieti?
  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
@viorelt: tu meriti sa fii printre cei care se duce in service si isi ia masina mai rau decat a fost.

de ce oare, cand laudam si noi un service (lucru rar intamplat), in calitate de clienti multumiti, vine repede si zice cineva..."asta e reclama platita..."

am mai primit observatii de genul asta si tind sa cred ca despre service'uri nu e voie sa discutam decat de rau aici pe forum...
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
daca-mi vrei raul e treaba ta dar,si eu am fost la service si am fost bine tratat(masina).nu am considerat necesar sa-i ridic in slavi pentru normalitate adica,service prompt si profesionist pentru care i-am si platit.
Aratã-mi toate greºelile, ca de la om la om. Pot sã rezist la orice, exceptând linguºirea.-
citat din George Bernard Shaw
Skip ads

  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nu ii doresc nimanui raul, tocmai, le doresc cel putin la fel de mult binele cat mi-l doresc mie...

imi pare rau daca am ofensat pe cineva, prin cuvintele de lauda aduse celor de la targoviste...
  • extractor

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am un opel Corsa D 1.2 benzina cumparata in 2008. Am avut cateva evenimente neplacute cu masina. In urma reparatiilor efectuate la Expocar Targoviste cei de la Tiriac service din Bucuresti au observat ca aripa din dreapta este indreptata cu ciocanul si lasata nevopsita prin interior + un lonjeron neindreptat iar aripa din fata (cea din plastic) era prinsa cu un surub de tabla de pus pe casa. Acest service se comporta ca un service de cartier. Cei de acolo incearca sa te pacaleasca ca nu este nimic in neregula cu masina cand le arati cate un inconvenient din reparatia facuta la serviceul lor. Ornamentul de plastic din fata (bara din plastic care se prinde in fata masinii) nu se prinde nici acum bine de aripa de tabla din dreapta. Cand le-am aratat au zis ca nu se poate imbina perfect si nici chiar masinile noi nu o au imbinata perfect aratandu-mi chiar o masina noua cu imbinarea de care povesteam. Totdeauna incearca sa te minta in fata si nu recunosc nimic. Ultima data cand am fost la ei ami vopsise capota si avea numai puncte pe ea iar dedesubt lasesera chit care era lipit ca guma de mestecat sub banca, un far era la stanga altul la dreapta tot atunci am observat ca aripa din dreapta nu avea nuanta potrivita iar dupa cateva certuti cu ei au fost de acord sa o revopseasca. Binenteles ca au revopsit-o in bataie de joc. Acum urmeaza sa ai dau in judecata dar astept sa ami soseasca dosarele de la Groupama cu pozele de la masina ca sa le demonstrez cat de cioclari sunt.
Am sa le fac reclamatie si la protectia consumatorului. Pe viitor am sa postez si numele tuturor nenorocitilor de acolo. Stiu doar unul dintre ei cum al cheama in totalitate la ceilalti le stiu doar prenumele. Directorul de la service care ati vorbeste frumos si calm dar te pacaleste de nu te vezi. Mai este directotul de vanzari la fel un mafiot.
Cine mai are probleme cu acel service este rugat sa ami trimita un email: machineextractor@yahoo.com. Pe mine ma cheama Adrian. Vreau sa mergem mai multi nemultumiti la protectia consumatorului
  • alinsev

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
traim in romania si asta explica tot
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@extractor, uite si alte impresii despre ei: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=24569
Skip ads

  • xsindaman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
nici reprezentanta opel din targoviste nu e mai presus, plina de incompetenti. m au pus sa cumpar piese de 8 mil. si problema nu era din cauza lor
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Din targoviste am luat si eu masina, nu stiu cam care e treaba cu service-ul dar iti spun in fata daca le zici celor de la vanzari ca esti membru ClubOpel se schimba lucrurile. Unu din ei vanzatori stia ca sunt membru' altul nu. Pai cel care nu stia deja incepuse sa ma ia la misto cand am reclamat ca de pe masina lipseste un pachet.. pana la urma lucrurile s-au rezolvat amiabil..
Cand inca eram in pragul de a comanda masina insa.. stateam acolo cu mama (pentru ca ea e profesor si a avut discountul de 13%) si brusc un nene de la service a inceput sa strige "Ce faceti doamna profesoara? va mai amintiti de mine? stiti ca nu m-ati lasat sa copiez la BAC?" ceea ce m-a socat. Deci carte multa nu au, acum depinde cat de priceputi sunt in meserie.
Oricum mereu dar mereu sa aduceti in discutie ClubOpel eventual daca aveti o sapca un tricou ceva cu ClubOpel purtatile o sa schimbe mult atitudinea lor pentru ca au nevoie de reclama buna ca sa scoata profit
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Okta, un adevarat membru participa si la intalniri.
  • torsan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Te ajut sa NU patesti si tu ca mine...nasol ...
Am fost, nu cu mult timp la EXPOCAR Targoviste,datorita recomandarilor diferitelor persoane dar sa stiti ca nu e asa deloc.
Iti ofer 3 motive vazute in 2 ore de stat acolo, PACAT DE OAMENII angajati acolo...care vor sa faca treaba dar nu au cu ce.
De exemplu, au trebuit sa mi desfaca o piulita care era cam stransa si nu au avut cu ce,fiindca aveau un pistol pneumatic ANTIC si de demult. L-am intrebat pe mecanic de scule si mi-a zis ca patronul nu le a aprobat achizitia de pistol pneumatic de 700 lei Shocked . Patronu cica e unu de la Constanta plin de bani si avar la maxim, vai de el de service.In al-doliea rand ,cat am stat acolo a venit un mare nor de gaz toxic ,ziceai ca a venit norul de la Fukusima, dar de unde ca era vopsea de la tinichigerie ,aceasta nu are perete despartitor cu mecanica. Toata lumea lucreaza la gramada...nu e vina meseriasilor...vorba aceea " nu ai cu ce". La vopsitorie e praful cat zapada de Varfu Omu ....e normal daca si tinichigeria e in acelasi loc. NU STIU CUM RAR-UL LE DA AUTORIZATIE DE FUNCTIONARE SI GM-ul II AUTORIZEAZA. Daca si tu ai patit ceva genul ,suna ma ca vreau sa faac plangere la autoritati. 0727462593

Mai bine s-ar chema EXCROCAR
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sunt curios ce o sa scrii in plangerea aia Shocked
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cum spuneam si pe alte parti, „si te-ai inscris special pentru asta?”
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Si sa revenim la Expocar - Targoviste.
Am fost luni sa comand un furtun pentru radiator, le-am dus si codul GM si nici pana azi nu l-au identificat! Sunt varza. E inadmisibil sa astepti 4 zile (pana acum) sa-ti dea pretul si termenul de livrare.

Dute acum, o sa primesti si discount, si livrare imediata, si amabilitatea lor Laughing
Au inceput sa angajeze oameni cumsecade Wink
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Prea tarziu ... Acum lucrez cu altii ...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR