Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am schimbat cauciucurile pe fata, am echilibrat rotile, am bagat azot in roti, si masina merge in sfarsit perfect las de volan si incredibil dar merge drept si nu trage nici o parte multzumesc pt sfaturi
  • Alex.kadettC

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1978
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Am un kadett C coupe din 1978 si mi-a cazut bucsa de la bara de directie ce face legatura intre volan si caseta de directie .
Practic e o bara ce are in capat o piesã dreptunghiularã(detaliez-un dreptunghi sã zicem cu lungiemea de 5cm lãtimea 2cm iar la fiecare capãt are o piesã sub forma unui arc de cerc-1/2 lãtimea dreptunghiului fiind diametrul semicerc-ului) si piesa asta vine prinsã cu o bucsã de bara ce merge la caseta de directie si sunt prinse ca un fel de flansã in nituri.
Practic farã acea garniturã am un joc la volan de aproape 1/4 turã!
Are cineva idee cum as putea remedia asa ceva fãrã a tãia niturile si demonta toata directia?
Multumesc anticipat.
  • cristi0181

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Am o problema la directie: Am fost la un mecanic, dar nu in service si am facut o maaare greseala sa schimb caseta de directie pentru ca era terminata si imi curgea ulei, am schimbat si amortizoarele.Problema este ca dupa ce am schimbat toate cele volanul numai revine la normal dupa ce iau curba (precizez ca, caseta nu este noua, este la mana a doua de la desmembrari), la cea mai mica groapa masina troncane mai rau decat pana sa schimb amortizoarele.
Imi puteti da un sfat, ce pot sa fac?
  • cristi0181

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ma puteti ajuta cu un raspuns?
  • cristi0181

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cristi0181 a scris:Salut,
Am o problema la directie: Am fost la un mecanic, dar nu in service si am facut o maaare greseala sa schimb caseta de directie pentru ca era terminata si imi curgea ulei, am schimbat si amortizoarele.Problema este ca dupa ce am schimbat toate cele volanul numai revine la normal dupa ce iau curba (precizez ca, caseta nu este noua, este la mana a doua de la desmembrari), la cea mai mica groapa masina troncane mai rau decat pana sa schimb amortizoarele.
Imi puteti da un sfat, ce pot sa fac?

Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR