Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e suficient unul. El poate aduce patru care sa confirme alta poveste.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Dacă ai de gând să-i faci o vizită, nu spune la poliţie că ştii unde este maşina. Vor face rapid legătura între tine şi urmări şi vei avea mai multe probleme decât satisfacţii.
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
o solutie care mie mi se pare destul de buna..............
suna-l spune-i cine esti si provoaca-l la o liniuta cat mai corecta si legala intr-un poligon organizat, intr-un spatiu organizat.
DOVEDESTE-L de cateva ori si apoi bate-i obrazul ..................
demonstreaza-i ca de fapt e un nimic de om, care nici macar nu stie conduce bine si pe deasupra conduce si beat (si mai si face scheme de smecher ).......................
poate nu ar fi o rezolvare buna ca nu si-ar da seama ca de fapt e un fraier mare, un TARAN, chiar daca el crede ca e un smecher...............................
in rest cu politia poate nu o sa rezolvi nimic................
cu o bataie risti foarte mult sa treci de partea cealalta a baricadei sa pici tu ca un om de nimic, un alt fel de taran, te-ai cobori tu la nivelul lui de taran..................
cred eu ca daca i-ai demonstra ca esti mai bun decat el la condus altadata ar evita sa faca astfel de lucruri pe strada. oare? Question
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
imi pare rau dar te contrazic, cu oameni de speta asta trebuie sa te cobori la nivelul lor ca sa te inteleaga. Degeaba ii dovedesti ca il iei la liniuta... nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita!
Eu zic sa ii faci o vizita masinii si sa o "tatuezi" putin. Cu omul nu prea ai ce discuta din cate vad!
Skip ads

  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
imi pare rau, alindel, dar trebuie sa fiu de acord cu ovidiutm... daca pana la varsta asta atat a invatat, nu o sa reusesc sa-l educ eu acum.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dar pe DN1 sunt camere. Trebuie sa apara pe ele la un moment dat! Asta, daca te ajuta cu ceva pe varianta legala.
Altfel, il suni; ii spui ca esti un tocmai ai vazut masina cu anuntul pe trotuar, daca poate sa coboare pentru a vedea ce e de capul ei. Mai departe, discutati. Smile
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cu politia probabil nu o sa rezolvi mare lucru, daca ajungi in tribunal o sa te coste mult si nici nu poti fi sigur ca rezolvi ceva. El o sa-ti spuna ca nu a aruncat sticla personal, ca a fost cineva pe care nu cunoaste, etc., pana la urma o sa ramai cu buza umflata si el o sa rada de tine din nou.
Solutia cea mai buna e cea pe care cel putin 10 ti-au scris-o inaintea mea: treci pe strada aia intr-o noapte si lasa-i un semn pe masina sa-l doara un pic inima, nu trebuie sa-i lasi nici un mesaj ca sa nu se lege iarasi de tine daca va mai intalniti.


Ultima modificare facuta de yangzi la Dum 20 Apr, 2008 11:26 pm
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
dupa paralela 45 (e un complex de restaurante) nu mai e nici o camera pana la Ploiesti. Politistii spuneau ceva de camerele de la Petrom, dar sincer nu-i vad in stare sa desfasoare o ancheta atat de amanuntita Smile
Skip ads

  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Politistii? Le doare undeva pe ei, eu am lucrat la dispeceratul integrat candva si de fiecare data nu stiau ce sa faca sa scape cu cat mai putin efort posibil. Zilnic sunt foarte multi din astia care reclama unul pe altul pe diferite motive, ei iti iau frumos declaratia, dar mai mult nu prea fac, oricum nu se baga, chiar daca il prind nu au ce sa-i faca decat sa-ti recomande sa-l dai in judecata. Daca nu a aruncat el personal sticla nu ai nimic de a face, pe chestia ca tu ai vazut ca era beat la volan, ca te-a oprit cu masina, etc., nu poate sa-i faca nimic.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu te baza pe camerele de la Petrom:
Un tip si-a lasat masina in parcarea unui Petrom dar pe latura cea mai aproape de sosea (NU pe sosea) dar totodata cea mai departata de obiectiv. Peste cateva ore acelasi tip si-a gasit masina lovita. A mers la cei de la Petrom si baietii iau aratat scurt de ce nu trebuie sa se deranjeze sa caute pe inregistrare: Obiectivele bat putin peste pompa (acolo unde ii intereseaza) cat despre focalizarea la distanta nu mai vorbim.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Dar daca mergea inspre Bucuresti, cu siguranta aparea la un moment dat pe camere. Asta, pentru a proba pe cat posibil cele relatate.

In cateva zile, cu siguranta iti va mai trece din suparare. E pacat ca ti s-a intamplat, din cauza unor rahati de ultima speta. Daca tu consideri ca merita efortul, intoarce-i 'favorul'. Nu e in regula, dar numai tu esti in masura sa decizi daca o merita sau nu.
Si mai pacat este ca politia nu face mare lucru in privinta asta, si de multi ori privesc circumspecti victimele, de parca n-ar avea altceva mai bun de facut decat de pierdut timpul cu plangeri si relatari. Daca esti in contact cu un politist chitit sa-l arda pe bou, si considera ca sunt sanse de reusita, atunci da-i bice. Altfel, e pierdere de timp si bani.
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fa o vizita noaptea la masina lui cu cativa prieteni (ochi pt ochi).
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
+ adauga si o dobanda!
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Trapa in plafon? Smile)
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si uite asa se aduna idei Very Happy eu tot vreau poze Very Happy
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
idei>
- faruri mai clare
- incuietori infundate cu poxipol
- oglinzile sunt oricum degeaba deci nu are nevoie de ele
- jentile cer un design anume
- un cui pentru radiator
- minim 2 cauciucuri pe pana
- stripe-uri cu spray de-a lungul masinii inclusiv geamuri
- daca insisti poti sectiona si un flexibil de frana
- de numere de inmatriculare nu are nevoie daca e parcata masina, deci ia-le.
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:idei>
- incuietori infundate cu poxipol


Esti tare, mama ce idee buna !
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Si politistii ziceau de camerele de la Petrom in aceeasi idee, de a proba ca intr-adevar a trecut pe acolo la ora precizata, in urmarirea mea. Mai exista si inregistrarea de la 112... probe ar exista cat de cat. Dar recunosc ca nu mi se pare ca suntem intr-o tara in care politia sa rezolve vreodata ceva atat de "marunt". Asa ca voi alege arma prostului... razbunarea Very Happy
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mersi... dar banuiesc ca bertonele are inchidere centralizata din cheie... asta e doar asa ca sa nu mai aibe nevoie de incuietori si ca sa le schimbi... costa

Am uitat sa spun de bandouri, de obicei plasticele sunt foarte scumpe, ciupestele ici colo si garantez ca pica vreo 500 euro din pret daca sunt toate distruse.
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
http://mercedes.anunturi-au...0-TDI-144041.html

asta e alt anunt al lui
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR