Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bai nene, si eu am fost in situatia asta cu masina care depasea orbeste si era sa ma spulbere. Si nu numai o data. Dar nu sustin taierea pomilor, ci anularea permiselor idiotilor.

Mai bine zi despre viteazul ala ca era incepator, avea viteza si vorbea la telefon! Dar probabil ca asta nu conteaza! Pomii erau de vina. Crestea mac in ei, iar el a inhalat si si-a pierdut mintile. D-aia si mergea asa de repede, ca sa iasa din zona lor de actiune, iar la telefon vorbea cu medicul ca sa ii spuna cum contracareaza efectul opiumului inhalat din macii crescuti in pomi. Wink
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Bine atunci hai sa plantam niste copaci pe mijlocul drumului , asa : reducem viteza de deplasare , pastram umbra , salvam planeta , aviatorii-cosmonautii se pot orienta mai bine , pasarile calatoare vor avea unde sa "campeze" , betivii unde sa faca pipi si sa "parcheze" ... , ...
Trebuie sa mentinem cu orice pret lantul trofic ! Laughing

Bre' baieti mai uitati'va si voi la ce fac cei de'afara , li se par depasite si extrem de periculoase semnele de circulatie cu stilp din aluminiu si se gindesc cum sa le faca cu structura deformabila controlat pentru a fi mai sigure , despre copaci/santuri pe marginea drumului nici nu poate fi vorba ! Copacii de pe marginea drumului nu reprezinta "LOC DE DAT CU CAPU' " . Un impact cu efecte fatale se poate petrece la orice viteza din variate motive , independent de vointa soferului . Sint destui inconstienti care alearga printr'e copaci si se cred mari sportivi , sa speram totusi ca acestiasint specie pe cale de disparitie ...
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ganditiva ce ati face intr-un moment critic in care voi mergeti cu regulamentar si un idiot intra in depasire si te trezesti ca singurul lucru pe care poti sa-l fac este sa apesi pedala de frana si sa astepti sa te lovesti cu frontal cu idiotul,pt ca in dreapta ta sunt copaci si nu poti sa te omori singur,iar daca in dreapta ta nu ar fi fost copacii te risti sa sari pe "aratura" decat sa te lovesti frontal... parerea mea este ca ar trebui taiati copacii de pe marginea drumurilor,nu si cei din orase.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pina la urma copacii nu au nici o vina , noi dam peste ei ... Numai ca locul lor nu este pe marginea soselei ...

Oare cum cei din F1 nu si'au dat seama pina acum de efectul "binefacator" al copacilor plantati pe marginea pistei ?
Are si bietu' pilot un pic de umbra ca tare'l arde motorul in spate , il mai bate si soarele in cap ? Nu se topeste pista , sta si spectatoru' la umbra in "padure" la o bere , noxele de la "nenorocitele" de monoposturi sint cu placere "devorate" de copaci , ...
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
chestia cu iesitu in decor...o practic...si am nimerit si intre copaci...
nu stiu ce as face daca sunt pe un pod sau intr-un tunel Wink
eu as zice sa votam o petitie in care sa se mai construiasca inca 2 benzi de asfalt, ca spatiu de degajare/franare ...sau niste bariere de cauciucuri.....
nu pomi sunt problema!
faptul ca nu avem un drum in firea lui...pe unde sa mearga si nea'cutare cu dacia si ciumecu' cu X 5-ul
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Oare cum de nu-si dau unii seama ca pe strada nu suntem la F1? Eu as propune o petitie pt. imputinarea teribilistilor la volan si pt. niste strazi mult mai bune. Macar fara gropi daca nu cu o banda in plus.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sau o petitie pentru teste psihologice avansate, sa nu mai vedem oameni ce mananca inghetata cu urechea la volan.

bun exemplu iso cel cu F1, foarte bine ales...

oare ce te face ca atunci cand il vezi pe ghitza ca merge cu un maxim legal de 100-120 sa zicem, sa-i arati la marioara din dreapta ca stii sa depasesti? chiar asa tare te grabesti? conteaza mai mult daca postezi poza la "cu ce viteza maxima merge un opela astra de 101cp" sau "cat ati mers maxim cu 1.7dti" decat viata?
defapt da, am uitat votam petitia si taiem copacul.
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu zic mai bine lasam copaci.Au si ei rolul lor pe marginea soselelor ca oricum se taie destule paduri. Sa zicem ca sunt putin ecologist si ar trebui sa ne gandim cu toti la asta avand in vedere nr mare de auto si cine stiecum o fi cand se modif taxa .Cam atat ca devin off topic
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Problema nu e cu copacii de pe marginea drumurilor.
Reala problema e lipsa autostrazilor. Semnati o petitie sa se construiasca autostrazi la pret normal per kilometru, nu de 3-4 ori mai scumpe. Poate asa vom avea de 3-4 ori mai multi km de autostrada, intr-un timp de 3-4 ori mai scurt Razz
In afara, multe drumuri precum DN-urile noastre au de asemeni copaci pe margine. Oare se fac si acolo petitii pentru taierea lor?
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daca vorbim de constructia de autostrazi si de costurile lor ajungem in sfera politica si NU vreau sa se discute politica pe acest forum.Parerea mea pentru ca sufar si eu de pe urma drumurilor de la noi.Masina mea are ceva spoilere si numai eu stiu cat injur cand lovesc pe jos plus alte stricaciuni care le stim cu toti
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
asta cu taierea copacilor e o tampenie MARE ... eu zic sa deschidem un nou topic in care sa semnam petitii ... multe petitii impotriva teribilistilor de pe sosele, a pustanilor care dau "cox" "talpa" "blana" sau alti termeni d'astia de jargon cu masinile luate de tati sau de mami... petitii impotriva celor care dupa 2 beri sunt zmei si vor sa demonstreze cat de tare e fierul de sub ei si cat de bine manevreaza volanul...impotriva celor care daca merg cu o duduie in dreapta trebuie sa ii arate talentul sau (probabil sa compenseze cu ceva ce-i lipseste)...si lista poate continua. auzi...sa taie copacii Laughing pazea copac ca viiiiin....
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si totusi se taie copacii,referitor la pustanii cu masini tari nu cred ca avem vreo sansa sa-i inlaturam -din pacate si treba ta daca vi in copac Laughing
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io propun o petitie impotriva NFS-ului. Multi se cred mari zmei ai soselelor dupa ce au terminat NFS.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dupa ce l-au terminat de mai multe ori, si numai dupa ce instaleaza patch-uri cu logan si 1310 in el.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@dannyel87
Care au fost condiţiile în care s-a produs accidentul. A încercat şoferul să se ferească din faţa unuia care a depăşit incorect?
Poate toţi care au postat până acum s-au grăbit şi au dat verdictul nevinovat pentru copac.
În altă ordine de idei, pentru că tot s-a comparat strada cu un circuit de f1, poate propunem instituirea unei noi taxe pentru construirea şi întreţinerea spaţiilor de eşapare de pe marginea drumului ca să fie străzile sigure.
Sau mai bine ca la Monte-Carlo: ai greşit, ai plătit.
  • dannyel87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu este vorba numai de acest accident....aici se pare ca soferul a gresit...eu vorbesc in general....nu pentru acest accident s-a format aceasta petitie....e vorba in general....credeti ca restul tarilor europene de prosti au taiat copacii de pe marginea strazilor...unde ati mai vazut voi in germania asa ceva?....sunt sigur ca ati patit si voi sa aveti nevoie sa evitati vreun sofer nebun si sa nu aveti unde de copaci....ma asteptam sa fie idei pro si contra....dar va rog sa veniti si cu argumente...sunt constient ca dac ar fi disciplina in trafic nu sar intampla asa ceva...dar asta nu putem schimba...stiti instructoru meu mia zis ca dac vad un prost in trafic sa il evit....in situatiile astea nu prea am unde sal evit decat in copac....va rog cei care doriti sa sustineti aceasta petitie
Va multumesc
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut eu in Germania copaci pe marginea drumului, si am si poze ca sa dovedesc... Laughing Ca nu am vazut copaci pe marginea autostrazilor e alta treaba. Degeaba va agitati, pot sa semneze petitia aia toti romanii ca nu o va baga nimeni in seama. Rolling Eyes
Problema nu o reprezinta obstacolele (ca, slava Domnului avem destule nu doar copaci) de pe marginea drumului ci atitudinea soferilor, si vitezele demne de autostrada pe drumuri care permit viteze mai mici decat limitele legale. Nu ati observat ca strainii veniti in concediu la noi circula relativ "incet" si ii depasim cu priviri urate: "ce naiba merge asta asa incet?" Ala merge incet pt. ca atat permite drumul plin de gropi, sau daca e recent asfaltat e plin de guri de canal sau de hopuri, ca muncitorii nostrii au bolobocuri de la rusi sau nu stiu sa le foloseasca.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu sunt cum ziceti voi: teribilist, tembel, vitezoman, idiot s.a. , imi place sa calc tot timpu pedala (daca stau bine cu benzina) imi place sa merg (daca e drum bun) cu 180+, ma plictisesc daca merg cu 110, daca scap masina de sub control si ma infig intr-un pom si mor(sau poate sunt cu mai multi, ei nevinovati ,si murim toti) e bine nu? merit asta asai? nu am dreptul la a doua sansa nu ?! pedeapsa cu moartea mi se potriveste ! e suficient sa ai 100 si sa mergi linistit cu o mana pe volan si sa faci o explozie, te-ai infipt in copac intr-un unghi mai nasol si esti la revedere, asa.. banal... ce gandire aveti... ce autostrada va trebuie nebunilor? in romania? nici astea care le avem nu sunt la standarduri europene si voi vreti 2-3-4 benzi... Laughing


Ultima modificare facuta de KlubbHead la Lun 05 Mai, 2008 10:58 pm
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sa zicem ca nu te bagi in pom dar intri in unul care circula regulamentar si il omori .De asta ce zici
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
clau24nil a scris:sa zicem ca nu te bagi in pom dar intri in unul care circula regulamentar si il omori .De asta ce zici


Sa nu zicem asa, aici vorbim de pomi, motive pt dezastre sunt destule.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR