Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Probabil nu esti banuit asa repede. Dar daca se dovedeste ca ai stricat-o, e dosar penal. Gandeste-te ca apartine ordinii publice. Si daca dai cu un spray sau strici un semn de circulatie este dosar penal.
Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa fim seriosi. Apartine ordinii publice caracatita aia? Toata baza legala a firmelor care blocheaza/ridica masini e o hotarare de consiliu local, deci daca vreti detalii cautati actul respectiv. Am vazut ca la deblocarea rotii i-a fost eliberat un bon. Ce scrie pe el? Suma pentru ce e ?
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
BV-31STE a scris:zi mersi ca ti-au luat 50RON
mie mi-au ridicat-o pt parcare neregulamentara, pe platforma.
m-a costat distractia 400RON, deci la tine e super ieftin

Si tu sa zici mersi.
In Bucuresti, daca ai avut ghinionul sa iti ridice masina, ai de platit asa:
-150 ron-taxa ridicare
-200 ron-transport
-200 ron-depozitare 1 zi(daca nu o ridici in aceeasi zi se mai adauga 200, in 48de ore -400 si tot asa)
-100 ron-amenda pentru parcare neregulamentara-macar e bine ca e un politist la Rosal si platesti pe loc si la el.
Deci toata distractia-650 ron(repet, asta daca o iei in aceeasi zi)
Dar ai si facilitati:
-cand te duci sa o ridici iti arata un filmulet in care vezi in ce conditii si de unde ti-au ridicat-o
-daca ti-o ridica vineri si o iei luni nu platesti depozitare decat pentru 2 zile(vineri si luni)-weekendul e gratis...
Toate astea sunt valabile pentru sectorul 3, singurul in care am inteles ca se fac ridicari.Deocamdata...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
foarte misto.
si locuri de parcare sunt la discretie? evident ca trebuie sa ne civilizam cumva,si cea mai buna cale este cu "bata",dar...
Skip ads

  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu chiar la discretie, dar suficiente.
Ziceau niste unii pe acolo cand am fost sa-mi ridic masina ca in ziua cea mai proasta au adunat 15 000 ron(ceea ce mi se pare perfect plauzibil, tinand cont de tarife, de numarul de platforme care actioneaza pe teren si de infinitatea masinilor parcate neregulamentar pe care le pot ei ridica)
L.E.:am mai citit o data mesajul tau.in primul reply ziceam ca sunt suficiente locuri de parcare in curte la rosal, aia care ridica masini, in nici un caz in Bucuresti. Cam 40% dintre masini nu au loc de parcare(vb aici de S3, unde s-au construit parcari de resedinta masiv), si din astia cel putin jumatate sunt nevoiti sa parcheze neregulamentar.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
imi pare rau ce ti sa intamplat ,dar daca erai parcat neregulamentar si blocai o cale de acces te-au blocat pe bune
eu am patit ceva asemanator in bucuresti la platza mall(eram parcat jumatate de masina pe parcare jumatate afara,si nu vazusem semnul ca se blocheaza roile )ma duc in mall sa imi fac treaba cu care venisem ,o rezolv si cand ies afara la masina ce sa vezi masina mea si alte doua langa mine blocate cu caracatite
ma uit stanga -dreapta nimic ,nici urma de firma de blocat
ma uit la roata si la caracatita si incep sa misc de ea ,am avut noroc ca nu era strans bine surubul care blocheaza partea fixa de cea mobila ,si incep sa desurubez
o dau jos de pe roata o montez la loc (sa nu se piarda o bucata de alta)si o las pe locul de parcare si plec
si sanatate ca nu ma sunat nimeni sa imi dea amenda sa ma traga la raspundere ca de ce am dat caracatita jos de pe masina
toata treaba sa intamplat acum 2 ani pe cand eram in bucuresti cu munk (masina era cu nr de CT)
o alta metoda de a le da jos de pe masina este sa se foloseasca o bucata de pexal cu diametru mai mic ca gaura antifurtului(de la instalatiile sanitare )
se bate pe antifurt si apoi se desurubeaza
nu e probata de mine (eu am auzit de la cineva )deci nu stiu cum este
dar e posibilitate,bafta si atentie la parcare ca astia sunt pusi pe rele
in mamaia blocheaza tot ce nu e bine parcat MARE ATENTIE
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In nebunia mea ma gandeam la o masina burdusita cu pietroaie si nisip,lasata in raza de actiune a platformelor,sa dea in nas macaraua cand trage de ea... Twisted Evil O gioarsa de Dacie din `73,ceva in genu`asta.Gandesc bine pt.varsta mea,nu?
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Smile)
Din pacate trebuie sa te dezamagesc... Limita maxima de greutate pentru macaralele platformelor folosite de rosal in Bucuresti este de 5tone. Pierzi ceva timp adunand toate pietrele alea...
  • OMEGA B 1995

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Omega 1994 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sunt si eu din Piatra Neamt si am vazut masini cu rotile blocate si o saptamana.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR