Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • boby1510

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 a20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2008

  • Mesaj Privat
k voi sigur reprezentatele nu dau faliment. auzi 25 mil
Skip ads

  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu te supara da nu mi se pare un moment potrivit pentru mistouri fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu banii lui si dak colegul nostru a considerat ca este bine sa dea bani accestia este problema lui!
  • boby1510

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 a20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2008

  • Mesaj Privat
chiar nu am vrut sa supar pe nimeni,nu era vb de misto, pe buna dreptate omu da oricat numai sa mearga masina dar pretul ala.... oricum imi cer scuze.
  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mi sa parut un pic rautacios si fint topicul meu am considerat ca ar trebuii sa spun ceva....nui nimik i se putea intampl,a oricui:revin cu vesti noi ,care nu sunt noi nu am reusit sa plec cu masina spre sevice astazi(joi)plua destul de rau iar eu nu am stergatoare,adika nu functioneza ....nu mai zic de stopuri si altele....asa ca am hotarat sa merg vineri sper timpul sa fie mai bun!
Skip ads

  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sal am rezolvat problema vineri dar din pacate nu am apucat sa postez pana acum multumesc celor care si-au dat cu parerea,alternatorul era vinovat am fost la service l-au scos baieti i-au schimbat un releu si l-au pus la loc iar acum totul este ok,mentionez ca operatiunea ma costat 350 ron.ms inka o data pentru ajutor
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am avut si eu aceeasi problema ca voi, in schimb eu am cumparat alternator nou...foarte scump;
Acum as vrea sa-l repar pe cel vechi care are arse atat puntea cat si releul, in aceasta situatie as vrea sa stiu si eu unde se afla acei baieti care se pricep si pot schimba doar aceste piese. (un numar de telefon o adresa....) Fac precizarea ca alternatorul este un denso pentru Vectra C Z19dt
Multumiri anticipate!
  • cody

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 1600
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
din pacate nu am cartea de vizita in casa (este in masina)insa maine o sa o iau si iti dau nr de telefon..nus cat ai dat pe alternator insa inaintea mea au schimbat alternatoru la un ford mondeo i-au pus unul nou si cu tot cu mana de lucru a fost 13mil....!
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
abe4 a scris:Am avut si eu aceeasi problema ca voi, in schimb eu am cumparat alternator nou...foarte scump;
Acum as vrea sa-l repar pe cel vechi care are arse atat puntea cat si releul, in aceasta situatie as vrea sa stiu si eu unde se afla acei baieti care se pricep si pot schimba doar aceste piese. (un numar de telefon o adresa....) Fac precizarea ca alternatorul este un denso pentru Vectra C Z19dt
Multumiri anticipate!


Salut. Daca ai alternatorul dat jos de pe masina, puntea de diode se schimba foarte usor: se desfac cateva piulite, se scoate de pe suruburi puntea veche si se pune cea noua la loc. Este treaba de 15 minute. Bafta.
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ITA a scris:Salut. Daca ai alternatorul dat jos de pe masina, puntea de diode se schimba foarte usor: se desfac cateva piulite, se scoate de pe suruburi puntea veche si se pune cea noua la loc. Este treaba de 15 minute. Bafta.


Da il am dat jos iar treba de aici stiu ca este simpla. Ideea e ca nu gasesc grupul de diode si releul pentru alternator. Rugamintea mea era daca cineva a reparat ori a cumparat piese pentru alternator vectra C diesel cod motor Z19DT sa imi dea si mie numarul de telefon al omului de legatura. Multam fain pentru pentru sfat si incurajari @ITA.
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@cody .... astept un raspuns de la tine, merci!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR