Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu am vectra c, la fel am avut si eu de ales, si am preferat varianta mai spatioasa. Astra h e mica, si cu toate ca are motoarele cdti, eu a destui prieteni si au avut probleme cu ele , cu debitmetrele si cu egr-ul, piese care sunt foarte foarte costisitoare, mai ales cea de-a doua. Eu am 2.0 dti , recunosc ca este cam puturos, dar nu sunt un vitezoman si imi ajunge! Daca o sa mergi cu un golf 5 1.9 tdi- 105 cai , sau cu o skoda octavia acelasi motor sau cu un seat acelasi motor, nu o sa simti mare diferenta dintre ele si vectra , cu un mic minus pt vectra ca e mai grea, atata tot !
2.0 dti e un motor foarte fiabil. Boala lor e la furtunasele de vacuum care se cam duc, dar sunt foarte ieftine 1o ron buc.
Daca vei alege motorul 2.2 vei schimba la furtune de intercooler intr-o veselie ...vezi pe forum ca are topic un prieten de-al meu cu un gts, freddy z, care a schimbat vreo 3 de cand are masina, si nu sunt scumpe doar vreo 8 mil.... NU zic ca e o problema generala la ele, dar majoritatea cunoscutilor mei le-au schimbat , pt ca se sparg repede.
Bafta la alegere, si mai bine mai pune 1000-2 de euro si ia ceva cu km mai putini si sa arate bn decat sa iei vreo cazatura...sa iti para rau
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR