Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pisoiashoo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
bobo32 a scris:revin cu datele promise: pe scurt, oferte de casco primite pentru un Opel Astra Classic 2, 1.6, 2007, valoare de nou: 12.250 euro.

omniasig
valoare asigurata: 7800 euro
prima anuala: 604 euro
fransize: 100 euro/ev, 25% dauna/furt total

bt asigurari
valoare asigurata: 7100 euro
prima anuala: 770 euro
fransize: nici una

generali
valoare asigurata: 9500 euro
prima anuala: 565 euro
fransize: 100 euro/ev

astra-uniqua
valoare asigurata: 8350 euro
prima anuala: 425 euro
fransize: 100 euro/ev (oferta promotionala - trebuie incheiata si asigurare pentru locuinta)


ce am ales intr-un final?

casco complet la generali
valoare asigurata: 9800 euro
prima anuala: 2182 RON (~520 euro) - platibili in 4 rate.
ce am primit in plus fata de ceilalti asiguratori: pierderea accidentala sau furtul cheilor aplicabil fara fransize + asistenta rutiera in romania + europa (de-fapt in toate tarile unde e valabil rca-ul, mai putin tarile barate - si rca-ul contine bosnia si hertegovina, serbia, muntenegru si turcia fara alte costuri).

pe scurt cam asta a fost aventura mea cu firmele de asigurare. sper sa fie utile informatiile prezentate aici. nu vreau sa fac reclama pentru nici o companie, insa am ales generali in mod principal din cauza valorii asigurate. mi se pare de toata jena oferte de genul celor de la omniasig.




Buna ziua . La ARDAF este : VN (valoare nou ) 12.250 Euro
SA (suma asigurata ) 9.432 Euro
PA (prima de asigurare) 641 Euro
( include accidente interne si externe, furt internt si extern ((extern- doar daca se incheie RCA la ARDAF - se extinde gratuit cu franzisa 0 %, daca nu se plateste suplimentar furtul extern in functie de zilele dorite)) , vandalism ) CU FRANZISA 0 % , iar daca se doreste cu fransiza Optional (5%,10%,20% sau 100 Euro din orice dauna ) se vor reduce cu 5,10,20 % ( in functie de alegerea fransizei dorite). Daca se incheie si RCA se reduce prima de asiguarre cu 5 % . La plata integrala se mai aplica o reducere de 5 % .Iar in perioada aceasta avem campanie legata de CASCO ceea ce implica o reducere de 10 % din prima de asigurare . Se poate plati in maxim 10 rate . Va multumesc . O zi buna !
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
multumesc pentru oferta dar cel putin din punctul meu de vedere problema este rezolvata. la inceputul saptamanii am incheiat contractul de casco la generali.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

care este cea mai serioasa societate de asigurari ?
Astra asigurari 3%
Ardaf 7%
Omniasig 14%
BCR Asigurari 11%
Generali 25%
Asiban 3%
Asirom 11%
Alta mentionati care 18%
OTP 0%
BT asigurari 3%
27 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR