Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca e degresat bine înainte, nu trebuie sa se întâmple aºa ceva. Degresarea se face cu acetonã sau diluant.
Skip ads

  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. am cautat vopel in bucuresti, nu am gasit, am comandat in risnov si a venit in doua zile. am facut exact cum scrie si cum mi-a spus cel de la firma. nu stiu de ce a durat uscarea atit, la mine exact 2,5-3 ore,avind in vedere ca afara ereau cam 34 grade, dupa care am dat cu supstanta de fixare care sa uscat in 30-45 minute. a esit de nu se poate. daca inainte nu credeam ca exista si unele reclame adevarate , acum cred. vezi vs platinum si acum vopel. ce este mai interesant este ca acest produs este inventat si produs de un chimist roman si este pe baza de apa. cineva spunea ca are unele asperitati pe volan, am si eu. nu le scoate, le diminueaza, dar aspectul general este de nediscutat. zici ca este nou. pentru a fi si lucios , eu l-am dat dupa uscare cu sprei siliconic, si a iesit excelent.bafta celor ce-l vor folosii, sau il folosesc.
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
nu l-ai degresat cum trebuie,inainte da putin cu o carpa imbibata in benzina.
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
conek_tt a scris:Pai si cam cat ar costa sa schimb pielea de pe volan?Un pret estimativ.....
la sibiu e pana in 200lei sa iti imbraci volanul in piele.
Skip ads

  • ten_diesel

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Poti incerca si cu o husa de volan .


eu am husa pe volan si dupa parerea mea nu arata rau plus ca iarna blana aia e placuta la mana nu e rece
Poza aici
  • no_name_luci

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cine ma poate ajuta si pe mine cu un set dinacela de VOPEL?CONTRACOST dar cineva sa mil cumpere de la magazin ca nu gasesc nicaieri!VA ROG FRUMOS!
  • no_name_luci

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
CIne poate face un TOTURIAL un video cu aplicarea de VOPEL?Va rog
  • MAXX33

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
http://site.vopel.ro/page1.html de aici puteti comanda vopseaua si daca nu au distribuitori zonali , va trimit ei vopseaua prin posta dar cost de expediere 10 lei
ca sa nu se decojeasca vopseaua noua de pe suprafata aplicata , trebuie ca aceea suprafata sa fie curatata si degresata in prealabil cu acetona sau diluant de vopsele, ceva puternic , dupa care se lasa la uscat si apoi se incepe vopsirea cu vopel.
se lasa la uscat vopseaua 4-6 ore (depinde si de temperatura) dupa care se vine peste vopsea cu intaritorul care este in tubul nr 2 si iar se lasa la uscat.
simplu.. si da rezultate.
e o metoda buna de incercat daca nu ai 50-100 e de dat pe alt volan sau pe schimbare piele.
bafta
  • emilpetrea

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am vopsit eu cu Vopel volanul zilele trecute,daca nu esti foarte pretentios aceasta varianta te satisface,m-a costat 20 lei vopseaua,precizez ca volanul meu era uzat tare pe anumite portiuni si avea segmente care pareau a fi noi.
Cum era de asteptat in zonele cu uzura a iesit multumitor ,la o privire in ansamblu a unor cunoscuti ,acestia au afirmat ca e ok!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca va intereseaza sa reconditionati volanul sau alte chestii de piele la masina recomand lederzentrum,au si reprezentant in Romania.Cautati pe goagal.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR