Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cel putin cipul de pe astra h nu ai cum sa il programezi ( pt orice programare iti trebuie un transporterul (chip ) nou, iar referitor la alarma nu am auzit pe nimeni sa reuseasca o astfel de programare ( si am cautat si pe forumuri de afara)...... oricum toata "distractia" a fost 2 mil ( ar fi iesit cu un mil mai putin daca nu spargeam cipul).
PS: FrosT88 u cu ce ai lipit cheia? adica e vreo diferenta intre picatura si alte tipuri de super glue.
Stima
  • FrosT88

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
da...e o mare problema din punctul de vedere al lipiciului...
nu fa greseala sa lipesti cu superglue gen picatura sau alte brand-uri!
In primul rand acest lipici nu este suficient de puternic, nu va tine si in momentul in care vei pune cheia in contact si vei trage un pic mai tare, eventual sa deblochezi volanul vei ramane in mana cu 2 bucati...lucru f trist dupa atata munca....
Eu aveam un lipici gen poxipol(2 agenti, amesteci si pe urma rezulta un compus mai tare ca betonul) Razz care a facut treaba in cazul asta...un dezavantaj fata de superglue ca e nevoie de mai mult timp sa se ususce si sa se intareasca dar pe urma...Smile
Vorbesc din experienta acum...treaba cu desfacutul cheii in 2 bucati nu e din imaginatie....am patit-o si pe urma e c-am trist sa parchezi in Mall, cheie noua si sa cauti sfoara sau ceva sa o legi sa stea pana acasa... Smile)
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
stiu despre ce vorbesti referitor la cheia in doua bucati Smile , daca se mai intampla sa plec la drum cu o cheie si ma intorc cu doua jumatati caut poxipol Smile) .
Mersi frumos.
  • Bogdan-84-XFR

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Bravo! Pune niste poze te rog daca ai facut, eventual doar cu produsul final...si spune-mi te rog cat timp ti-a luat?.....eu am cheie de astra g iar lama este mai lata decat cea din cheia briceag de corsa....vineri sper sa ma apuc si eu de ea...
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cel mai mult iti va lua sa tai din noua chei, eu am folosit o staite de lipit setata pe temperatura maxima, dar de exemplu frost88 a folosit un cutter incins la aragaz.
Spre rusinea mea am uitat sa fac poze ( sau eram prea prins).
Iti recomanda ca pentru introducerea lamei cheii sa mergi la un centru de copiere a cheilor eu am dat 20 ron pe toata operatiunea.
Era un how to pe aici care era facut pentru o lama de astra G
PS: mare grija cand scoti cipul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR