Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si mie imi place sportu', da' nu cred ca reuseam sa ajung din zona McD's Rahova la Big Berceni, sa iau 3 pustani de 11, 10.5 si 6.5 ani si de acolo la Mogosoaia... pe jos... decat dupa 5-6 ore sau mai mult. Am plecat pe traseul acesta la ora 19.00 si am ajuns la Mogosoaia la ora 22.00.
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ce concluzie tragem????
Cred ca urmatorii ani se vad sumbru in ceea ce priveste circulatia pe drumurile publice. Ce solutii vedeti ca eu tot ma gandesc la ce s-ar putea face si le vad utopice.
Cred ca e vorba de civilizatie,sistematizare, inovatie,.........
In primul rand civilizatie la volan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ce concluzie tragem????
Cred ca urmatorii ani se vad sumbru in ceea ce priveste circulatia pe drumurile publice. Ce solutii vedeti ca eu tot ma gandesc la ce s-ar putea face si le vad utopice.
Cred ca e vorba de civilizatie,sistematizare, inovatie,.........
In primul rand civilizatie la volan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
teoretic ar exista solutii, numai ca nu cred ca se vrea sa se faca ceva.
iata una:
suspendare permis (de la 3 luni in sus)pentru: depasire pe linie continua, depasire coloana la semafor, circulatie pe sens interzis, trecere pe rosu si mai pot fi identificate si alte incalcari ale legii circulatiei pt. care sa se suspende permisul.
cine ar fi de acord cu asa ceva?
Skip ads

  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
2ore si 20 min de la lujerul pana la intersectie ion mihalache
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
cred ca sunt singurul care n-a iesit cu masina ieri prin oras. nu pot sa-mi dau cu parerea prea mult, dar am vazut la stiri ca a fost jale.
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Anul trecut am fost in State intr-un orasel de cca 60.000 de locuitori . Pe unele strazi erau niste indicatoare pe care scria "Snow emmergency road" . Intreband ce reprezinta , mi s-a spus ca atunci cand este zapada , pe aceste drumuri nu au voie sa stationeze nici un fel de masini . Altfel ele pot fi pur si simplu aruncate in afara drumului de catre masinile de dezapezire , fara nici un fel de despagubire pt. proprietar . Astfel , aceste drumuri sunt in permanenta curatate si se poate circula fara nici un fel de probleme de la un cap la altul al orasului . Poate ar fi bine sa existe si asa ceva pe la noi , doar ati vazut cate masini parcate incurca utilajele , care si asa nu prea fac fata zapezii .
Si in Iasi azi dimineata s-a circulat infernal . Am facut 3 km pana la servici in 50 de min. Pentru cine cunoaste Iasul , coada la semaforul de la biblioteca Eminescu se intindea pana la fostul Shell Pacurari , adica aproape 1 km
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
E mai rentabil sa urci pe la penintenciar si apoi sa iesi in Sararie decat sa stai la semafor in Pta Eminescu Smile Eu doar de la 7 seara in sus merg prin centru, in rest folosesc Sararie, Splai Bahlui, Sf.Vasile, depinde de traseu.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am avut noroc ca nu am lucrat si doar eram cu treaba prin oras si dupa ce m-am chinuit vreo 40min pe toate traseele sa trec de eroilor spre centru am ajuns la Vasile Parvan pe la 1800 unde ce am vazut in intersectie m-a ingrozit. Asa ca am tras pe dreapta intr-o parcare, am traversat intersectia pe jos si am intrat in prima cafenea si nu am mai iesti vreo 3 ore...Si cand am iesit aia erau tot in intersectie blocati. Ideea e ca desi era aglomerat fiecare din orice parte incerca sa intre si se ajunsese sa se intre si de pe contrasens...de astia care se credeau smecheri. Oricum vina cea mai mare au avut-o si o au soferii care pe asa vreme circula groaznic sau isi lasa/parcheaza masina pe unde apuca, iar unii dintre ei care conduc prost pe timp uscat nici nu ar trebuii sa plece pe zapada. Dar sa nu uitam nici autoritatile. E adevarat ca deja in haosul creat nu puteau sa bage plugurile sa indeparteze zapada, dar trebuiau ca in momentul inceperii ninsorii puternice sa scoate masinile cu antiderapant si alte solutii ce mai aveau si sa dea cu ele ca sa nu se depuna strat asa mare pe strazi.A...si trebuiau politisti in intersectiile mari sau cu problema din primele clipe nu cand deja era totul blocat si atunci dupa telefoane indelungate.
P.S. Zafirul am si eu aceiasi intrebare indifirent de sezon..De unde draq atata lume si m asini la orice ora a zilei? chiar nimeni nu munceste in Bucuresti ???? Vreau si eu servici asa Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR