Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Robokop

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Cypher a scris:E uratel Chargerul asta. Cel vechi e mult mai frumos. Daca e sa vorbim de masini americane : http://image.automobilemag...._quarter_view.jpg

Asta DA.


Un avatnaj pentru Charger fata de masina din imagine:
Are roata de rezerva Laughing
Skip ads

  • diamonds

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 2.2 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
chiar e monstru;)) oricum ii mai bun opelu meu pt k e al meu:))
  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Masina e SUPER , mai sunt si altele , dar numarul de "inmatriculare" e ... curios !

p.s. Pacat ca nu a fotografiat si spatele masinii ...
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am dorit sa filmez si spatele ,dar a venit stapinul -unul cu spate si ceafa lata si tuns scurt si privire oachesa....asa ca .... Mad
Skip ads

  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Macar ai reusit sa vezi ce nr. de inmatriculare avea ? Din ce tara ?
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Sincer nu pot sa va spun tara.A fost prea scurt timpul si cel cu ceafa lata a plecat imediat.Imi pare rau. Sad
  • byker_boy11

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
is curios la ce se refera numarul:))....la Batman -personajul sau Bat Man..om beat:))
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
singurul lucru care nu-mi place la masinile americane este motorul imens de care dispun toate, si asta pt ca noi suntem cu buzunarele mult mai goale decat ei, dar daca as avea putere financiara mi-as lua cu siguranta noul chevrolet camaro.

Sunetul motorului este fenomenal.



Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Motoarele de 2.0 litri intra in categoria tico sau matiz. Smile
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
livcro a scris:
Motoarele de 2.0 litri intra in categoria tico sau matiz. Smile


Prin '80, circula un banc:
Emigreaza un roman in State, si ca sa faca acolo economie, isi ia Trabantul cu el. Il inmatriculeaza, circula o vreme, dupa care Trabi pica. Il duce la mecanic, asta-i spune ca motoru-i gata, dar ca se rezolva. Dupa cateva zile se duce omu' sa-si ia Trabantul, plateste, urca-n el si pleaca. Dupa vreo 30 de m, Trabi o ia inapoi, dupa aceeasi distanta o ia inainte, si tot asa. Omu' nostru, disperat, se duce la mecanic si-i spune ce se-ntampla. Mecanicul, scarpinandu-se-n cap: "I-am pus un motoras de stergatoare de GMC, da' am uitat sa-i anulez limitatorul de cursa..."
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nici mie nu-mi place absolut deloc. E chestie de gust. Am un prieten care a vrut la un moment dat sa isi ia un Dodge Caliber. Se programeaza la drive test, vine ziua, se urca in masina si ii vine sa vomite. Cel mai infect plastic din cate pot exista, totul sumbru, lipsit de bun gust, instrumente de bord care se aflau acolo doar ca sa existe.... N-a mai plecat in drive test, ca nu i-a placut deloc interiorul spartan , totusi la o masina de 20 000 de euroi....
Masinile americane sunt ca niste carute cu motoare mari si jante de 1999 de inch, eventual cromate sau shituri din astea. Manere argintii, bandouri argintii, chestii din astea de prost gust.
MIE NU IMI PLAC MASINILE AMERICANE!
  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:
2.motoare mari,CP putini
3.design urat etc.

6.1-liter V8 SRT® HEMI® engine packs 425 horsepower at 6,000 rpm and 420 pounds-feet of torque at 4,800 rpm. HEMI is a registered trademark of Chrysler Group LLC.

care`i diferenta intre SL 65 AMG (V12,biturbo,612 CP) si asta? una este v12 si asta e v8 si din cate mai stiu este si aspirat Very Happy
daca mi se pune si un turbo mie ca sare de 612 cp de la amg
2.7-liter V6 24-valve engine features multi-point fuel injection and produces 178 horsepower at 5,500 rpm and 190 lb-ft of torque at 4,000 rpm.
pistol cu apa Very Happy
vrabia mihai viteazu viseaza
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cilindree mare cai putere putini .....dar cuplu imens de la turatii joase ,sunet demential .....fiabilitate de la 20 de ani in sus si cum totul are un pret pe lumea asta consumul e pe masura.Motoare de masini destinate altei piete,cu alti cumparatori ...cu alte gusturi,daca nu frumoase macar interesante dar imposibil sa treaca neobservate.
  • capatina danut

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1991 20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ca tot veni vorba de masini americane, la noi 1400 max 2000cm e regula, la ei cat o fi, 5000-6000cm Evil or Very Mad Rolling Eyes
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la ei majoritatea sunt V8 si cutii automate
daca le dai o cutie manuala nu stiu sa o foloseasca...
cat despre putere? puterea / cmc e destul de mica la ei fata de masinile japoneze / europene
consumul e mai mare ca la o masina europeana dar pe ei nu-i doare la basca pentru ca combustibilul e mai ieftin si salariile mai mari si nu se simte...
normele de poluare? pai normele de poluare se numesc EURO 1,2,3,4,5 nu America 1,2,3,4,5... concluzia o trageti singuri...
cat despre faptul ca masinile astea sunt enorme se datoreaza faptului ca ei au drumurile foarte late si au unde sa le vireze in siguranta...

mie nu-mi plac asemenea masini, prefer o masina europeana, facuta in europa, de europeni si pentru europeni...

degeaba e sa aibe indienii masina aia de 1000 USD noua... aia e practic o caruta cu motor, e probabil o modalitate de limitare a numarului de cetateni ai acelei tari... masina proasta si nesigura, victime sigure la volan si inauntru...

si la masinile americane situatia e cam aceeasi...
uitati-va la testele euroncap si vedeti care e diferenta intre o masina americana si una japoneza sau europeana de aceleasi dimsnsiuni...
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
E adevarat normele de poluare sant EURO 2,3,4,5 .....dar America a fost inaintea Europei promotoarea a tot felul de norme nu numai de poluare si cele de siguranta,pe vremea cand se lucra mecanica dupa manuale erau variantele Europa si variantele North America ale aceluiasi tip de motor la care mai era o subrubrica numita California aia era cea mai tare.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Completandu-l pe @mecaNIK, uitati-va la modul de proiectare a aceleiasi masini (europene - Mercedes, BMW, etc) in privinta securitatii la impact. E o diferenta enorma, cele pentru state au barele de protectie cu cel ptin 10 cm. mai groase/ranforsate. Ei au impus, demult, niste norme de securitate la impact pe care europenii nici nu le visau.
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Dan56 a scris:Completandu-l pe @mecaNIK, uitati-va la modul de proiectare a aceleiasi masini (europene - Mercedes, BMW, etc) in privinta securitatii la impact. E o diferenta enorma, cele pentru state au barele de protectie cu cel ptin 10 cm. mai groase/ranforsate. Ei au impus, demult, niste norme de securitate la impact pe care europenii nici nu le visau.

Foarte adevarat. E o diferenta mare intre un VW pt Sua si acelasi VW fabricat pt europa. Americanii sunt f prentiosi si culmea- la pret sunt mai ieftine decat in europa(raportat la diferenta dintre euro si $).
Poate ca in privinta autoturismerlor berline nu stau prea bine americanii, desi au unele modele soooper, dar in materie de SUVuri, camionete sunt f f tari.


ontopic modelul acesta de dodge e oribil atat la exterior dar mai ales in interior.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR