Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Phantom

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Hidoasa.... opel e opel si audi e audi, nu le amestecati.
Skip ads

  • amogun51

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
tot respectul pentru baiatul asta, rusine celor care critica si nu apreciaza munca depusa pentru a modifica masina. Kzz recunosc k masina e super dar una este sa te chinui, sa transpiri muncind si alta e sa duci masina intr-un centru specializat si sa o iei cand e gata cum a facut Andrei Banica, si eu pot aprecia generozitatea buzunarului dar e cu totul altceva. Sa faci o caroserie din tabla, nu din fibra sau sa o incarci cu chit, nu e chiar asa usor. Poate nu sunt eu cel mai in masura sa comentez dar daca as fi fost in locul lui as fi procedat la fel si as fi incercat sa fac o masina care atrage privirile, din cate stiu eu nu sunt prea multi care au incercat sa faca dintr-un Astra G-R8 si cu siguranta doar unu a reusit. Prefer sa ma chinui decat sa am o masina de serie cu subwoofer si manele la maxim si sa las comenturi rautacioase la adresa unuia care a realizat ceva. Nu intelegeti gresit, nu sunt mort dupa masina asta, pentru k e departe de a atinge perfectiunea, si gusturile nu se discuta, dar eu apreciez ideea si curajul de care a dat dovada.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nimeni nu a comentat realizarea tehnica in sine, mult peste media "realizarilor" cu 50 de kg de mastic pe masina...
In acelasi timp masina este hidoasa rau... Rolling Eyes
Deci, tinichigiu bun, designer sub orice critica... Laughing
PS: de ce sa ai o masina "care atrage privirile cu orice pret" ? Ajuta sa fii mai destept, mai sanatos, mai putin complexat ? Sau DOAR sa rupi gura cocalarilor Question
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@amogun51 - foarta artagos pentru primul mesaj pe acest forum, sau esti "undercover" ?

Ai venit la fix? ca e cam greu sa gasesti acest topic chiar din priam zi Laughing
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
e sigur undercover ... oare daca imi desenez pe masina o ........ mare si nu am subwoofer atrage la fel de multe priviri? A, dar stai ca eu nu vreau sa trag priviri Evil or Very Mad
Ontopic- Ce o fi atat de apreciat la un kitch? E ca ala de si-a pus faruri de golf4 pe dacie. Dacia tot dacie ramane, opel astra tot opel astra ramane si cu machiajul ala...
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Atrage privirea necunoscatorilor, care se intreaba ce masina e aia, sigur nu o compara cu Audi, avand stopurile alea pe spate si sigur nu stiu cum arata un bord de Astra G ca sa-i dezvaluie cineva identitatea Wink
  • iagur

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Este de apreciat munca titanica depusa cu toate ca nu este o realizare pe gustul meu.Am vorbit personal cu realizatorul acestei "nave" si cand i-am formulat intrebarea cu privire la greutatea finala a masinii a evitat gratios raspunsul exteriorul fiind realizat inegral din tabla.Ma gandesc ce probleme de ordin mecanic ar rezulta in urma acestei restilizari si ce presiune a bagat in roti ?
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cum spune si colegul @iagur, este de apreciat efortul depus dar ... atat ... in rest e urata !
Skip ads

  • teozuzu

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 2.0 DTI 16v Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
marius007zo2 a scris:cum spune si colegul @iagur, este de apreciat efortul depus dar ... atat ... in rest e urata !


te inseli marius, masina chiar arata bine in realitate.. caci si mie mi-a displacut ideea pana sa o vad.. sa o ating si este chiar reusita.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa fim seriosi, prima regula in tuning: pastreaza liniile masinii! Nu pui bot de audi si stopuri de seat pe opel. Da-o naibii. Mai apare si pe la "salonuri" cu ea, ne vad strainii si rad si cu ... de noi.
  • teozuzu

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 2.0 DTI 16v Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Hai sa fim seriosi, prima regula in tuning: pastreaza liniile masinii! Nu pui bot de audi si stopuri de seat pe opel. Da-o naibii. Mai apare si pe la "salonuri" cu ea, ne vad strainii si rad si cu ... de noi.


rad eu si cu ^^^^ de tine ca alea erau stopuri de vw bora Smile
si masina ar trebui apreciata pt ca este ceva deosebit si inedit. nicaieri nu scrie ca tuning ul inseamna sa pastrezi liniile originale.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Scrie. Chiar daca pare greu de crezut, exista carti pe tema asta, care ar trebui citite de multi dintre astia deosebiti si inediti.
Vezi sa nu rad eu de siglele cu ferrari de pe caravanul tau.
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
teozuzu a scris:
rad eu si cu ^^^^ de tine ca alea erau stopuri de vw bora Smile


Alea sunt stopuri de VW Bora? Mai bine taceai Rolling Eyes
  • teozuzu

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 2.0 DTI 16v Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Scrie. Chiar daca pare greu de crezut, exista carti pe tema asta, care ar trebui citite de multi dintre astia deosebiti si inediti.
Vezi sa nu rad eu de siglele cu ferrari de pe caravanul tau.


Cu sigla de Ferrari cred ca vorbesti din experienta, cat despre Caravan.. din acela poate ai tu Smile Dar de ajuns cu asta, ca se numeste deja flame si n-am chef de toti userii de aici care au descoperit internetul.
Ideea e ca fiecare isi tuneaza, modifica, s.a.m.d. masina asa cum vrea el. Nu este o regula. Daca eu sunt destept si pot customiza masina incat sa ii pun stopuri de vw bora si grila de audi si usi de lambo.. bravo mie ca am putut asta. nu te mai oftica si treci la nani. o seara buna.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Calmeaza-te domnu' student ca faci riduri de tanar si e pacat de tine. Or not. Laughing
teozuzu a scris: Daca eu sunt destept si pot customiza masina incat sa ii pun stopuri de vw bora si grila de audi si usi de lambo.. bravo mie ca am putut asta.

Destept? Vrei sa spui habarnist. Toata stima pt. efortul depus dar produsul finit face parte din aceeasi categorie din care face parte si telecomanda asta:


Atat doar ca kitschul din primul mesaj pare finisat mai bine in poze. In realitate is convins ca altfel sta treaba.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
elegance a scris:In realitate is convins ca altfel sta treaba.


In realitate sun capota e un motor DTI stock de 75 de CP... asta e treaba cea mai interesanta Laughing
  • toco

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Laughing
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
teozuzu a scris:
marius007zo2 a scris:cum spune si colegul @iagur, este de apreciat efortul depus dar ... atat ... in rest e urata !


te inseli marius, masina chiar arata bine in realitate.. caci si mie mi-a displacut ideea pana sa o vad.. sa o ating si este chiar reusita.

no comment !
  • underline

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
nu e urata rau rau...dar e un cocalarism dus peste limita oricarui bun simt, peste acele tricouri cu puta madre, peste siglele de ferrarri pe fiat-uri, peste orice. nimeni de pe toata strada nu se uita la opel-ul ala si zice "wow, ce tare a facut-o ala"...lumea va zice "ia la taran, a vrut sa isi faca R8"...si pentru proprietar totul e ok, pana cand la semafor va da peste un R8 adevarat care va deschide geamul, va face un gest de scarba amestecata cu ironie maxima, si va ajunge la 100 km/h in 3 secunde, in timp ce opel-ul d-abia schimba intr-a 2-a...in praful lasat de audi.
eu unul daca as fi proprietar nu m-as simti deloc bine in aceasta ipostaza. dar unii sunt mai masochisti asa, vor cu orice pret sa fie bataia de joc a strazii.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bine zis, doar ca nu e nevoie de un R8 adevarat pt. lasa in fum bijuteria rosie. Laughing Ar fi mai frumos sa vad o agila de 1.2 cum chinuie dti-ul asta. Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR