Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Se mai uita astia daca este vreun tacanit la volan....asa ca verifica bine directia! Smile
Skip ads

  • dstefan

  • Mesaje scrise: 412
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Chiar daca in talon nu e specificata dimensiunea anvelopelor, inregistrarea masinii la ITP se face (si) dupa Cartea de identitate a masinii, unde sunt trecute anvelopele. La fel, e necesara si Cartea de identitate a proprietarului.
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
BAIETII AM TRECUT CU BRIO I.T.P-UL SA LEGAT NUMA DE UN SEMNALIZATOR CA ERA GRAPAT SI LIPSEA O BUCATA DIN EL CAM CAT O UNGHIE.....DA AM REZOLVAT...........
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cat mai este costul ITP-ului? Trebuie sa ma pregatesc si eu ...au trecut 2 ani.
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
80 lei am platit eu.
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mdap... pe mine m-au picat ITP-ul la augsburg pentru ca era trusa exiprata:| si pentru ca aveam jantele de 17 in loc de 15 (abia le schimbasem) acus tre sa le pun la loc... nu au vrut spaga... urat din partea lor Smile)

era sa uit. si tocma ce imi facuse si revizia tot la ei...
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
eu am platit 120 ron taxa aia si am dat si la baiet ceva.......ca no asai in romania nu dai nu treci poti sa ai masina noua....in fata mea era un logan si o tat bagat ala de vina aia,aia,aia da fraieru nu so prins ce vrea ingineru siiiiiiiiii lo picat nornal.....logan de 2 ani....si a mea este din 90 VECTRA GT.......ASA CA BAIETII NU DAI NU IEI ASTA E...NE MERITAM SOARTA......BAFTA LA CINE MERGE....SAI ZICETI DIN PRIMA DACA COMENTEAZA CEVA .....LASA CA REZOLVAM NOI DOMNU INGINER SA FIE BINE..NU ARE ROST SO TARAGANATI.....TOTI VOR BANI ASTAI CLAR......BAFTA
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Toti vor bani dar daca stii pana unde pot intinde ei verificarile si esti si tu putin acid cu ei nu au ce sa-ti faca, mai ales daca e ok masina. Si a mea are 6 ani nu 2.
Skip ads

  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu am dat bani "im plus" la ITP nici macar cand aveam Dacie. Daca s-au gasit vreodata probleme tehnice am preferat sa le rezolv si sa ma intorc pentru reverificare considerand ca asa este bine pentru siguranta mea. Parerea mea este ca daca o masina nu treec ITP-ul pe bune atunci nu ar trebui sa circule.
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
PROBLEME LA DIRECTIE SI SISTEMUL DE FRANARE NIMENI NU TE TRECE POTI SA DAI CATTI BANI VREI EU MA REFER LA CHESTI MARUNTE,DE MINE SA LEGAT PT CA AVEAM UN SEMNALIZATOR CRAPAT...SI NU O VRUT SA,MI FACA O ZIS CA-MI DA HARTIE PE 30 ZILE SA REZOLV SI IO IAM ZIS LASA DOMNU INGINER CA FACEM SA FIE BINE SI IMEDIAT NU O MAI ZIS NIMIC O FACUT POZA SI GATA,EU DACA NU AM FRANE SI DIRECTIE BUNA NICI NU MISC MASINA,,,NICI NU DISCUT
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai si era greu sa schimbi un semnalizator crapat si sa te intorci. Asa ai ramas si cu banii dati si cu semnalizatorul crapat.
Eu cred ca defapt ai avut probleme mai grave....si ai preferat sa te intelegi cu "domnu' inginer".

Ps: Nu mai scrie cu litere mari, ne dor ochii.
  • iva_raul

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Problema ca unde am fost eu e la vreo 40 km de unde stau eu,si mi-o comvenit sa dau 20 ron sa nu mai dau 50-60 pe benzina,2,eu nu circul cu masina daca nu este in stare buna,3..arata mult mai bine decat multe masini mai noi,4..merge ft bine,nu am scurgeri nimic....chiar as vrea Very Happy sa o vezi live..eu nu-mi bat joc de masina mea,sau daca am probleme cu ea,nu pun in pericol viata familiei mele si nici a mea,in viata mea nu am dat spaga este prima oara cand dau
Skip ads

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Chiar acum 2 sapt. pe 09.04 am facut ITP-ul la Dibas PLoiesti. Pretul la ei a fost de 50 lei( o promotie pana la 1 mai). Masina a fost programata la 13.30 si a fost "cautata" aprox. pana la ora 14.20 de-a fir a par. Nu au gasit absolut nimic, nici nu aveau cum la cat de bine e intretinuta( dar are doar 4 ani). Mi-au spus atat ca in viitor ma vor lasa pe spate ceva pe la bucsaraie(doar traim in Romania). N-am dat nici macar de-o bere.
Numai bine tuturor si incercati asa cum a spus si Titro mai sus: Incercati sa nu va pacaliti singuri si sa va riscati sau sa riscati si altora viata( CEL MAI DE PRET LUCRU).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR