Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Certificatul fiscal se scoate dupa ce mergi la taxe si impozite cu o anumita fila din contractul de vanzare-cumparare.
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Fila aia este de fapt Fisa de Inmatriculare... si da, certificatul fiscal se scoate numai dupa incheierea contractului de vanzare cumparare (invers este cam ilegal) .In acest mod sunt siguri ca nu incerci sa eviti plata datoriilor acest certificat fiscal reprezentand de fapt 2 lucruri:
1 Neluarea in evidente cu datorii (amenzi etc).
2.Radierea din evidentele fiscale ale autoturismului.(incetarea obligatiilor fiscale legate de repectivul autoturism).
Daca ai toate actele necesare (inclusiv autentificarea) inmatricularea dureaza cam 1-2 ore din momentul in care depui actele la ghiseu si pana iti da numerele cel putin asa e pe aici pe la Buzau.
  • raptordivx

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Se poate scoate si dupa ce ai incheiat contractul de vanzare cumparare, deoarece de aici se poate face calculul cat are de platit cetateanul pentru cat a tinut masina. Recte cel ce mi-a vandut-o mie a avut-o in posesie 4 zile. Am fost luni la posta si i-am trimis prin fax copii dupa actele din belgia si dupa contractul de vanzare cumparare. Mi l-a trimis prin posta cu confirmare de primire. Tineti cont ca eu aveam copie dupa buletinul lui deci stiam si unde si cand sa il astept sa ii rup picioarele. Acum maine ar trebui teoretic sa imi ajunga hartiuta sau joi. Vom vedea. Va mai povestesc. I-am spus ca ii platesc eu alea 4 zile pe care le-a platit el dar a spus ca suma e foarte mica si nu are rost.
  • raptordivx

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cetatean corect. A trimis hartia. Sper sa nu mai am si alte neplaceri cu tigaia asta ca innebunesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR