Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • BogdaGSI

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Kadett 1988 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salutare.Ca sa nu mai fac alt post am sa intreb aici.Am un kadett GSI C20NE si de cand l-am luat pe cele doua grilaje din mijlocul bordului cele intre care se afla ceasul i-mi baga aer rece chiar daca e dat pe caldura.Am inteles ca asa e la Kadett.As vrea sa stiu daca e adevarat sau am eu vreo defectiune sau ceva lipsa prin bord?
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut
La toate 3 kadett-urile care le-am avut a fost asa... am inteles ca acele doua locuri de ventilare ar avea alta priza de aer, numai rece... Deci cred ca e normal... Dar sigur se poate face sa bage si caldura pe acolo, daca mai astepti pana se face cald ma uit la mine si iti zic cum!
  • BogdaGSI

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Kadett 1988 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ms de raspuns,cu ocazia asta m-am linistit,eu deocamdata am astupat cu un plastic pe dinauntru acolo dar o sa caut o solutie sa ii fac tubulatura cumva sa vina cald.
  • Tony Montana

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Mures
  • Masina: Kadett 1985 1300
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La grilele din misloc baga doar aer rece. Pe mine nu ma deranjeaza. Legat de zgomotul de la motorasul de la ventilator( ma rog, motorasul vine jos cu tot cu paleta aia de plastic ce se invarte) pot spune ca eu demontez motorasul cam odata pe an il curat, dau cu spray de contact apoi il ung la capete cu vaselina si merge ca nou de fiecare data.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR