Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
dstefan a scris:Eu mi-am luat masina din targ, pe undeva a fost si o "dragoste la prima vedere" dar pot sa zic ca si proprietarul mi-a inspirat incredere. A vazut ca imi place (ii placea mai ales sotiei), mi-a dat cheile, mi-a spus ca actele sunt in bord, eu sa merg o zi, doua sa vad cum merge masina, daca imi place etc, apoi sa-i dau un telefon (langa acte era o carte de vizita) si sa vin la el la o cafea, sa terminam tranzactia. Mai mult, nu apretins nici un leu avans (ceea ce imi parea ciudat), a plecat din targ pe jos, desi eu m-am oferit sa-l duc acasa. Chiar faceam glume cu sotia: asta a fost Mos Craciun (chiar era un nenea mai in varsta)! Sigur ca, dupa o zi de teste, in aceeasi seara am fost "la cafea" si i-am dat banii si in cateva zile eram cu actele facute pe numele meu, iar de probleme cu masina ce sa zic, probleme normale, pe care le poti avea cu orice masina, chiar noua.
asa ar fi bine sa procedam toti dar la cate se intimpla in ziua de azi mai poti avea incredere oricum bravo lui si tie
Skip ads

  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
dstefan a scris:Eu mi-am luat masina din targ, pe undeva a fost si o "dragoste la prima vedere" dar pot sa zic ca si proprietarul mi-a inspirat incredere. A vazut ca imi place (ii placea mai ales sotiei), mi-a dat cheile, mi-a spus ca actele sunt in bord, eu sa merg o zi, doua sa vad cum merge masina, daca imi place etc, apoi sa-i dau un telefon (langa acte era o carte de vizita) si sa vin la el la o cafea, sa terminam tranzactia. Mai mult, nu apretins nici un leu avans (ceea ce imi parea ciudat), a plecat din targ pe jos, desi eu m-am oferit sa-l duc acasa. Chiar faceam glume cu sotia: asta a fost Mos Craciun (chiar era un nenea mai in varsta)! Sigur ca, dupa o zi de teste, in aceeasi seara am fost "la cafea" si i-am dat banii si in cateva zile eram cu actele facute pe numele meu, iar de probleme cu masina ce sa zic, probleme normale, pe care le poti avea cu orice masina, chiar noua.

....mai rar se intampla asa:) La noi in mures sigur ca nu! Smile Eu am cumparat prima masina din DE, dar nu din parc ,de la persoana fizica care a fost foarte amabil si a rezolvat el toate actele.Al doilea masina am cumparat de la un baiat din Arad,care se ocupa cu adus masini targuieli etc...dar era tipul foarte ok.La targ daca se merita sa mergi sau nu?Asta e o decizie grea...la noi in targ de obicei vad numai masini bune dus la fier vechi ,date cu polish si spalat bine in compartiment motor si normal cu km foarte putini.
  • petricanicolae

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2010

  • Mesaj Privat
daca luati masina din targ vitan mergeti la test cu ea si apoi faceti actele
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
de oriunde ai cumpara masina trebuie sa te duci cu ea la test...
poti sa o cumperi si de la persoane cunoscute ca trebuie dusa la test...
Skip ads

  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am ajutat la cumpararea unei astra f din 95 acum 3 ani pentru un var al sotiei. Eram in parcarea unui mare magazin din Iasi dupa ce vazusem o alta masina ce s-a dovedit a fi o epava. Stand in masina si vorbind de una, alta, am vazut astra cu afis in geam ca intra in parcare, ne-am dus la sofer, intrebarile de rigoare, omu era cu sotia si copilul veniti din Galati cu treburi in Iasi, acesta ne-a dat cheile masinii si ne-a zis ca el sta vre-o ora in magazin timp in care noi putem proba masina, si-a luat familia si a plecat, in masina am gasit telefonul si portofelul omului. Am facut o proba scurta si ne-am convins ca e o masina buna, ne-am intors si am asteptat omul sa iasa apoi am convenit ca mergem dupa masina la Galati peste cateva zile timp in care vanzatorul sa ii faca RAR-ul. Deci se poate si asa dar eu nu as putea sa dau masina unui necunoscut in acest fel.
  • iulimlc

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
E mai sigur in targ ca ai mai multe alternative... decat sa o gasesti pe net, sa-ti spuna omul ca e impecabila, sa mergi cateva sute de KM, si cand ajungi acolo iti dai seama ca e o epava.... Ai pierdut si timpul dar si ceva bani pt deplasarea facuta... Daca faci 3-4 drumuri nereusite ai ramas fara bani de masina...
  • adxadx

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Atentie mare nu cumparati de la samsarul PURCARU LEONARD- GABRIEL numar de telefon 0731359515 , eu mi am luat mare TEAPA , aduce masini din FRANTA si sunt probleme cu actele , plus ca km si tot ce zice el nu este nimic adevarat in anunt. Sfat de la cineva care a avut incredere in vanzator si a zis ca mie nu mi se poate intampla, daca vreti sa cumparati masina de la orice samsar punetil sa faca RAR UL..AUENTICITATEA si asa veti putea dormi linistiti .Nu va incredeti in vrajala lor cum am facut eu.

PURCARU LEONARD GABRIEL
Mun Campina JUD. PRAHOVA
STR. SONDEI , NR. 4 BIS BL B39 BIS SC A AP 17
1780331290912
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ce masina ai luat
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR