Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva cum se procedeaza la montarea clemei respective? Se da volanul jos? Multumesc.
  • Corcodel

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu inteleg faza cu montarea clemei. Campania de rechemare in service presupune sa fii anuntat (mai ales ca am luat masina de la dealer Opel. Are cineva idee pentru ce serii de productie se aplica (model fabricat pana in anul ......)?
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bc_50_yul a scris:Stie cineva cum se procedeaza la montarea clemei respective? Se da volanul jos? Multumesc.


Nu se da decat carcasa de dupa volan (cea din care ies manetele semnalizare/stergatoare), se pune clema si gata. Durata: ~10 minute.
  • sqryn

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
mi-a venit si mie scrisoarea cam acum o luna, confirm ca se aplica si la masinile din strainatate.
oricum claxonul nu prea il folosesc asa ca o sa astept pana in vara cand ii fac si revizia.
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Astazi am fost la reprezentanta opel din Bacau sa-mi activez maneta tempomat si baiatul de acolo mi-a montat si acea clema pe CIM,nu-i prea vad rolul,dar am montat-o.L-am intrebat pe baiat si mi-a zis ca toate astrele h si zafirele b dupa 2005 sunt chemate in service pt montarea clemei pe CIM.Bine inteles cele cumparate de la ei!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR