Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Prietene...cand o sa strangi si tu un banut poate iti inregistrezi masina in Romania, pana atunci ia scrie tu pe forumul Opel din Bulgaria. Imi este foarte clar ca esti un frustrat, si o furie interioara de nestapanit te-a facut sa scrii aberatiile de mai sus.
Cum poti sa votezi o masina care 20 de ani? ma refer la Vectra A, o masina care are aproape 20 de ani? (Am sa verific pe forumul Dacia, daca modelul 1300, a devansat Loganul)
Si bunica era tanara pe vremea aia... iar acum face cinste programului rabla. Da, la vremea ei a fost ce a fost, si da, a fost cea mai apreciata din gama, e foarte adevarat, dar vremea ei sa dus. Si la B timpul se scurge repede, si o sa fie in aceiasi situatie. Asa suntem noi Romanii, traim in nostalgie, de aia pentru cei ca tine a fost mai bine pe vremea lui Ceasca.
Nu am nimic cu posesorii acestor masini si bineinteles ca fiecare se intinde cat ii permite patura, dar asta nu inseamna de exemplu ca daca am bani nici de Vectra A, o sa votez intr-un alt top, ca mie imi place cel mai mult Opel Record, Hai sa fim seriosi.
Ai grije cu tastatura, ca sa nu-ti sara tastele data viitoare cand mai scrii. Oricum punctul tau forte este imaginatia, si nu este o remarca gratuita, de exemplu la tine in "garaj" ai o poza intitulata modest In "lumina reflectoarelor", lol, trebuia de fapt "in lumina stalpului de langa cabina telefonica,
Ca sa fiu succint si la obiect, eu cred in progres, si nu in povestiri depanate la gura sobei.
Skip ads

  • danyel S

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2010

  • Mesaj Privat
detin de curand un opel iar parerea mea este k vectra b este de departe pe primul loc
prin urmare detin un vectra b
va salut Cool
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu am motiv sa imi inmatriculez masina in Romania, prietene. Iar de scris pot sa scriu unde vreau. Oricum, in caz ca nu ai observat aici esti pe clubopel.com, nu .ro, asa ca iar vorbesti doar ca sa iti vezi numele pe forum.
Iar partea care nu ai inteles-o tu este ca aici nu se voteaza modelul pe care il detii, ci modelul care consideri ca este cel mai reusit. Cu alte cuvinte, intervine obiectivitatea, un lucru care tie iti lipseste. Vectra B dpdv al designului da clasa grav Vectrei C, desi este un proiect cu 6-7 ani mai vechi. Deci, frustrat si invidios esti tu, amice, pentru ca observi cu unghiile infipte in adancul glandei ca pretioasa ta masina (sau a lui tati', dupa caz...) este mult in urma uneia cu o vechime considerabila. Lasa-ne pe noi aici, in nostalgiile noastre, iar pe mine cu masina inmatriculata pe BG si da fuga la taticutu' sa iti dea niste bani de o Insignia; asa mai ai si tu sanse sa se faca un nou poll, unde sa ai o sansa sa ajunga si masina ta pe primul loc.
Pana una-alta, din moment ce ai zis ca ai incheiat subiectul, de ce mai comentezi ? Genul tipic de "umfla-n pene" care gargariseste non-sensuri pe forum si vrea sa arate cat de superior este. Nu numai ca n-ai nicio sansa sa fii superior cuiva prin atitudinea asta, ba, mai mult, ai reusit sa demonstrezi ca esti un impertinent si un ignorant. Nu toata lumea il are pe "taticu' " sa dea banutu' ca sa isi schimbe masinuta, nu toata lumea minte si fura ca sa faca rost de bani, nu toata lumea isi face credite la banci ca sa isi ia o masina de ultima generatie, ci prefera sa isi faca pentru lucruri cu adevarat importante si nu pentru a avea cu ce se lauda in fata prietenilor (halal prieteni in cazuri din astea...) sau pe forumuri. Mai sunt si oameni cinstiti si realisti, care muncesc din greu sa intretina o familie si sa aibe o masina si nu au nevoie de un nesimtit ca tine care sa ii arate cu degetul si sa ii faca sarantoci doar pentru ca nu si-au facut credite la banci special pentru o masina noua. Mai gandeste inainte sa jignesti oamenii, bai baiete ca aici ne strangem sa stam de vorba omeneste, nu sa facem misto de cei care au o situatie financiara mai slaba.
In garaj pot sa imi pun absolut ce poze vreau cu masinile mele si sa le denumesc cum imi trece mie prin cap. Spre deosebire de tine, eu am ce sa pun in garaj.
Si ca sa finalizam un pic discutia legata de modelele A B C, cruda realitate spune ca cea mai putin fiabila este Vectra C, cel mai slab design raportat la evolutie il are Vectra C, cea mai scumpa intretinere o are Vectra C, cele mai slabe dotari le are Vectra C, raportat la optiunile existente in vremea fiecareia. Si pana la urma... daca nu exista Vectra A si B, nu ar fi existat nici C, exact cum nu ai fi existat tu daca nu existau parintii si bunicii tai, vis-a-vis de care banuiesc ca ai respect (sau asa ar trebui...).
Deci, nu mai jigni oamenii in incercarile tale de a te da grande cu o masina veche de 3 ani, pe care si-o poate lua foarte multa lume cu un simplu credit la banca si in acelasi timp sa arunci cu noroi in posesorii de masini mai vechi ca n-ar avea bani sa isi cumpere una mai noua...
Daca eram genul cu mentalitate de rapa, ca a ta, nu imi cumparam o Vectra B sh si o Corsa D noua, ci imi luam un C nou acum 3 ani, dar eu imi iau masinile care imi plac si nu alea care le plac altora. Iar taxa de inmatriculare nu am platit-o si nici nu o voi plati din 2 motive: primul este de principiu, nu sunt de acord cu gunoaiele ordinare care impun anumite legi pentru interesele proprii, iar al doilea este ca pentru mine inseamna acelasi lucru ori ca este inmatriculata aici ori ca este pe BG.


PS: Faceti ceva cu bugul asta din editorul de mesaje ca este exagerat de enervant, va rog...
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vectra B dpdv al designului da clasa grav Vectrei C, desi este un proiect cu 6-7 ani mai vechi
cele mai slabe dotari le are Vectra C


Nu inteleg cum puteti compara B din 2000 cu o C din 2005,mai ales la dotari.
Ce dotari ar trebui sa aibe in plus vectra c fata de cele existente?
Totusi e OPEL,nu BMW,Audi sau Mercedes.

La design tot vectra C castiga,parerea mea,dar gusturile nu se discuta.

Si da,detin Vectra C pentru ca este superba masina.Daca imi placea B-ul aveam B.
Skip ads

  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dragul meu prieten, eu cred ca tu ai tastatura antisoc, muhahahhahahaha (sau o schimbi zilnic)
Din nefericire tatal meu a murit de mai bine de 13 ani si eu imi intretin familia, inclusiv parintele care il ma-i am.
Sunt convins ca toti ne-am dori masini noi, dar bugetul nu este intotdeauna prietenos, sau sunt alte probleme prioritare. Ceea ce tu nu poti sa intelegi este ca eu nu am facut nici misto nici de cei cu alte masini si nici de cei saraci, sau mai stiu eu ce absurditate ai scris in povestea de mai sus, ca sa ti desenez sa intelegi si tu am sa o fac babeste, deci, sa zicem asa

Vine Zanul bun si zice asa: Ai de cheltuit 15000 de euro pentru Opel Vectra, indiferent de model, A,B sau C. Indiferent de cat costa masina, daca raman bani necheltuiti, acestia se intorc inapoi la mine dar ramai cu masina pe care ai ales-o, (Banii pe care ia-i cheltuit pe masina este cadoul meu pentru tine si nu se returneaza, nici dator nu ramai {asta zice Zanul})
Orice masina ai alege trebuie sa fie doar cum este originala din fabrica, deci niciun 'tuning" nici la motor nici de estetica,
Acum alege-ti masina. Ce masina alegi A,B, sau C?


la dotari, poate sau vandut Vectra B cu vibratoare (incorporat in scaunul soferului) si noi nu stim, pentru ca la C nu s-au gasit nici la optionale Laughing Laughing Laughing


Ultima modificare facuta de Zenith la Dum 07 Mar, 2010 7:19 pm
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mi se pare cel mai la obiect raspuns dat colegului suferind cu vectra C. As mai adauga ca acest topic nu se referea la care masina costa mai mult sau care posesor are mai multe bashini in cap, ci la care model este mai apreciat chiar si de posesorii altor modele. Asta insemnand ca peste 10 ani cand si vectra c va fi istorie dintre cele 3 una va ramane in amintirea nostra ca fiind cea mai reusita.
P.S. In principiu nu sunt de acord sa se ajunga pana la jigniri pe forum, faptul ca avem toti opel ne-a adus aici in ideea de a ne ajuta intre noi nu de a polemiza si a ne certa. Colegul zenith, ai sa fii surprins dar parerile oamenilor difera. Idea
  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca daca ai masina mai noua ai basini in cap? Ce sa inteleg ca cei cu Opel Record sunt teribil de constipati?
Cum iti explici atunci ca aceiasi firma, probabl mare parte din echipa ce cercetare care au facut modelele precedente lui C, au facut o masina mai urata? si mai putin dotata? muhahahahah, frate voi traiti pe Pamant?
Hello! Houston we hav.......

BTW: care sunt super dotarile alea ultrauluitoare pe care le are B, ca poate imi schimb si eu parerea
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
In primul rand nu a zis nimeni ca Vectra B are dotari uluitoare. Ca o parere personala iti spun ca majoritatea celor ce au votat vectra b o considera in primul rand mai frumoasa decat vectra C. pentru linistea ta sa stii ca vectra C nu este singurul model mai putin apreciat decat precedentul mai s-a intamplat si la alte firme si spre surprinderea ta traim pe Pamant nu ca tine intr-o nava cosmica cum o consideri tu aceea vectra c -deosebita.
Revin cu sfatul colegului Tannu: incerca sa citesti toate paginile si fa-o din casa nu din masina.
Skip ads

  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
[quote="tannu"]
Si ca sa finalizam un pic discutia legata de modelele A B C, cruda realitate spune ca cea mai putin fiabila este Vectra C, cel mai slab design raportat la evolutie il are Vectra C, cea mai scumpa intretinere o are Vectra C, cele mai slabe dotari le are Vectra C, raportat la optiunile existente in vremea fiecareia
[/u]
Un model mai nou INTODEAUNA are costuri de intretinere mai mare, logic. Piesele sunt numai de la Opel in cazul de fata si nu de la "Producatori" care au sau nu, licenta sau patent pentru a le fabrica.


[quote="tannu"]
Si pana la urma... daca nu exista Vectra A si B, nu ar fi existat nici C, exact cum nu ai fi existat tu daca nu existau parintii si bunicii tai


asta e de-a dreptul juvenila.....
Prietene, Firma Opel nu a evoluat doar din Vectra, si nici nu o sa se mentina doar dintr-un model, fie el Vectra, Astra etc, dar ca sa fiu in tonul tau, sa stii si tu ca toate experienta acumulata din modelele anterioare, se aplica urmatorului model, adica tot ce a fost bun din modelele A si B sa modernizat sau adaugat si ultimile inventii tehnologice si sau aplicat lui C, ca sa scurtez nu are absolut nicio logica cele mai slabe dotari le are Vectra C, raportat la optiunile existente in vremea fiecareia
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Oare un Vectra C GTS are rival la aspect? Intreb si eu Laughing
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:Oare un Vectra C GTS are rival la aspect? Intreb si eu Laughing

sa nu mai vorbim de OPC Laughing
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mie de exemplu nu imi plac cocoshatele sau breakurile indiferent de marca Smile
Skip ads

  • Zenith

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asta?


sau asta?


Laughing

logic ca are
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Va scapa ceva,Vectra B s-a dorit a fi o masina de clasa medie cu inclinatii sportive (tocmai din cauza asta modelul e preferat de oamenii sub 32 de ani) avand linii agresive,pe cand Vectra C tinde spre o clasa a limuzinelor,o masina comfortabila,spatioasa,ideala pentru drumuri lungi ce se adreseaza unei alte categorii sociale sa zicem.
Lasati-l incolo de design,daca ar fi sa stabilim un poll,cine si-ar da Vectra B pe un C,ar fi unul care sa zica nu?Nu prea cred,mai ales cand vine vorba de modelul Facelift.La fel s-ar intampla si daca ar fi o situatie de genul Vectra C pe un Insignia.
Oricum ar fi,Vectra B a fost si este un model reusit,dar nu suporta comparatie cu dotarile Vectrei si comfortul celei din urma,e si normal,ani de proiectare diferiti,motorizari mult mai performante si eficiente la cea din urma,etc.
Eu am votat Vectra A pentru ca a fost o masina formidabila pentru vremea ei,primul si ultimul model de Vectra cu tractiune integrala,dar asta nu inseamna ca e mai buna ca Vectra C Rolling Eyes


Ultima modificare facuta de Y-GreK la Dum 07 Mar, 2010 10:32 pm
  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Votez Vectra C (hatchback) Wink
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
LOL Zenith ce poze urate ai pus Embarassed nu puteai sa zici si tu ca LOGANU ( vectra B) e mai frumoasa Laughing :
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Zenith, imi pare, sincer, rau pentru pierderea suferita si retrag toate afirmatiile ce au legatura cu parintele tau.

Revenind la situatia noastra, poti sa fii convins ca nu s-ar fi ajuns la certuri si discutii (asa) aprinse daca ti-ai fi controlat modul de exprimare. Poate intentia ta a fost alta, dar prin afirmatiile pe care le-ai facut nu a reiesit decat ca posesorii de Vectra A si B sunt niste sarantoci si nu si-au permis o Vectra C, asa ca doar saliveaza dupa ea si isi voteaza propriile masini, de ciuda ca n-au C. Cam asta reiese din posturile tale, tradus la un mod direct. Pe mine, cel mai mult, ma deranjeaza incorectitudinea si lipsa de bun simt. In concluzie, consider ca as fi un gunoi de om sa spun ceva de rau cuiva care nu are decat o masina din 1990, pe cand eu am una din 2010, pentru ca nu toti avem aceeasi situatie financiara, aceleasi probleme, sau aceeasi mentalitate si metodica de a trece prin viata si de a ne descurca. Nu avem nici macar aceleasi gusturi. Deci, dp meu dv, fiecare este liber sa isi ia ce ii place, bineinteles in functie de cat isi permite si nu are de ce sa existe o problema de genul aratat cu degetul pentru ca este mai sarac.
La partea cu alegerea intre o Vectra B sau o Vectra C, iti spun sincer ca oricand mi-as lua Vectra B, fara niciun fel de discutii. Asta am si incercat sa iti explic (pentru ca m-ai facut sarac ca nu mi-am inmatriculat masina in Romania). In 2007, cand mi-am luat Vectra B (an'98 de fabricatie, deci o vechitura), puteam sa imi iau si Vectra C nou-nouta, fara probleme. Deci, alegerea a constat in a-mi lua ce imi place sau in a-mi lua ceva de ultima generatie. Si am ales. Recunosc ca am vrut B2 pentru ca este mai aspectuoasa, dar nu am gasit nici aici, nici in BG una care sa imi convina. Aici nu am gasit nici macar un B care sa fie ok si de aceea m-am dus sa iau din BG. Nu ma refer la optiuni sau tuninguri sau alte tampenii, ci la o masina care sa fi fost exploatata corespunzator si sa fie intro stare buna tehnic si estetic. Am gasit numai trosnite si facute, cu suduri, alergate ca dracu', cu tapiserii arse, imputite, imbacsite, etc... Daca este a mea si imi bat eu joc de ea, o alerg eu sau ii ard eu tapiseria sau ii bag eu motorul in pioneze, este cu totul altceva. Dar nu dau banii pe un cazan de care si-a batut altul joc.

Iar parerea mea personala privind Vectra este urmatoarea:

Vectra A - masina foarte frumoasa, foarte bine realizata si extraordinar de fiabila.
Vectra B - probabil cel mai reusit model de Opel dpdv estetic (per total), mai putin fiabila decat A, dar oricum, fiabila si ieftin de intretinut.
Vectra B2 - la fel ca la B, doar ca arata si mai bine cu facelift.
Vectra C - o masina nereusita dpdv estetic, care practic tragea inapoi la partea de design decat sa evolueze.
Vectra C2 - toata lumea a realizat "greseala" si s-a incercat remedierea problemei, atat cat s-a putut. Vectra C cu facelift este frumoasa, fata arata super, dar, din pacate, la spate nu s-au putut face prea multe> Am zis ca nu s-au putut pentru ca in ziua de astazi totul este comercial si usor, usor se merge intro directie unde totul este scump, dar trebuie tinur in limitele accesibilului, fiabilitatea scade din cauza asta in favoarea rulajului. Un facelift ca cel facut Vectrei C costa foarte mult. Modificarea spatelui pentru o forma mai aratoasa ar fi insemnat modificarea/inlocuirea si mai multor matrite, in conditiile in care modelul urma sa fie schimbat intrun timp relativ scurt (scurt pentru recuperarea investitiei si obtinerea unui profit satisfacator). Asa ca s-a optat pentru schimbarea fetei si usoare ajustari in rest. Ca fapt divers, pentru sublinierea celor spuse mai sus, va las sa treceti prin modelele de Opel din ultimii ani si o sa observati fix acelasi interior (Signum, Vectra, Astra). De ce ? Pentru ca totul a devenit pur comercial, investitia trebuie sa fie cat mai mica pentru a exista un profit, in conditiile in care situatia financiara a oamenilor (in general) nu permite luxuri, iar diversitatea produselor pe piata (din aceeasi categorie) este foarte mare, asigurand o concurenta acerba.
Aspectul Vectrei C este stricat de spatele, efectiv cioplit, iar daca (prin cine stie ce intamplare...) mi-as lua Vectra C, mi-as lua hatchback. Arata incomparabil mai bine decat sedanul pentru ca nu mai iese atat de mult in evidenta spatele.

Cred ca in orice fel de sondaj (de genul un poll pentru fiabilitate sau unul pentru design sau unul pentru orice altceva), oamenii ar trebui sa fie obiectivi si nu sa isi voteze masinile personale, tocmai pentru ca asta li se cere. Asta inseamna sa fii corect.

sebi4fc, in caz ca ai nasul prea sus ca sa mai vezi ceva de el, afla ca Loganul este alegerea optima, la ora actuala, ca masina. Faceliftul l-a transformat intro masina (ca pana acum chiar ca arata a dulap pe roti), masina pe care o achizitionezi la un pret bun si ai toate dotarile necesare (servo, geamuri electrice, AC, ABS), este confortabila, fiabila si ieftina la intretinere.

In incheiere, as vrea sa ii cer, din nou, scuze colegului Zenith pentru referirile din replyul anterior, care au avut legatura cu parintele sau...
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am avut 3 ani VB apoi 3 ani VC. cand am urcat prima oara la volanul C-ului am simtit imediat diferenta de varsta dintre ele. din punct de vedere al performantelor normal pe primul loc e C -ul. daca judecam fiecare model in contextul timpului fiecaruia, eu cred ca vectra A a fost pe primul loc detasat. B si C au fost din pacate in umbra passatului din toate punctele de vedere, chiar daca o data cu aparitia c-ului opel s-a mai apropiat de rival. ca fiabilitate in cazul meu, mai fiabila a fost vectra B datorita faptului ca era si mai simpla, aveam doar abs ....si cam atat.
  • benga

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am avut
dacia berlina 1983 5 trepte,
am avut cielo 2001 gpl,
astra H 2005 cosmo (1,7cdti,6 trepte,scaune incalzite, senzori de tot felul navigatie etc), vw polo 2001 dotat destul de bine
In tot acest timp am privit pe strada vectra b, care m-a innebunit cu legatura faruri-capota-oglinzi.
Acum am Vectra B berlina 1996 x17dt isuzu abs, ac, airbag CEA MAI BUNA VARIANTA DINTRE TOATE
1 - confort extraordinar (stabilitate super desi inca nu am schimbat amortizoarele pe spate), mai confortabila decat astra h 2005
2 - motor super: nu f mare sa platesc extra-rca, si un consum de 5,1L/100km la 115km/h cu 0,2L mai mult decat astra h care era cu 9 ani mai tanara.
3 - design exterior peste astra h
4 - design interior sub astra h desi linia bordului mi-a placut dintotdeauna.
Aceste concluzii sunt pe propria experienta.

In privinta clasamentul A,B,C:
Confort: B, C, A
Fiabilitate: A, B, C
Dotari: C, B, A

VOTEZ VECTRA B CLAR
Locul II --- Vectra C =
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sunt deacord cu parerea lui tannu iar zenith trebuia sa se abtina caci cu toate dotarile pe care le are vectra c tot b e mai frumoasa si nici nu exista masina care sa-i semene
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Chestionar

Care model de Vectra vi se pare cel mai reusit?
Vectra A 18%
Vectra B 53%
Vectra C 28%
631 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR