Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut Dorin!
Parerea mea... imi fac treaba (si nu numai eu) cu mult mai multa raspundere decat cei legati de noi din sistemul privat, am si eu parte de program aiurea si cu mai putini bani decat "ceilalti".
Recunosc ca-mi place ce fac, in marea parte a timpului.
Nu vreau sa dezvolt mai mult (exemple in cazurile mentionate de tine) ca nu vreau sa ajungem cine stie unde.

Recunosc in schimb ca nici eu nu prea inghit niste bugetari ca si mine...

Si on-topic, sunt roman anti-PSD. (despre asta am mai scris)
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca erai langa mine ti-as fi strans mana insa poti sa consideri asta ca si efectuata.
Respecte
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
OK, numai bine si tie si...o seara buna!
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Colegi mare atentie pe Felix.....poate ati observat amanarile de care se bucura Varanul ...daca se lasa cu executare ,cand s-a inchis usa celulei un urma ultimului mare jeg comunisto-securist semnalul este ca Romania dupa mai bine de 25 de ani de balbe se departeaza de trecutul infect unde turnatoria era cea mai mare calitate a suspusilor...daca e tot cu amanare si suspendare ne-am facut-o cu mana noastra.
Fara vaicareli fara trecutul de trista amintire....e prostia celor multi care nu se pot lepada de mizeria in care ne-am balacit 70 de ani si bine zice cine zice ca ...fiecare popor isi are conducatorii pe care-i merita.
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ia la Varan ce glasuieste in presa....prefera sa se anuleze cumpararea ICA si sa-si recupereze ce-a platit...pai nu nea Dane nu e asa ,prejudiciu de 60.000.000 de coco nu se lasa cu manevre din astia cum se zice,se lasa cu pripon si banii confiscati ca asa e la lege,ai avut timp sa-i manevrezi sa-i ascunzi sa-i faci disparuti....sa-i ingropi treaba ta ,prejudiciu se recupereaza si matale mergi la colivie ca v-ati adunat incet incet toti marii smecheri care dansati pe capetele romanilor care au suferit de foame,sa aveti voi averi de neimaginat.
Normal pentru o tara corupta ca Romania era sa se mai dea o amanare....sa vedem dupa 28 .....incet incet Varanul da semne ca se prabuseste,tot imperiul lui cu puiutii libidinosi se duce de rapa.Sa-i vedem pe gibonul in calduri si raspopitul care vorbeste cu ochii in lacrimi ce cur paros vor mai gasi de lins pana le iese tatucul din inchisoare....cam greu dupa prestatiile lor din ultima vreme.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cum naiba sa nu-si bata joc marinarul de cretinii astia

VICTOR PONTA s-a plimbat CU BARCA împinsã de pompieri în Teleorman
oameni mai cretini nu am vazut in viata mea
ar trebui sa nu se prezinte nimeni la alegerile de anul asta, sa-i f.t in gura de labari Embarassed
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Gresit...ar trebui sa se prezinte cat mai multi la vot sa-i putem f_ _e in gura de l_ b_ri. Neprezentarea la vot vedeti unde a dus tara....acolo unde vroiau ei.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,684
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Draci. Neprezentarea la vot ne-a lasat pe cap cu marinarul.

Cred ca tara asta incepand cu 1990 a fost si este mereu in fata unei mari si perpetue dileme : 'Cum sa alegi raul cel mai mic ?'

De ce nu se ridica cineva care sa vrea sa faca treaba in tara asta, sa fie patriot sa fie un LIDER autentic care sa traga tara asta dupa el, pe directia INAINTE - prin munca si daruire ? Asa cum au fost Stefan cel Mare, Mihai Viteazu, Vlad Tepes sau Cuza, cat sa dau un exemplu celor ce stiu unpic de istorie.

Ati vazut (chiar si pe YouTube) filmul lui Nicolaescu, 'Vlad Tepes' ? Mi-a crescut inima cand Vlad Tepes a spus 'Tara asta trebuie sa creasca intr-un an cat altii in zece !' E perfect valabil pentru Romania de astazi, daca mai vrem sa facem ceva pentru tara asta si populatia ei.
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Gresit....voturile neexprimate se vor folosi acolo unde trebuie...deja este campanie de strangere de CNP-uri.
Sa voteze fiecare ce vrea...nu conteaza ,rezultatele sa reprezinte optiunile cetatenilor nu dibacia smecherilor de a combina buletine.Alegerile astea vor fi lupta pe viata si pe moarte cine pierde merge la puscarie,cine castiga....mai ramane pana la urmatoarele in libertate pentru ca toti sunt niste infractori. Ca tot veni vorba de Tepes....... Adelu cred ca zice in fiecare seara.singurel sub patura.............Vlad,Vladut ......unde esti tu cu teapa aia mare? ca mi-am ciocnit ouale(de paste) cu mine insumi Very Happy
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,977
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pentru ca nu suntem mandrii ca suntem romani. Ne e rusine de istorie, ne e rusine de limba vorbita, de traditiile noastre.
Pentru ca ne complacem sa dam mita, asa fiind invatati de mici.
Pentru ca nu luam atitudine ci asteptam ca "cineva" sa faca ceva. Inclusiv sa stranga gunoiul ce-l aruncam noi insine pe jos si nu la tomberon.
Pentru ca privim ciudat la cei care ne cheama la voluntariat, nu cumva sa faca bani sau renume pe spatele nostru (fie ea si cauza altruista).
Pentru ca ne cautam salvarea la biserica in loc s-o cautam prin manifestatii puternice in pietile oraselor.


My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country.
John F. Kennedy

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Gresit...ar trebui sa se prezinte cat mai multi la vot sa-i putem f_ _e in gura de l_ b_ri. Neprezentarea la vot vedeti unde a dus tara....acolo unde vroiau ei.

si pe cine puii mei sa votam, pe Orban ?
pe Putin ?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru ca de mic am fost invatat sa respect,sa nu fur si sa muncesc constiincios pentru banii pe care-i castig .
Pentru ca in fiecare zi viata mea este mai grea si obtin totul cu mai mult efort decat cei invatati de mici sa 'UNGA'
Pentru ca imi asum ceea ce vorbesc si fac ceea ce promit.
Pentru ca atunci cand mi-au fost incalcate drepturile m-am batut inclusiv cu statul,pe banii mei.
Pentru ca atunci cand am fost intrebat...ei cum te simti la gretosii aia de nemti...am raspuns ....ca casa.
Pentru ca atunci cand am vazut casa de peste drum in flacari am sarit cu instinctorul in foc,fiind singurul care am scapat o lacrima pentru o femeie care a ars de vie,iar cei platiti sa o salveze faceau glume si misto intinsi pe capote ca la iarba verde.
Si atunci cand am hotarat ca nu pot ramane in armata pentru ca intrasem in coflict cu un CI-ist infect,am pus frumos pe biroul comandantului centura ,gulerul si bereta,pentru ca pe ele era o stema care pentru mine insemna mai mult decat o bucata de tabla colorata.
Din aceaste cauze pentru mine este un chin sa stau printre oameni care vorbesc aceeasi limba cu mine dar pe care nu-i inteleg.
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,684
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt multi ca tine, esti dintre cei vechi... care chiar au facut scoala in Scoala si care si-au trait tineretea in Statul Comunist Român. Stiu foarte bine cum a fost... si vad acum exact cum este, dar nu mai tine de noi sa facem schimbarea, tine de generatia asta tanara care e dependenta de 'ecrane'. Astia deocamdata s-au remarcat doar prin faptul ca fiind fara experienta totusi nu muncesc pe nimica, mai bine stau acasa. Cam atat, deocamdata... poate pe viitor, ceva mai mult.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
o idee foarte buna

http://www.libertatea.ro/de...-euro-490087.html
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Astazi si-a dat Copy-lot ul arama pe fata prin declaratia ca....nu va candida fara sprijinul Varanului la prezidentiale,sau a PC-ului ca-i tot una.Acum romanii vor dovedi doar daca se incapataneza sa mentina la putere clica de infractori comunisti si urmasii lor votand-ul pe Ponta sau vor cu adevarat sa se schimbe ceva in tara asta.Bine nu au uitat sa spuna lozinca Jos Basescu...problema este ca Basescu pleca de la palat nu de puterea mafiei ci de....expirare de timp....ramane sa vedem pe cine va pune'''''poporul suveran''' in locul lui.
Nu trebuie sa ne mai miram de multele amanari din dosarul Varanului ....daca Plagiatorul a ajuns la mana lui e clar ca nu vom vedea o sentinta prea curand ,au schimbat legea, daca tot nu se poate vor desfiinta Tribunalul si tot nu-l vor deranja pe marele infaptuitor de alinata USL.
  • viorel_bce

  • Mesaje scrise: 458
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Plagimincinosul are toate sansele sa ajunga la Cotroceni,pentru-ca poporul este foarte usor de manipulat,mai spune citeva minciuni si pontanacul este plimbat pe giturile noastre,ca sa plictisit cu F16 si barca trasa de boi.
Daca acest popor nu se trezeste aceasta ciuma rosie ne distruge total.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Secretul succesului in cazul tarilor care duc o politica de terorism de stat este simpla....avem F 16 depasite ,avem echipamente,transportoare,....etc decat sa le topim sa mai cheltuim bani...mai bine bagam batul prin gard si trezim ursu' rusesc ,cum aia minte multa nu au se apuca si dau de pamant cu cateva tari aspirante la sclavia pentru FMi (scuze democratia in care populatia nu se poate c_ _a de foame) si brusc minune....vin ei in genunchi si-l roaga pe marele Licurici vrem vechiturile tale,ne facem sclavi pe vecie ,vai ne cotropesc rusii.
O gasca de papagali apar prin tarile din jurul primejdiei si culmea tupeului de borfas......someaza Rusia sa-si retraga trupele din interiorul tarii....pai bai limbricilor ce cauta trupele voastre pacificatoare la mii de km de tara voastra? Ati democratizat toata Africa de nord folosind rachete si atacuri aeriene,ati parjolit Orientu' mijlociu ,iscati razboaie peste tot....unde dracu e Rusia aici unde voi omorati oameni,rapiti si torturati in inchisori clandestine opozanti?
Total intamplator cat nea nicu' a infometat Romania occidentul doar declara,ne plangea de mila....imediat ce s-au platit datoriile externe si noi nu mai munceam pentru altii....hop revolutie ,la putere emanatii care au avut grija sa distruga ceea ce s-a construit cu banii imprumutati,dupa alti 25 de ani suntem datori din nou pentru urmatorii 50 de ani.
Ati auzit cumva ca Angela Merkel ,sau alti stapani ai Europei sa declare raspicat? nu se poate sa existe popoare in secolul asta cu nivel de trai in Europa unita comparabil cu state din Africa?nu....doar suntem trasi de urechi ca nu privatizam mai repede si mai mult,n-am vandut catre straini pamanturile toate ,n-am implementat directive UE nu vrem cianuri binefacatoare pentru noi si otravitoar epentru ei, nu exploatam gazele de sist cand ei o intezic ....avem tupeul sa mancam mici cu bicarbonat in loc sa ne hranim sanatos cu alimentele expirate aduse de lanturile de supermaketuri.
Asa popor asa conducatori.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
da, dar putem merje unde vrea muschiul nostru doar cu bolentinu. Nu asta am vrut?
asta ne-au dat, in rest stiu ei ce fac, baiu e ca noi nu stim nimeni nu ne vrea binele.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De 25 de ani nu reusim sa alegem oameni de valoare, tot fosti comunisti si securisti , oameni slabi,jeguri si rebuturi umane si dam vina pe altii. Minte scurta ca a romanului nu are nimeni. Injuram si aratam cu degetul pe tigani, fmi, europa, dar hoti si profitori mai mari ca romanii nu sunt in europa. Toate uzinele, fabricile, cap-uri, sisteme de irigatii si ce am avut le-au furat romanii bucata cu bucata, unii bucati mai mari altii bucati mai mici, nu altcineva. Unii furau cu plasa altii cu pixul. Sistemul spagii in sanatate, scoala peste tot, e specialitatea romanului. Pensionari de 30-50 ani pe caz de boala inchipuita sunt o alta specialitate romaneasca. Pentru un mic si-o bere romanul de la "sate" voteaza orice. Nu cred ca mai vezi undeva in europa sa spui despre cineva ca e corupt , hot si mai stie ce , iar apoi cand respectivul e condamnat sa auzi : vai saracu , nu merita cai om bun , etc. Romanul isi alege conducatori hoti, mincinosi pana in maduva oaselor , pentru ca asa sunt majoritatea, romanului ii place sa ciupeasca de ici de colo, sa primeasca cat mai mult pe gratis si fara sa munceasca, sa faca altii, el doar sa beneficieze . Romanii ar trebui sa-si vrea singuri binele, nu sa astepte numai cu mana intinsa. Romanu e "tare" doar pe net, in rest mamaliga.
  • viorel_bce

  • Mesaje scrise: 458
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Oare cind mai explodeaza inca odata mamaliga?.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR