Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Opelissimo a scris:Fortza Rapid! Campionii din Giulesti.

da o luati cu 2-0
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asa cum spuneam, moda "cine deschide scorul, pierde" continua, ieri inca doua meciuri au avut acest rezultat, chiar daca destui useri de aici nu vroiau sa creada...

Sportul a deschis scorul, dar a pierdut, voit sau nu, e de discutat.
La fel si Otelul, a deschis scorul, dar egalul obtinut de Dinamo e ca o infringere.

In Giulesti, nu prea vad echipe sa cistige, asa ca Rapid va avea victoria de partea ei.

Se stie doar ce spuneam, in timp ce multi nu erau de acord, Vasluiul va fi campioana.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
FC Brasov vs CFR Cluj 2
Rapid vs FC Timisoara x
U Cluj vs U Craiova 2
FC Vaslui vs Gaz Metan 1
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
FC Brasov vs CFR Cluj 1
Rapid vs FC Timisoara 2
U Cluj vs U Craiova 1
FC Vaslui vs Gaz Metan 1
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Exact cum prevedeam

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Asa cum spuneam

Urat tic. Normal, ai explicatie la toate ratarile tale. Mergi la 2-3 capete.
Ar mai fi ceva de spus?
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si ce explicatie am avut la ultimele ratari, ca tot ai adus vorba ?

Cred ca inventezi ceva ce eu nu am facut sau spus.

Despre ticul care ti se pare urit am de spus numai un lucru : este purul adevar.
Exact asa am spus.

Iar despre acuzatia ta ca merg la 2-3 capete, iar esti in eroare : eu am spus clar : Rapid va avea victoria.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Amice tu spui atat de multe ... cand nimeresti cate una te ridici singur in slavi ... cand ratezi cate 3 taci din gura ca nu iti convine. Nu te mai lauda atat si coboara cu picioarele pe pamant. Nu esti "Oracolul" si de multe ori habar nu ai ce zici (citeste-ti posturile de aici si o sa vezi care e adevarul)
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Sa iti explic pentru a 10-a oara ca la copii?
Au fost meciurile:
Otelul - Dinamo
Pandurii - Astra
Sportul - Steaua
SI NU AI PRINS NICIUN REZULTAT! Normal, asta nu ma deranjeaza ca nu e ceva iesit din comun. Insa apoi deviezi discutia spre Manchester United si revii la 2 din cele 3 meciuri ratate cu textul ca cine da primul gol pierde. Asta se poate intampla si datorita coincidentelor, nu aberatiilor tale cu meciuri aranjate.
1. Urmand rationamentul tau total aiurea, de ce nu s-a intamplat acelasi lucru la Pandurii-Astra?
2. Daca Dinamo a scos un X, de ce Steaua nu a facut la fel? Asta tot datorita "legilor" tale nescrise.
3. Inca astept clipa cand vei da pronosticuri ferme si apoi sa "raspunzi" de rezultatul final. Fa-ti un clasament cu meciurile pariate, o sa vezi ca o sa ai - la adevar.
Daca tot ai impresia ca meciurile sunt jucate inainte, de ce te mai uiti la ele? De ce ne mai spui noua rezultatele finale, care oricum nu iti ies? Care mai este frumusetea jocului?
Hai omule, ca deja ne lungim aiurea. Mi-am dat seama ca ai coloana vertebrala de molusca si NU POTI RECUNOASTE CAND DAI CHIX!
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:NU POTI RECUNOASTE CAND DAI CHIX!


a se modifica in
NU POTI RECUNOASTE CAND DE CELE MAI MULTE ORI DAI CHIX! Twisted Evil
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am spus ca o sa revin cu unele "patanii" premergatoare meciului disputat joi in Cluj.
1. Inca din prima zi in care s-au vandut bilete, au avut acces doar abonatii clubului cefere, vezi Doamne sa apuce sa-si ia cate bilete au nevoie. Multa lume, printre care si eu, si-au achizitionat bilete in acea zi, prin intermediul abonatilor, care puteau cumpara 10 bilete, prin intermediul abonamentului. Asta a fost marti.
2. Miercuri, in prima zi "libera" la casele de bilete, adica ptea sa cumpere oricine, in jurul orei 10, orea deschiderii caselor, s-a anuntat ca o persoana poate achizitiona doar un bilet, pe baza buletinului in original. Nu se puteau cumpara mai multe bilete daca aveai mai multe buletine la tine. Initial puteai cumpara 5 bilete pe baza unui buletin. Au fost parinti care nu au putut sa-si ia bilete pentru copii, daca nu duceau copilul si CERTIFICATUL DE NASTERE in original, ca sa demonstreze ca intr-adevar are copil.
3. Joi, in ziua meciului, desi ramasesera nevandute aproape 6000 de bilete, casele s-au deschis la 10 si s-au inchis la 12, deoarece toti care cumparau bilete erau U-isti.
A urmat o dovada clara prostie a antrenorului cefereului, a declarat ca ei, clubul cefere, vor face tot ce le sta in putinta pentru a impiedica suporterii Universitatii sa ajunga la stadion.
Toate acestea doar pentru a avea mai multi sustinatori ai cefereului pe stadion, decat cei U-isti. Ba mai mult, au acordat 3000 de bilete gratuit elevilor din scoli, care au venit in jur de 1000, si culmea, au sustinut tot pe U.
4. Inca o masura extraordinara , au interzis accesul suporterilor Universitatii care aveau obiecte vestimentare cu insemnele lui U, in orice alt sector decat cel destinat galeriei oaspete. A fost nevoie sa infasuram fularele pe langa brau , pe sub bluza, dar tot n-a mers fara.
5. Desi trebuiau oferite bilete intre 5-10 % din capac stadionului, ei au acordat strict minimul de 5 %, si acestea doar pe baza unor liste care sa contina nume, prenume, CNP si adresa S-au facut listele, dar biletele s-au acordat doar in ziua meciului la ore 14. Am 2 prieteni care au dorit sa mearga in sectorul galeriei, si pentru ca numele le era scris cu pix negru, in loc de albastru, n-au fost lasati sa intre.
6. Am intrat, majoritatea suporterilor Universitatii, aprox 8000( in total au fost cam 10000) in stadion cu 2 ore jumate inainte de inceperea meciului si organizatorii au considerat ca daca pun incontinuu , timp de 2 ore jumate in boxe doar imnuri ale cefere, la volum FOARTE RIDICAT, vor reusi sa ne opreasca din cantat.
7. Cand a inceput meciul, am crezut ca boxele se vor opri, nici gand. Pe langa ca erau difuzate fluieraturi, injuraturi si scandari de pe cd, le-au dat si cateva microfoane galeriei cefereului, ca sa nu se auda doar fanii universitatii, in timpul meciului.
La fiecare inceput de imn al lui U, se auzeau din boxe fluieraturi.
Pe tot parcursul meciului, boxele sunau atat de tare, incat trebuia sa strig catre persoanele aflate langa mine, pentru a fi auzit.

Astea au fost o parte din incercarile disperate ale unui club care se vrea modern si european, de-a incerca suporterii unei adversare sa-si sustina echipa.
Dupa ce majoritatea tertipurilor de-a ne opri sa ajungem la meci au esuat, au apelat la varianta suprema: sustinerea echipei la microfon si de pe cd, transmis prin sistemul audio al stadionului.
N-au reusit. La meci au fost aprox 2000 de feni ceferisti, aprox 1000 de elevi ( care cantau de multe ori cu galeria Universitatii), si aprox 10 000 de U-isti, care trebuiau sa acopere sistemul audio al stadionului, pentru a li se auzi incurajarile si cantecele.
Dupa toate aceste sicane, desigur ca s-a ajuns la o nervozitate mare si de aici pana la scandarile injurioase la adresa organizatorilor, foarte putin.

Gabriel, intrebai de acele abtibild-uri, da a fost o reactie a echipei la toate aceste smecherii, care au adus mai multa tensiune decat bine.
Au fost in tribuna aceea mare, unde au stat majoritatea U-istilor, cateva zeci de ceferisti , cu fulare, si nu a fost nici o problema, atata ca ei nu se auzeau. Am vorbit cu cativa si erau f suparati pe aceasta cenzura a clubului, pe aceste actiuni rusinoase. Pana la urma, fotbalul se joaca pentru public, nu?

S-a vazut clar ca in Cluj, majoritatea sunt U-isti, desi "echipa campioana" incearca sa ascunda asta.
Ei au performantele de partea lor, U are suporterii.
Dupa aceasta saptaman f agitata, pot doar spune ca nu mai am nici cel mai mic gram de respect fata de conducerea cefereului, si putinul respect pe care-l aveam, a disparut. Paszkany, Muresan, Toedor Pop Puscas ... sunt doar niste securisti, care cred ca in continuare prin aceste metode securiste, vor reusi sa minta lumea, orasul si tara.
Imi cer scuze, dar am vrut sa stiti cu totii de ce sunt in stare cei care se tin "cei mai civilizati" conducatori de club din Ro.

PS: Rapid - Timisoara x
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cu toate boxele lor, nu au reusit sa ne acopere

galerie "U".
tropaiturile au fost extraordinare, tabla ai suna perfect.

PS

de unde pana unde ai avut respect pentru ei?
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Asa cum spuneam
In Giulesti, nu prea vad echipe sa cistige, asa ca Rapid va avea victoria de partea ei.

Laughing
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:

PS

de unde pana unde ai avut respect pentru ei?


pentru faptul ca prin 2006-2007 au donat 2000 de euro unui copil bolnav ... care atata mai avea nevoie pt a se putea opera. Very Happy
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asa cum spuneam, Rapid a cistigat cu Timisoara, desi cel putin 2 colegi se indoiau.

In fine, nu e frumos sa vorbesc despre ce a trecut, dar le atrag atentia celor 2, mai ales lui bazare, ca eu nu m-am laudat asa cum scria el mai sus :
" Nu te mai lauda atat si coboara cu picioarele pe pamant."

El Gabry, este si el suparat ca eu deviez discutia despre rezultatele care nu imi ies...
Pai ce ai vrea stimabile ?
Sa vorbim despre mine si ratarile mele, sau despre fotbal ?

Normal, nu au iesit, au trecut, cele care ies, e normal sa le discutam, pentru ca nici unul dintre voi nu le credeati... exemplu chiar aseara cu Rapid... toti visati x sau 2 fara sa vedeti ca Rapid este singura echipa care joaca fotbal pe bune.

bazare,
Afirmatia asta :
a se modifica in
"NU POTI RECUNOASTE CAND DE CELE MAI MULTE ORI DAI CHIX! "
este expresia exacta a ceea ce faci tu.
Tu nu dai CHIX din simplul motiv ca nu joci (nu dai pronosticuri).

Normal, cine nu munceste, nu greseste... dar nici sa vorbeasca nu are voie, as completa eu...

In fine, sa trecem mai departe, etapa care a trecut a facut ca Vasluiul sa se apropie si mai mult de titlu, desi nici macar n-a jucat.
Astazi va cistiga cu Gaz Metan si de-abia acum vor fi glasuri pe aici care vor vedea Vasluiul campioana, stiti cum e, unii asteapta intii sa scrie in ziare...

Mai e si U Cluj, care are ambitii locale, vor sa-i depaseasca pe cei de la CFR in clasament, deci 1 solist cu Craiova.

Steaua a cistigat printr-un aranjament ordinar, n-o sa fiu mirat daca 2-3 jucatori de la Sportul vor fi schimbati cu citiva de la Steaua...


PS
Nu uit de meciul de aseara Arsenal - Liverpool, unde pustii lui Arsene au avut lipsa de noroc si un arbitru impotriva.
Cred ca e singurul rezultat pe care il ratez, dar inca nu e terminat campionatul, Manchester United a cam terminat benzina...
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Normal, cine nu munceste, nu greseste... dar nici sa vorbeasca nu are voie, as completa eu...


Amice nu mai completa tu atat, ca o sa vorbesc mereu si o sa iti dau peste nas de cate ori te vad ca aberezi pe forum despre conspiratii, jocuri aranjate, dar mai ales atunci cand joci la doua capete. Revino cu picioarele pe pamant.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Nu uit de meciul de aseara Arsenal - Liverpool, unde pustii lui Arsene au avut lipsa de noroc si un arbitru impotriva.
Cred ca e singurul rezultat pe care il ratez, dar inca nu e terminat campionatul, Manchester United a cam terminat benzina...


EPIC!
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bazare a scris:
gabrield a scris:
Normal, cine nu munceste, nu greseste... dar nici sa vorbeasca nu are voie, as completa eu...


Amice nu mai completa tu atat, ca o sa vorbesc mereu si o sa iti dau peste nas de cate ori te vad ca aberezi pe forum despre conspiratii, jocuri aranjate, dar mai ales atunci cand joci la doua capete. Revino cu picioarele pe pamant.


bazare,
Eu nu sint amic, sint A mare, asa ca te rog sa te controlezi...
De ce ma acuzi ca joc la doua capete ?
Poti sa dai chiar si un link.
Dar daca nu gasesti, te rog sa iti ceri scuze.

Despre restul afirmatiilor mele, daca eu nu pot sa demonstrez ca sint aranjate meciurile, (decit dupa meci, prin prisma rezultatelor si a jocului), nici tu nu poti sa demonstrezi ca sint reale.
Asa ca, da-mi voie sa am opinia mea, chiar daca nu iti convine.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
amice, pentru a treia oara iti repet ca ti-am trimis pe PM mai multe citate unde te contraziceai singur. pana nu imi vei raspunde la acel PM fix zero lei merita parerea ta.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bazare,
Nu stiu de ce insisti, eu pe privat nu rezolv probleme, nu am nimic de ascuns.

Revenind, mai are cineva vreun pronostic in afara de ultimii doi care au scris mai sus, ei sint ocupati cu vendetele, la meciurile de mai sus, la care eu am scris deja rezultatul ?

Sa ma contrazica cineva ca nu va fi asa...

Stiu, toti asteapta meciul dupa care vin si ei (am fost ocupat, n-am scris pe forum, dar stiam ca asa va fi).
Daca prin absurd nu iese cum spun eu, dar nu iau in calcul asa ceva, este similar cu gara de ozon care a ajuns deasupra Romaniei (fara sa treaca prin alta parte, direct de la Polul Sud), stimabilii abia asteapta sa puncteze...
Noroc ca am surse bine informate, si eu stiu cind s-a semnat protocolul prin care Vaslui a fost desemnata campioana.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR