Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Kspic,inteleg ca filmuletul asta l-ai facut acum ? Ok , bravo, 10.7 sec. Si eu sunt tot pe acolo ( 10.5 sec ) cu 100 kg in + ; deci sa zicem ca stam cam la fel, e ok? Asa ca, unde este monstrul ala al tau care devoreaza orice 1.6 si il lasa in urma raaaau de tottt cum te laudai ? Vad ca de cand am postat filmuletul eviti sa raspunzi la intrebarile mele ;
Skip ads

  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
acel montru era in portbagaj,dar acum l-a dat jos sa scape de greutatea in plus. Smile)
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Trimite adresa pe privat. Te duci filmezi cauciucurile sa se vadã ca sunt dimensiunea standard, nu oprești filmarea și filmezi sa se vadã telefonul, drumul ca nu e panta si ii dai forja.
Eu știu ca s-a întâmplat altfel. Nu ca a luat foc un aparat în garaj. Sunt de garda acum dar o sa caut discuția în care cerea ajutor.
Firma mea e supernasoala. Îți spune ca dacã forțezi un motor de 75 de cai stock la 170 de cai scoți supapele pe toba. Dar tu consideri ca nu e necesar. Îți poți face și tu firma și face tuning și sa nu ceri clienților sa schimbe piese hardware la motor.


Ultima modificare facuta de pirvu_daniel la Lun 14 Apr, 2014 10:34 am
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Sa te uiti la fimlare ca se vede clar ca e vorba de varianta Buzaului. Am ridicat telefonul ca sa vezi si drumul.
La 1:13 iti filmez si drumul Smile Bafta.

BGD tu ai o filmare de tot ... iar drumul pe care ai facut filmarea e .. ? Asa am si eu un test de 9 secunde 0-100 cu panta lina.
Tot ceea ce am spus s-a dovedit a fi real.
Parvu a spus ca vectra lui e mai rapida ? _Am dovedit ca e invers.
Bgd ai filmare cu 11.2 s iar eu cu 10.7. Pana faci una la fel ca mine sunt " mai rapid ". Iar eu n-am dat rosu ca scot puterea asta ci 4k rpm Smile

Acum afara e frumos, cald, gumele lucreaza mai bine ca la 4 grade, iar drumul e uscat.


Ultima modificare facuta de Kspic la Lun 14 Apr, 2014 10:39 am
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu ma intereseazã filmarea asta ca nu știu varianta Buzãului. Ai în postul anterior cum faci run-ul. Filmezi cauciucurile, nu oprești filmarea, filmezi telefonul în geam sa se vadã drumul. Punct.
Aștept adresa ta. Interfața gratuit dacã scoți 10.7, 200 Ron dacã scoți peste.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce ca ai deschis o discutie intr-un topic de Opel vs Logan nici nu vrei sa faci ce-ti spun oamenii. Mai ales Daniel.
Instaleaza odata acea aplicatie android si filmeaza telefonul! Ce te costa! Daca nu faci asta nu te crede nimeni sau ai ceva de ascuns!
Uite aici un exemplu cu acea aplicatie:

Iar ce ai filmat ultima data nu e valabil pentru ce ti-a oferit Daniel. Ti-a spus ca vrea sa vada clar situatia. Si eu am trecut de foarte multe ori pe centura Buzaului dar nu as baga mana in foc ca ai filmat acolo. Plus ca ai pe centura si o zona cu panta usoara.
La nici o masina nu-ti rezista piesele daca o "tunezi" de la 70 CP la 170 CP si ii dai pedala!
P.S. Sfat prietenesc: Las-o balta cu liniutele prin trafic! Cauta si tu un loc safe pentru tine si pentru ceilalti participanti la trafic.
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Vai Smile)))))))))))))))))))))))))))))))
Te faci singur de cacao.
Ai 0-100 cu 10.74 s. ai si filmarea cu drumul. Am respectat cerintele iar tu o dai cotita. Succes mai departe.

Am telefon cu IOS iar aplicatiile pentru 0-100 costa bani. O aplicatie moca am gasit si aia spune ca am 7 s 0-100.
Ca sa poti cumpara aplicatia trebuie sa lasi un cont bancar ceea ce n-am. Ai mei au dar nu ma bag in asta cu ei.

Varianta buzaului e foarte lina daca nu stiai. Singura zona de rampa este la fabrica de bere unde ai un pod.

Astept ca daniel sa isi respecte macar promisiunea asta. De aia cu venitul la Buzau si liniuta m-am convins.
Acum ii las adresa mea pe mesaj privat si cand soseste acea interfata MOCA pun o poza cu ea pe forum Smile
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cotita o dai tu! Ca n-ai cont, ca nu e gratuita, etc! Sunt mai multe gratuite!
Ce ai pus tu acolo nu e o dovada clara!
Skip ads

  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Asta mi s-a cerut domnule. A zis filmare, 10.7 si drum. Toate conditiile indeplinite.
Eu in App Store n-am gasit aplicatii moca pentru 0-100 care sa si mearga. Costa de la 2 euro la 5 euro o aplicatie, si trebuie sa le lasi cont bancar din care sa isi ia banii cand cumperi ceva din App Store. Asa e la apple.

Ceea ce am facut eu este mult mai precis pentru ca o aplicatie care se foloseste de GPS are un mic lag. Facand o filmare, 0-100, in care pot vedea exact momentul in care am plecat de pe loc si momentul in care am ajuns la 100km/h sunt mai precis si mai exact.

Gresit, nu a cerut si ceas si filmarea drumului in acelasi timp ci mi s-a cerut 0-100 si drumul pe care am mers.
Ia stai asa ca am camera de bord, va pun filmarea de pe aia Smile Pe seara o pun si sa vedem daca parvu se tine de promisiune.

Oricum sunteti carcotasi rau. In filmarea mea la minutul 1 si 13 sec se vede clar drumul. E exact acelasi drum pe care cu vreme naspa am scos 11.2 s.


Ultima modificare facuta de Kspic la Lun 14 Apr, 2014 11:02 am, modificat de 5 ori in total
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mai cauta! N-ai indeplinit conditiile! Trebuia sa filmezi sa se vada ceasurile si drumul in acelasi timp!

Pai daca ai camera de bord ce n-o folosesti?!?
O montezi intr-un loc in care sa se vada ceasurile si drumul in acelasi timp. Si filmeaza inainte, fara a intrerupe filmarea, cauciucurile (marimea lor).
Asadar filmezi cauciucuri, intrii cu camera in masina, fixezi camera, dai cheie si calc-o! Very Happy
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Varianta Buzaului NU are panta/rampa, este in drum drept, aplicatia adroid, are la baza localizare pe GPS, deci ceva lag, daca gresesc corecteaza-ma, un program Pinnacle sau alt program de editare video este muuuult mai precis la masurarea timpului, acolo poti vedea timpul dintre cadre, precum si timpul exact al unei filmari.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Kspic, ți-am pus interfața la Posta. Joi o sa fie la tine.
Ne-am înțeles. Filmezi cauciucurile sa vedem ca sunt dimensiunile standard și fãrã sa întrerupi filmarea intri în mașinã și filmezi telefonul în parbriz și drumul. Și ii dai fum.
Dacã iese 10.7 îți rãmâne interfața gratis. Peste 10.7 îmi dai 200 RON pe ea.
Sau te filmezi când bagi banii în cutia milei la o Biserica. Mi-e indiferent.
Skip ads

  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu imi mai bat joc de masina. Am facut 2 filmulete 0-100, ultimul cu cerintele voastre. Camera de bord are cablul de alimentare tras prin bord, stalp drept si ajunge la parbriz, in partea superioara in mijloc.
Daniel, fie moca fie pe bani n-am nevoie de ea. Si stii de ce ? Pentru ca :
1 Nu esti om de cuvant.
2 Nu ma milogesc de tine
3 Ti-am dovedit ca scot 10.7

Acum vrei filmarea cu cauciucurile, data viitoare o sa vrei sa vezi si motorul inainte. Si asa o tinem pana la infinit.


Ultima modificare facuta de Kspic la Lun 14 Apr, 2014 11:14 am
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vreau si eu interfata de aia Daniele! Very Happy
P.S. Ti-ai vazut programul de 1 mai? Vii?
Al doilea PS: Are si acumulator camera. Nu se termina acumulatorul intr-un minut de filmare. cat de terminat ar fii!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu nu nu.
Eu ți-am trimis interfața deja. Mi-ai trimis datele pe privat. Înseamnã cã ai fost de acord cu condițiile.
Filmezi run-ul in condițiile date.
Interfața gratis sau 200 Ron ramburs sau cutia milei dacã scoți peste 10.7. Mi-e indiferent.

Marius pe 4 sunt de garda. Azi s-au stabilit. Ma gândesc azi și îți dau un rãspuns mâine.


Ultima modificare facuta de pirvu_daniel la Lun 14 Apr, 2014 11:21 am
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Numai sa nu fie din seria de interfete defecte asa cum am primit eu in decembrie anul trecut, drept este ca am primit alta buna dupa 1 luna iar la fel de drept este ca daniel a dorit sa-mi returneze banii.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Visse, la programele de editare poti mari/micsora timpul de redare. Si nu doar cu x2, x3, etc. Se poate chiar si cu x1,1, x1,2, etc.
La GPS, daca ai mai mult de 6 sateliti deja e foarte precis. Iar la drum intins viteza reala a masinii o da GPS-ul cu ceasul masinii.
Eu am instalat acum vreo 3 programe care fac aceasta masuratoare. In balcon am peste 10 sateliti!
Daniel - fa un schimb, da spaga la sef si poate te rezolvi! Very Happy Chiar mi-ar face o placere deosebita sa te cunosc face to face, ca pe telefon ne-am mai vorbit!
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Kspic, ti-am mai zis ca stai prost cu vederea ;
http://www.youtube.com/watc...tube_gdata_player
Ba omule eu te intreb altceva? Unde kkt faci tu orice 1.6 ma ? Cum ziceai in primele posturi? macar tineti gura si numai abera in continuare ca te faci si mai mult de ras ; raspunde la ce te intreb eu si nu o mai da cotita ; ti-am zis din primele posturi in care aberai ca nu faci 1.6 ; tu ziceai ca il lasi in urma mult si bine ; ti-am pus dovada, asa ca shut up
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Visse, orice lucru electronic se poate strica pe drum. Atâta timp cât ai primit oferta de a ți se returna banii pe loc, fãrã mãcar sa fii ajuns interfața înapoi mi se pare nesimțire comentariul tau. Nu e prima interfața și nici ultima care s-a stricat și se va strica.


Ultima modificare facuta de pirvu_daniel la Lun 14 Apr, 2014 11:27 am
  • Kspic

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Filmarea e cu avariile on deci se poate vedea ca e fara x1 x2 x3.
Acum si cu gps-ul ? Daca nu faci calibrarea corecta poti sa furi secunde.

Oricum poti fura secunde doar ca, am facut ceea ce mi s-a cerut si nu se respecta promisiunea.
Asta este caracterul lui Daniel Parvu. Promite ceva si nu se tine de promisiune. La fel cum a promis ca vine la buzau pentru liniuta si nu a aparut asa a promis si acum ceva si nu s-a tinut de promisiune.




Ultima modificare facuta de Kspic la Lun 14 Apr, 2014 11:36 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR